Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor összefoglalom azt hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor összefoglalom azt hogy szerintem a másik hogyan van ellenem, rendkívül kommunikatív férfiaknál mit jelent a döbbent csend, mint válasz?

Figyelt kérdés

Határozottan olyan férfiak akik azonnali gyorsreagálásúak, mindenre vannak kész válaszaik, nagyon jól rögtönöznek, vagy hazudnak, nem kispályásak, éleseszűek, tapasztaltak, mindenre tudnak rögtön reflektálni, hogyan lehet az, hogy egy rövidebb monológom után arrol, hogy mit gondolok róla, mi a stratégiája velem, tőlük teljesen szokatlanul, egy irtó hosszu döbbent csend a reakció?


Pl exemnek a kapcsolat végefelé amikor már hideg volt velem és még nem tudtam, de a hátam mögött talonokat gyártott, azt mondtam neki, hogy szerintem te azt akarod hogy vége legyen, csak nem mondod ki, azt akarod inkább hogy én érezzem rosszul magam a kapcsolatban azzal hogy provokálsz bizonytalanságban tartasz, hogy nekem kelljen szakítani, mindig annyit teszel csak az egészbe hogy magadról lerázd a felelősséget, hogy rám rakd azt, hogy mintha ok nélkül én érezném rosszul magam mert képzelődöm, én szakítok mert én azt hiszem hogy ez meg az, te meg a feddhetetlen aki csak épp nem tudja mit akar, de valójában fokozatosan építesz le, és azt várod csak hogy mikor adom fel és megyek el végleg.


Erre jött az olyan hosszu csend hogy azt is hittem már, megszakadt a vonal.


Másik srác ugyanez a jellem azintén gyorsreagálású, extrém szocializált stb és mégis.


Vele vitáztunk valamin amirol ugy gondolta beszoltam neki. Erre elkezdte mondani hogy jol van akkor mondjad mondjad add ki magadbol támadj be, gyere gyere.

(Alap: arrol győzköd folyamatosan, béküljünk ki legyen szex menjek vele haza koltozzek vissza, engedjem hogy szeressen ne toljam el stb)Erre teljesen nyugodt hangon (amugy hulla fáradt voltam épp ezért enyhén rekedtesen halkan mondtam azaz nem provokálóan), hogy szerintem valójában kam hogy ki akarsz békülni, mert szabadidő eltöltésnél veszekszel velem, semmit nem teszel abba hogy járjunk, vagy hogy újra kapcsolatot akarjak veled, te mondod hogy ne toljalak el, holott pont fordítva van, te magad nem hagyod hogy közelebb keruljek hozzád, egyedul akkor vagy velem kedves normális amikor szexről van szó, ami kapcsolatot érintene viszont pl egyutt töltött egyéb idő, olyankor meg veszekszel hogy nehogy veled akarjak lenni, és ugy gondolod itatsz egy kicsit aztán d.gás, azaz ebbe teszel csak energiát. Másba nem.


Szintén hatalmas döbbent csend. A vonal süket. Én meg halózom hogy itt van e még egyáltalán a vonalban.


Most versenyeztethetném is őket melyik tért magához hamarabb.


Ilyenkor mit jelent az hogy lefagynak??

teljesen új és értelmetlen nekik a monológom, amit hirtelen fel sem tudtak fogni és emészteni kell esetleg, vagy igazam van? Vagy mit?


A döbbent csend után irtó röviden cáfolnak és irtó villámgyorsasággal elterelik a témát, vagy támadnak, de ezer más vonakon is elkezdenek beszélni. Azaz folytatodik tovább a kommunikácio mint ahogy addig is ment. Csak volt egy mérhetetlen hosszu csendszünet közben



#reagálás #döbbent csend
2022. aug. 2. 06:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Vagy ne foglalkozzam ezzel? Nem jelent semmit?
2022. aug. 2. 06:30
 2/13 Mathus ***** válasza:
a kérdésre: nincsen megfelelő kommunikációs készletük, toxikusan maszkulinok, ott mindig nekik kell hogy lejtsen a pálya. a kapcsolataik emiatt felszinesek, elsődlegesen a saját igényeik kielégítésére szolgálnak. mellé nárcisztikusak és esetleg abuzívak. szerintem inkább azon érdemes elgondolkoznod, hogy miért ilyen arcokat választasz.
2022. aug. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a dolog (mármint rájöttem, hogy a "pasi" úgy akar SZAKÍTANI, hogy nem is jártunk sohasem.)


BARÁTSÁG(!) volt megbeszélve. Érzelmi reakciókat vár tőlem, ami eléggé fárasztó - és főleg bizalmat úgy, hogy Őurasága rendszeresen igyekszik valamilyen távolságot tartani és közelíteni is.


Egy másik "esetem", hogy mindenfélét megígér, aztán úgysem tartja be.


Elég könnyű tetten érni a hűtlen fajtát. Talán lehetséges, hogy vonzod a poligám típusúakat, egzisztenciális értelemben sérülteket.


De ezek inkább a vallásfilozófia kategóriába sorolandó események (én egyházi körökben rendszeresen a poligámokba "futok bele".)

2022. aug. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki tudja becsülettel viselni ha a "veséjébe látnak". De ennek szerintem nem kellene meglepőnek lennie. Sok ilyen ember van.
2022. aug. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha mindez igaz, amit leírtál, és így átlátsz a játszmàkon, amit a társadalom nagy része SAJNOS nem tud elmondani magáról, akkor nem èrtem, hogy vonzol be ilyen férfiakat.

Vagy most önigazolásért jöttél, hogy igen, ez az, veséjükbe látsz vérfagyasztóan és lefegyverzően, annyira, hogy le is dermednek???

Elmondanàm, bárki, akit szembesítesz így reagál, mert kínos neki mèg tudat alatt is. Vagy elhallgat, vagy tagad vagy elkezd terelni, de érdemi reakciót ne várj, mert arra SAJNOS alig páran képesek manapság.

Az emberek nem szeretik/nem bírják/nem viselik el az őszinteséget vagy ha tükröt tartasz nekik, ez tapasztalat.

Azt én nem tudom megmondani, hogy igazad van-e az adott szituációkban, habár elég jól leírtad, úgyhogy sanszosan igen.

Azt tudom tanácsolni, hogy bele se menj a játszmákba, hanem az elsőnèl vágd ki, mert ezek nem vàltoznak. Azt se tudják, mi az a játszma, csak tudattalanul csináljàk, mert ez a működésük és a tudatszintjük.

2022. aug. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mathus ***** válasza:
48%
#5: de ilyen fickókkal volt együtt többször, és vagy a vesébe-látás nem működik hibátlanul (az elején), vagy a kérdezőnek magának is szüksége van ezekre a játszmákra. azaz el akarja juttatni a kapcsolatait arra a pontra, hogy onnan a saját szabályai szerint menjen a játék, mintegy megleckéztetve a kis imposztorokat. ja, csak előtte legyen egy kis ungabunga.
2022. aug. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Tapasztalatból mondom, hogy aki átlát ezeken, azt fárasztja is, tehát tuti nem akarja így folytatni, annál pedig intelligensebb, hogy azt higgye, meg lehet ezeket a barmokat változtatni.

Azt el tudom képzelni, hogy az önbecsülését vagy igazságérzetét bántják. De ha minden jól megy, ez csak egy átmeneti àllapot, és hamarosan már ismerkedéskor kiszórja őket, mikor észleli ezt, vagy egyszerűen szóba se áll velük. Ez egy folyamat. Szép lassan elengedni őket, mikor rájön az ember, hogy ezek nem méltóak ő hozzá.

2022. aug. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mathus ***** válasza:
#3: csak egy gondolat ehhez. a barátságban is lehet szakítani. az tipusú bizalmi kapcsolat is végződhet szakítással, abból is ki lehet lépni, azzal hogy nem kérek a másikból többet és nem keresem vele a kapcsolatot a jövőben (bár a titkainkat megtartom), és ezt el is mondom neki. ebben semmi extra nincs, olyannyira nincs, hogy gyakran ugyanaz a gyászfolyamat játszódik le a felekben, mint egy párkapcsolat után.
2022. aug. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem önigazolásért jöttem, valójában azt reméltem talán nincs igazam, és a lefagyás az vmi más.


A kapcsolataim elején nem érdekel a másik olyan szintem sem, hogy tudni akarjam mi velem a terve. Kapcsolatok elején teljesen egocentrikus vagyok. Azaz vagy nyújtja nekem ami nekem kell, vagy nem. Az (mivel eleinte érzelmileg független vagyok)hogy a férfi játszmázna kapcsolatok elején kb nem is érdekel az elején csakis az érdekel kapom e amit akarok vagy nem. Ha őszintén nyújtja vagy pedig csak játszmából nyújtja, az engem hidegen hagy. A lényeg hogy nyujtja ami nekem kell.

Később kezdek érzelmileg megnyílni és valószínűsítem a masik is eleve csak később kezd érzelmileg is megnyílni csak. Kialakul a kapcsolat. (ezek nem alkalmi, nem pár honapos kapcsolatok csak)

Es az elkezd tendálni valamerre.

Ilyenkor kezdem igazán kiismerni a másikat. A félelmeit, komolexusait, nárci hajlamait, gyerekkori sérüléseit stb.

És megtudom a személyiségének a vázát, azt is hogy alapvetően mi mozgatja őt egy párkapcsolatban. Mi kell neki belőlem, miért van velem, mit lát bennem. Ezek úgy letisztulnak.(és magamat ia ismerem hogy tudom én mit veszek ki az egészből, miért éri meg nekem a kapcsolat legyen akármilyen is a másik, vagy épp miért nem éri meg nekem folytatnom mert már esetleg kevés nekem valami)


Azt is megértem valahol hogy egy férfi programja csak az hogy menni előre amig a nő hagyja magát. És valahol sértő is lenne néha az őszinteség(pl csak szex kell más nem)a nőnek hazudni néha mintha tisztelet is lenne(megtisztel azzal hogy azt mondja veled akarok lenni, járni mert fontos vagy nekem)"kegyes hazugságok"a célért.


És itt kezdek megvilágosodni hogy nem tudok kinyerni többet a kapcsolatbol, mert a másik nem nyújt már annyit, de én kapálózom érte. Hinni akarom hogy de akarja. Próbálom elhinni a szavakat(pl ki akar békülni)

De gyanakvó vagyok azok igazságtartalmában. Ilyenkor jönnek a monológjaim.

És ilyenkor szeretném azt hinni, hogy nincs igazam. Es a válaszuk a csend rá.

Nem erősítenek meg sem abban hogy nincs igazam, sem abban hogy igazam lenne. Marad a saját felelősségű döntéshozatal kb megérzés alapon.


Es ilyenkor átgondolom pl kell e nekem szexkapcsolat azzal akivel nem békülök ki? Azaz megéri e nekem ha csak ennyit tudok már kivenni a kapcsolatból? És jön a válaszom magamnak, hogy nekem ez kevés már így. Ezzel továbbra is fentartva azt hogy ő manipulálni akar kibékülni, mert máshogy nem vállalom be a szexet én pedig hagyom magam manipulálni, azaz hallgatom ahogy próbál fűzni. De távolságtartással.

Hagyom kínlódni csak azért mert én magam kínlódom. Hogy tudom azt hogy el kell engednem, csak fáj.

2022. aug. 2. 07:28
 10/13 A kérdező kommentje:
*komplexusait
2022. aug. 2. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!