Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiakat a szexhiány vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiakat a szexhiány vagy a társadalmi nyomás miatt zavarja inkább ha nincs barátnőjük?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen ha megnézzük az egész kultúra arra épül fel, hogy elismeréssel jutalmazza a nőknél sikeres férfiakat és negatív példaként állítja be a sikerteleneket. A népdalokban is sok erre utaló motívum van pl hogy "gyáva legény kinek nincs szeretője". Ez már tinédzserkortól kezdve hierarchiát állít fel az emberek közt és elég rossz érzés azoknak, akik az alján vannak.

Másrészről meg ott van a túlszexualizált világ is, minden reklámból, filmből az ömlik az emberekre, hogy mindenkinek tökéletes és frenetikus szexuális élete van, csak egyedül ő az, akit valahogy elkerül a szerencse és kimarad a jóból. A testi vágy amúgy teljesen alapvető emberi igény, de mégsem biztos, hogy azoknak, akik párkapcsolatban élnek, minden szempontból kielégítő némi életük van. Másfelől meg azért van sok más oldala is egy párkapcsolatnak, ami azért nem feltétlenül mindig irigylésre méltó.



2022. aug. 4. 17:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
🥱🥱🥱🥱🥱🥱🥱
2022. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Mindkettő, de társadalmi nyomás csak akkor van, ha sem barátnőd, sem egyéjszakásaid nincsenek. A szingli, egyéjszakásozó férfi a menő a nők körében.
2022. aug. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyon fontos tényezőt nem említettél: a lelki jólétet bizony rettentően meg tudja ám tépázni a tartós magány. Ez talán még a szexnél és a társadalmi elvárásoknál is fontosabb motiváló erő a társtaláláshoz.
2022. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3

Ez igaz, de szerintem abban is van szerepe a társadalomnak. Ha mindig azt a visszajelzést küldi neked, hogy hiányzik valami az életedből, akkor előbb-utóbb azt is fogod érezni és felborul a lelki egyensúlyod.

Nyilvánvaló hogy az emberek többsége vágyik társra, de nagyon sokan vannak papok, apácák, stb akik nagyon hosszú életet élnek párkapcsolat nélkül. Viszont ott van nekik a közösségük és igen szerintem ez a lényeges, hogy közösség nélkül nem tud élni az ember, kell érezze, hogy tartozik valahova.

2022. aug. 4. 19:00
 5/14 Sunshinedoll ***** válasza:
94%

Így van, ezt a társadalmat és ezt a rendszert a férfiak állították fel: akkor vagy jó és menő pasi, ha van nőőd/sok nőd volt, van jó órád meg sok pénzed.

Az a férfi, aki kényszeresen akar nőt magának valójában más férfiak által felállított elvárásoknak akar megfelelni, sok esetben mégis a nőket okolja :)

2022. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

A szerelemmentesség. Az, hogy nem tudod megélni a teljes belsőd, mert nincs szerelmed, akivel ki lehetne.


Szex meg külső nyomás.. úr isten.., nőjj már fel. Hány éves vagy, 10??

2022. aug. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettő.
2022. aug. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
4: Annyi szerepe van a társadalomnak az életedre, amennyit te engedsz neki, hogy legyen. Például ha frusztrál az instagram kirakatélete, egyszerűen töröld a regisztrációd, ilyen egyszerű.
2022. aug. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Társadalmi nyomás szerintem kevésbé, én legalábbis leszarom/el tudom engedni a normákat. Szexhiány az igen, de kihagytál valamit, ami sokkal-sokkal inkább, ez pedig a magány, tartós egyedülállóság. Nem véletlenül mondják, hogy az ember társas lény. Mindenkinek kell egy hozzáillő társ. Egyedül nem lehet olyan boldog életet élni, mintha lenne melletted valaki. Képzeld el, hogy milyen programokat csinálnál egy barátnővel, pl. nyaralás, mozi, étterem, kirándulás, stb., ahol jól érzitek magatok. És most képzeld el ugyanezt egyedül. Továbbá jó, ha van akivel megoszthatod az érzéseidet, gondolataid, örömöd, stb.

Én így látom.

29F

2022. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9

Igen, valahol legbelül én is ezt érzem, hogy minden nehézség ellenére azért tok jó, ha az embernek van egy barátnője, akitől kaphat egy kis szeretetet, de annyi probléma van, itt a rovatban is lehet olvasni. 😢

Én régebb éreztem erősebben a társadalmi nyomást rokonok, barátok részéről, hogy van barátnőd, miért nincs, miért nem jársz el ismerkedni, gyere én megmondom neked a tutit. Most már egyre inkább azt érzem jó lenne egy társ, de ugyanakkor a saját komfortzónámat is megszoktam és félek kicsit tényleg attól, hogy nem tudok alkalmazkodni máshoz, egyszerűen úgy bántom meg, hogy észre sem veszem, mert nekem ez a természetes.

2022. aug. 7. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!