Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a (felesleges) ragaszkodás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a (felesleges) ragaszkodás pszichológiája? Ráadásul nem is olyan emberekhez, akik nagyon szerettek.

Figyelt kérdés
Amikor már vége van egy kapcsolatnak/ randizási folyamatnak, de az egyik fél még mindig ragaszkodik. Illetve a ki nem mondott lezárások, “köddé válások” gondolom még inkább rontják a folyamatot.

2022. aug. 23. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

tisztázzuk csajvagy pasi vagy?

Valami nagyon megfogott ezek szerint a másik félben amit nemigazán tudsz elengedni?!

2022. aug. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Én is ebben szenvedek,ha gondolod írj.
2022. aug. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1.: csaj vagyok. És igen, jól megfogalmaztad..
2022. aug. 23. 08:19
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Az a háttere, hogy keresel biztos pontot, amibe tudsz kapaszkodni. Amit megkedveltél benne, az neked fontos, s ahhoz ragaszkodsz. Ezért akarod, ami a reménykedés által életben tartott csalfa tünemény...


Szedd össze magadat, és hidd el, hogy te magad képes vagy magadban is jó életet élni! ;)


Ha akarsz róla beszélni, írj bátran!

2022. aug. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez azért függ attól is, hogy most kapcsolatnak, vagy randizási folyamatnak lett vége.

Én a kapcsolat végit tapasztaltam meg: féltem a változástól (külön is kellett költözni), hiányzott az, amit megszoktam (nem volt jó, de biztonságos volt), felértékelődtek a másik jó tulajdonságai, amiket féltem, hogy nem találok meg másban (magyarán: inkább a biztos közepes, mint egy talán jó, mert én úgysem érdemlem meg). Az ember sajnálja ilyenkor az elvesztegetett időt és energiát, és nehezen ismeri be, hogy hiába való volt.

2022. aug. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a randizas vegen van, akkor a kepzeleted jatszik veled. Nem ismered meg elegge, amit mutatott az a legjobb oldala volt, a maradekot pedig kitoltotte az agyad csupa rozsaszin gondolatokkal, amiket hozza csatoltal. Az ilyen egi tunemenyekhez pedig igencsak szeretnenek ragaszkodni az emberek. Valojaban pedig egy hozzad nem passzolo emberrol van szo, amit te nem vettel eszre, de o igen. Ujratervezesre van szukseg.
2022. aug. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ismerkedésnél elkezdünk ábrándozni, hogy milyen lehet vele együtt lenni, felépítünk magunkban egy képet, egy jövőt vele. Amikor az ismerkedésnek vége, úgy ez a jövőkép is szertefoszlik és ez egy nagyon fájdalmas dolog. Sokszor nem is az embert gyászoljuk, hiszen oke hogy kedveltük, de még nem annyira ismertük, hanem ezt a vágyat, tervet ami már biztos, hogy sosem fog valóra válni.

Adj ennek időt, próbálj más célokat is találni, és éld meg nyugodtan ezt a fájdalmat.

2022. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!