Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem, ha az ex...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellene tennem, ha az ex barátnőm nem igazán akarja visszaadni a kölcsönadott pénzem? Aki volt hasonló helyzetben mit csinált?

Figyelt kérdés

Márciusban kölcsönadtam neki 800 ezer forintot. Abban egyeztünk meg, hogy havi 100 ezrével törleszti majd. Időközben egy esemény miatt megromlott a kapcsolatunk, és egyik napról a másikra szétmentünk április végén.

Akkor megbeszéltem vele, hogy rendezze az életét (albérlet stb.) és majd törleszti ahogy tudja. (vagyis ő kért pár hónap haladékot)

Egy hónapot fizetett ki még együtt voltunk áprilisban, azóta semmi. Na most eltelt már fél év, és még mindig 700 ezerrel lóg.


Hívtam, nem vette fel a telefont. Írtam neki sms-t, eddig nem reagált rá semmit. Mindez 3 napja volt.

Jól keres, mert 520 ezer (volt mikor együtt voltunk) a fizetése, abból elmegy neki kb. 200 ezer fix kiadásokra, szóval ha nem is 100 ezrével de havi 50-et tudott volna adni az elmúlt 1-2 hónapban, hogy mégis mutassa a hajlandóságot.

Nem tudom mit csináljak, mert nagyon úgy néz ki kell valami ösztönzés, hogy "eszébe jusson" a tartozása.

Utaltam a pénzt neki szóval van róla bizonyíték. Mit kellene tennem? Jelentsem fel?

Rettenetesen kellemetlen nekem ez az egész, mert nem utálattal váltunk el, és nem ilyennek ismertem meg. Munkahelye megvan mert láttam a kocsiját a cégnél a héten, szóval a munkanélküliség sem indok a nemfizetésre.

Mivel nem jelzett vissza semmit a telefonos megkeresésekre, én ezt úgy értelmezem, hogy mostanában nem akarja visszaadni a tartozását, és tennem kell valamit ha viszont látni akarom pénzem.


2022. okt. 8. 08:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Félretenni a személyét, és jogilag hozzáállni a helyzethez.

Le van papírozva az ügylet?

Utalás nem elég, egy valamilyen szerződés kellene.

De ha találsz ügyvédet, aki így is elvállalná, akkor fenyegesd meg.

2022. okt. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

Tegyél.


Mi a francra kőlt ennyit??? Mi az, hogy fix kiadás? Nekem a fix kiadás 30000 forint.

2022. okt. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

#2 Fix kiadásnak hívják a lakbért, közös költséget, hiteltörlesztőt, számlákat, ilyeneket.

Kérdező: először egyidőben írj neki sms-t, dobj be a postaládájába levelet, meg bármi módon ahogy megkaphatja, hogy ha nem veszi fel veled a kapcsolatot, akkor jogi útra tereled a dolgot. Ha nem hajlandó, akkor tényleg próbáld meg ügyvéddel megoldani.

2022. okt. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Szóbeli szerződést kötöttünk. Nyilván fel sem merült bennem, hogy a kapcsolatunk úgy alakul ahogy.

Már utánanéztem és bizonyos szinten a szóbeli szerződés is megállná a helyét egy peres ügyben. Tanúk vannak (családtagok) akik tanúskodnának, hogy kölcsönről volt szó, nem ajándékról.

Arra gondoltam, hogy megírom neki sms-ben, hogyha nem jelez vissza mikor tudja visszaadni a pénzt, akkor feljelentést teszek. Hátha észbe kap ezek után.

Megmondom őszintén ez lenne az utolsó amit kívánok magamnak, hogy a szabadidőmben rendőrségre meg ügyvédhez járkáljak...

2022. okt. 8. 08:48
 5/20 anonim ***** válasza:
21%

2: mert te semmit nem csinálsz, egy embernek 200 körül van a havi fix kiadása. 90 albérlet, 30 fogyasztás, 50 kaja, maradék meg tisztálkodási szer meg ruházkodás.

Én megvárnám a csajt valahol, és mondanám neki ha van pénze, hogy agyonvereted kidobókkal ha nem adja meg. Ha van pénze úgyis megadja.

2022. okt. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen a levél is jó ötlet, ez eszembe sem jutott.
2022. okt. 8. 08:50
 7/20 A kérdező kommentje:
Nyilvános fenyegetést bármikor ellenem fordíthatja, és akkor még én jönnék ki belőle rosszul.
2022. okt. 8. 08:52
 8/20 anonim ***** válasza:
55%
Gyanúsan megszaporodtak mostanság ezek a "csajomnak kölcsönpénzt adtam minden bizonyíték nélkül, de jujj nem adja vissza" típusú kérdések. Hányszor írsz még ki ilyet és cifrázod hülyeségekkel? Aki ilyen hülye az így járt, fejezd már be, nem lesz erről más vélemény. Pár hónap után valakinek pénzt adni, főleg hogy csak a puncivarázsa miatt, mert ugyan nem is ismered a másikat, az kib@szott szánalmas.
2022. okt. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell jogi utaskodni, alvilági verőlegények kellenek ide, ennyi. Adsz egy fényképet a csajról egy gengszternek, hogy erőszakolja meg az egész utca.
2022. okt. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

#9

Ja azért nem jár büntetés, mert a kérdező egy hatalmas lúzer és nem használja az agyát. A saját szar hibátokat érdekes nem toroljátok meg.

2022. okt. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!