Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tűnik úgy, hogy másoknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tűnik úgy, hogy másoknak sokkal jobb kapcsolatuk van, mint nekem?

Figyelt kérdés

Amikor együtt vagyok a barátommal úgy érezteti, hogy szeret, bújik hozzám stb. Viszont a közösségi médiában mások kapcsolatát mégis tökéletesebbnek látom az enyémnél.

A barátom 1 éves évfordulónk után meg se lepett semmivel, míg az egyik ismerősömet egy csokor rózsával, és ráadásul még tortát is csináltattak erre az alkalomra. Meg több szép helyre el is mennek kirándulni. Vagy egy másik ismerősnek 3 hónap után megkérik a kezét egy gyönyörű helyen, nekem több idő után sem.


2022. nov. 15. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

3 hónap után "egy szép helyen" megkérték a kezét? Ez jól átgondolt döntésnek tűnik.

Ne a fészbúkot nézegesd, hanem a kapcsolatoddal foglalkozz. Az a kirakat. Lehet attól még, hogy otthon verekednek. Ahogy írtad, tökéletesebbnek látod a tiednél. A te kapcsolatod valszeg teljesen ok, csak az övékéből a cukormázat tolják eléd. Erre vagy irigy. Ne tedd.

2022. nov. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Olyan a kapcsolatod, amilyenné alakítod.

Ha neked a külsőségek többet számítanak, mint a harmonikus intim, belső érzelmi életetek, hajrá, lesd, hogy mások mit tesznek ki a kirakatba, követelőzz, elégedetlenkedj, nyafogj.

Tedd tönkre azt a szépet, ami van.


Vagy nézz ki egy jó kiránduló helyet, programot, múzeumot, kiállítást, koncertet, legyl fitt, csinos, legyél figyelmes, lássuk, hogyan reagál, tanul, épül be ebbe a párod.

2022. nov. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mit tettél érte?!

Belepunnyadsz a vágyaidba, és nyifinyafizva szemrehánysz?!

Szegény párod!

2022. nov. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Te mivel lepted meg a barátod az 1 éves évfordulón?
2022. nov. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
És ezeket mondod, hogy te mit szeretnél? És te is adsz?
2022. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én akartam az ajándékozást, de ő azt mondta felesleges, tehát előtte megbeszéltük, hogy ő sem fog ajándékozni semmit, ő sem nekem. De nők napjára, vagy születésnapomra mindig meglep.
2022. nov. 15. 10:16
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg még 600x, az előző 600 nem volt elég.
2022. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mert a facebook-on csak a szép van kint az ismerőseidnek, a problémákat senki sem teszi a kirakatba. A saját kapcsolatod pedig a problémákkal együtt látod.

Mondjuk egy évfordulóra én biztos készülnék valami meglepivel.

2022. nov. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha megbeszéltétek, akkor nem értem, miért számítasz másra. Neki valószínűleg más a szeretetnyelve, nem az ajándékozás. Ha neked ez fontos, akkor miért bólogattál? Vannak emberek, ismerek többet is, akiknek pont az a fontos, hogy ne legyen kötelesség adni, akik szerint az ajándék felesleges kacattá válik... stb. és arra büszkék, hogy őket az ilyesmi kényszeres megfelelések nem kötik és a barátnőjük, az anyukájuk meg ki tudja kicsoda ebben szerintük marhára egyetért, mert a szeretet ennél felsőbbrendűbb érzés, minthogy ettől függjön, hogy dátumok meg ünnepek... és ők egész évben szeretik egymást nem csak olyankor... stb., stb. és különben sem bírnak dátumot megjegyezni persze :D

A lényeg: meg kell egymást tanulni - már ha vele akarsz kapcsolatot -, hogy azt add a másiknak, amire neki van szüksége és ne azt, amire neked. De ugyanilyen fontos, hogy neki is megadd ezt a lehetőséget, hogy megismerjen téged és ne megjátszd magad, hogy nehogy elveszítsd és megfelelj neki, aztán meg hibáztatod, hogy nem ismer. Kommunikálni kell, és fel kell vállani a kockázatot, hogy önmagadat adod az elejétől és akkor nincs ilyen, hogy már ciki szólni, hogy neked mégiscsak kellene ajándék.

2022. nov. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Miért tűnik úgy, hogy másoknak sokkal jobb kapcsolatuk van, mint nekem?" - mert a te kapcsolatodban jelen vagy, minden pillanatban a jóban és a rosszban is. Mások kapcsolatában viszont nem tudod, mi zajlik a 4 fal között, csak arról tudsz amit nyilvánosan kiteregetnek. Vagyis te csak a szépet és jót látod. Ezért tűnik úgy, hogy a másik élete /kapcsolata tökéletes. Jó példa erre egy távoli ismerősöm. Tele volt a Facebook a, instája ilyen - olyan hű de szerelmes "kirakat képekkel" a párjával. Itt voltunk a Kincsemmel, ott nyaraltunk, csókolózós, ölelkezős, tipikus odáig vagyok a másikért képek. Évek múltán derült ki, hogy otthon meg bizony gyakran törnek a tányérok és a pasi keze is eljár párszor. De ezt nyilván nem rakták kirakatba.



"A barátom 1 éves évfordulónk után meg se lepett semmivel, míg az egyik ismerősömet egy csokor rózsával, és ráadásul még tortát is csináltattak erre az alkalomra. Meg több szép helyre el is mennek kirándulni. Vagy egy másik ismerősnek 3 hónap után megkérik a kezét egy gyönyörű helyen, nekem több idő után sem. " - lehet, a barátod szimplán nem az a romantikus alkat. Vagy más a szeretetnyelvetek. Ettől még szerethet nagyon is, csak neki ezek a dolgok nem olyan fontosak. De ha neked az, üljetek le és beszéljétek meg.

2022. nov. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!