Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne ebből kitörnöm?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne ebből kitörnöm?

Figyelt kérdés

Magam sem tudom mitől alakult ki, de mindig benne ragadok olyan dolgokba amit legbelül érzek h nem igazán jó nekem.


Igaz ez akár munkára,akár párkapcsolatra és mégsem nyitom ki a számát,tűrök vagy nem változtatok.


2022. nov. 15. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok/voltam.

A másoknak való megfelelés.

A másiknak ne okozzak fájdalmat.

És így inkább tűrtem én is, aztán elgondolkodtam, hogy 1x élek nem mindig mást kell előtérbe helyeznem, nem mindig a másnak való megfelelés a lényeg.

Dugd be a fülest, kapcsolj egy jó zenét, gondolkodj el, mi az amit akarsz, mi az ami neked jó.

Ha mindig mást raksz előtérbe mint a saját vágyad/akaratod akkor kiégés lesz a vége.

2022. nov. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Úgy, drága kérdező, hogy nem hőkölsz vissza és menekülsz el, ha konfrontálódni kell a másikkal, hanem beleállsz a vele való konfliktusba keményen.
2022. nov. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mint az itteni gondok 99%a önbizalomhiány. Ugyanezzel a gonddal küzdök "rossz ez de úgyse lesz jobb" "kevés vagyok ehhez" Ha szeretnéd szívesen beszélek erről veled vagy privátban,vagy más módon.
2022. nov. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy nagyon jó pszichológus és az exem által sikerült ebből kilábalnom. A pszichológus arra fókuszált minden egyes ülésen, hogy lehet megbántás nélkül is kifejeznem hogy miben szeretnék változtatást, tehát ha nekem nem jó valami, rossz érzéseket keltenek bennem a dolgok, akkor csak mondjam el, kérjek, és ne féljek attól ha valaki megsértődik, mert ha én normálisan fordulok a másik felé, szépen fejezem ki magam, akkor onnantól az ő dolga hogyan éli ezt meg, de ha mindenki érzésével foglalkozom de a magaméval nem, akkor háttérbe szorulok teljesen. Fokozatosan kezdtem el kiállni magam mellett apró dolgoknál, és nagyon sokszor csak mantráztam magamban hogy én is fontos vagyok, az én véleményem is számít, ugyan olyan ember vagyok mint mindenki más, nekem is jól kell éreznem magam, fontos vagyok magamnak, értékelem magam stb. Eleinte nem ment mindig, másfél év alatt értem el azt a szintet hogy 90%-ban már bármikor ki tudom mondani amit akarok, és már nem érdekel fele annyira se, hogy megsértődik-e valaki vagy sem. El akarom érni a teljes lelki szabadságot, és el is fogom.
2022. nov. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megfelelési kényszer, szülő gyermek kapcsolatból indul s felnőttként is jelentkezik. Dolgozz magadon 🙂
2022. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!