Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a helyzet nálatok a másik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyzet nálatok a másik szülőjének későbbi befogadása szempontjából?

Figyelt kérdés

Egyikőtök Anyja vagy Apja már idősödik, és lassan szoba kerül hogy mi legyen vele. Hogyan viszonyul a párod a szülődhöz? Beleegyezik hogy nálatok töltse hátralevő életét? Hogyan viszonyul a párod a szüleidhez?

Volt már emiatt konfliktus köztetek?


2022. nov. 16. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha nincs mas megoldás. Nehéz az öregekkel egyutt élni
2022. nov. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Volt erről szó nálunk, igen. Az én szüleimet ez nem érinti, mert külföldön lakunk és ők semmiféleképpen nem költöznének ide hozzánk, szóval az ő esetükben a testvéreimmel egyeztetnénk, ápolót fogadnánk, vagy ilyesmi. A férjem szüleinél inkább apósom a kérdéses. Anyósom eladta a házát tavaly, vett egy pici lakást, ami neki már elég. A fennmaradt összeget egy számlán tartja. Azt mondja, gondolnia kell arra hogy ha már idősebb lesz, akkor nehezen tud majd gondoskodni magáról, teher nem akar lenni és ő szeretne majd otthonba menni saját döntésből, és ezt az összeget arra szánja. Nyilván, itt külföldön azért ezek az idősotthonok sem egészen olyanok szerencsére, mint otthon. Nos, apósommal azért más a helyzet, mert neki nincs tartaléka. A váláskor apósom csak az autót tarthatta meg, mert a ház amiben éltek, az anyósom családjáé volt már évtizedek óta, apósomnak abban semmiféle tulajdonrésze nem volt. Szóval, így neki nem lett tőkéje, jelenleg is bérleményben él. Így elképzelhető, hogy őt a későbbiekben segítenünk kell majd, akár anyagilag is, bár még több testvére is él, és elég összetartó a család, tehát nem egyedül ránk szakadna az egész.
2022. nov. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Idősek otthonában a helyük, ahol 0-24 felügyelet van és az intézményé a felelősség is. Nagyszüleim közül ketten ilyen helyen is voltak amikor már érezték, hogy nem megy az önálló élet.


Anyám pl. önként bemegy ilyen helyre, pontosan emiatt, mert az ő anyja viszont nem ment és nem is ért jó véget a történet. Apám meg megy, választása nincs, ha olyan pszicho lennék, mint ő, lefizetném az őröket, hogy semmilyen esetre se kaphasson alkoholt. Aztán bemegyek hozzá és iszok előtte valami ízletest. "Ugye milyen finom?"


Ha pedig lenne élettársam, neki se igazán nézném el, hogy egy háztartásban kelljen élni a "mindent jobban tudó" anyjával vagy a "lányom jobbat érdemelt, bezzeg a Huffnágel Pisti" alkoholista apjával. Idősek otthonába velük, egy normálisabba persze. Ott van program, őrség, ha elesik szerencsétlen akkor közel a segítség, van finom öregeknek való élelem, lehet bingózni meg nézni a Szerencsekereket.

2022. nov. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat beszéltünk erről, de elég egyértelmű a helyzet. Mindkettőnknek dolgozni kell teljes munkaidőben, nem opció hogy ápoljunk bárkit is otthon, munkanélküliként. Amúgy is 32 négyzetméteren élünk, egy szobával.

Nyilván munkaidő után tudunk segíteni nagyobb feladatokban, de ennyi amit a saját életünk feladása nélkül tenni tudunk.

2022. nov. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az en szüleim meg fogják oldani maguknak. A férjem szülei problémásak, de nem is ismerem őket, az anyjával soha nem is talalkoztam. Lassan amúgy apolni kell majd őket, de velem nem fognak összeköltözni, az tuti. Szerintem el kell majd adni a lakásukat es otthonba rakni őket, mert a ferjem húga se fogja őket vallalni a 4 kicsi gyereke mellé.
2022. nov. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem konfliktus, mert vagy otthonba megy, vagy én lépek.


Nő vagyok, ergo, hogyha apa vagy após lerobbanna, 100% én gondozhatnám (mert én vagyok a nő, ugyebár), munka helyett vagy munka után.


Ezt nem.

Csináltam 3 éven keresztül (demens nagyapa), elég is volt, köszönöm.


Plusz nekem nem fér bele egy idős ember rigolyáihoz alkalmazkodni, és nem azért, mert szmét vagyok, hanem mert teljesen másképpen működünk, más a bioritmusunk, az ízlésünk (pl főzés terén)... minden, és ez még akkor is konfliktusokat szülhet, ha egyébként is együtt élünk, nem pedig "odaköltözik egy kvázi ismeretlen ember".

2022. nov. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!