Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az mennyire normális, hogy van egy haverbarátnőd vagy barátnőd, akiről a facebookon kell megtudnom, hogy ma volt az esküvője?

Figyelt kérdés

Teherbe esett, szó volt róla, hogy nagy esküvőt szeretnének, de kellenek az állami támogatások, ezért lehet, megházasodnak, eltelt 2 hónap kb., és most ezt látom. Vélhetően 2 tanú, szülök lehettek ott, de nem mondom, hogy nem esett jól.


Ugyanez volt egy másik barátnőmmel is, akit mi meg is hívtunk az esküvőre, viszonoztuk volna az ajándékukat is, ő vele rendes barátnők voltunk, mégis így kellett értesülnöm róla. Az eljegyzésről pl. nem tudtam nála, nem lógok a FB-on alapból, és mikor rá 1 hónapra találkoztunk, mutogatta a gyűrűjét, észreveszem-e, majd letolt, hogy miért nem tudok róla a FB-ról. Könyörgöm, nem kéne nekem személyesen elmesélni és megosztani a jó hírt? Őt ezzel a húzásával töröltem a FB-ról és az életemből is, mert szerintem ez minden, csak nem barátság.



2023. jan. 14. 13:59
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon normális. Sőt! Normalizáljuk azt, hogy nem kell száz-kétszáz fős esküvőket rendezni.

Ha első esetben egyértelműen kis családi esküvő volt. Itt max az bánthat téged, hogy nem te voltál a tanu. De fogadd el, hogy nem vagytok olyan nagy, jó barik.

2023. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, mennyire közeli a kapcsolat.
2023. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés: ez csak az esküvő tényére vonatkozik, hogy mekkora esküvőt szerveznek, meg kit hívnak meg, az ő dolguk. Hogy kinek mesélik el, az attól függ, milyen a kapcsolat, de tudok olyanról, aki titokban esküdött, két tanúva.
2023. jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Nekik te nem vagy annyira jó barát(nő?), mint te gondoltad. Nyilván az ember elmondja ezeket a dolgokat a közeli barátainak, akikkel rendszeresen beszél. De ha valaki csak annyira a barátom, hogy beszélek vele párhetente néha, arra nem fogok direkt ráírni azzal, hogy holnap lesz az esküvőm.
2023. jan. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Aki ma esküdött, haveri barátság, bár előbb tudtam meg tőle, mondta el, hogy terhes, mint a saját szülei... Lehet, nem voltam érthető, nem arról van szó, hogy elmenjek a haverbarátnőm esküvőjére, hanem hogy nem mondott erről semmit előtte. Bár az is lehet, hogy nem akart előre elkiabálni semmit se. Magánügyük, de az, hogy ott tudom meg FB-on elsőre, ez nekem olyan lelketlen dolog. Kíváncsi vagyok, fog-e jelentkezni. Nyilván az ember szeretne osztozni egy kicsit az örömükben.


Másik barátnő, aki jó barátnőnek gondolta magát, ott szintén az bántott, ha nem is hív meg esküvőre, mert kicsi esküvő, miért nem mondja el nekem. Erre rámír, hogy mizu, és beszélünk pár szót, de akkor nem is láttam, hogy ja, eskövő megvolt, mert nem nézem folyton mindenki adatlapját, nincs nekem erre időm, és nem is szeretném, hogy erre kényszerüljek. Ott viszont ha így keres, képzeld, van egy jó hírem, stb., akkor ahogy lehet, talizni szerettem volna vele és adni ajándékot. Ez volt az utólagos elképzelés, de mint fentebb írtam, nem ez volt. Persze a megkeresés is csak chaten, ami sztem annyira gáz egy ilyen esetben. Az a minimum, hogy telefonon beszélünk.

2023. jan. 14. 14:14
 6/44 A kérdező kommentje:
Bocs, gyorsan írtam, picit összeszedetlenül, de remélem érthető volt azért.
2023. jan. 14. 14:16
 7/44 anonim ***** válasza:
59%
Bocs, de van 200 ismerősöm. Nem törölgetek, mert kit érdekel a 10 évvel ezelőtti általános iskolás ismerősöm, aki szembe se jön a feedembe?! Elképzelhetetlen, hogy valaki ne a faceről tudjon meg rólam információt, mert 200 emberrel nem tartok kapcsolatot.
2023. jan. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem tart igazi barátnak, vagy nem akart nagy esküvőt ezért nem is osztotta meg veled az eseményt egyik sem.
2023. jan. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem közeli barátság, inkább csak egy ismerős, akivel jóban vagytok, de nem találkoztok/beszéltek olyan sűrűn, akkor szerintem nem olyan fura ez. Én se kerestem fel minden ismerősömet, hogy eljegyeztek, csak a közeli családtagoknak és a legjobb barátnőmnek meséltem el. Másnak meg csak akkor, mikor találkoztunk és szóba jött, de azért nem ezzel indítok. Aki kirakja Facebookra, az pont azért teszi, mert így láthatja minden ismerőse és nem neki kell külön-külön elújságolni azoknak is, akikkel nem olyan szoros a kapcsolata. Persze nem várható el, hogy te pont lásd azt a bejegyzését, teljesen oké, ha nem sűrűn használod és így nem tudtad, ezen nem kellett volna megsértődnie. De hacsak nem nagyon jó barátnőd volt, neked se kellett volna azon, hogy nem újságolta el rögtön.
2023. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Azért ő nemcsak ismerős, a 200. ismerősöm, hanem barátnőnek hívjuk egymást, néha találkozunk, régebben sűrűbben. Csak én veszem úgy már, hogy haver, mert legutóbb eltűnt (akkor pasizott be és nemsoká teherbe is esett, most akkor már házasok is, volt egy műtétem, és nem is jelentkezett, túléltem-e, élek-e, de állítólag mindig az eszében voltam... Nyilván ez kamu volt), és a kapcsolat eléggé laza lett. Azon is gondolkoztam, miért került elő? Nem hiszem, hogy azért, mert dicsekedni akart volna, akkor az esküvővel is így lett volna.

Viszont így erősen elgondolkoztam, számon tartsam-e egyáltalán, mint """barátnő""". Nem látom sok értelmét.

Nyilván azért szarul esett, hogy nem vagyok benne a baráti körében ezek szerint, amit valahol eddig is éreztem. Nem "futok" utána, sőt, hagyom, mert nincs értelme ezek szerint. Ezt szűrtem le most.

2023. jan. 14. 14:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!