Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem gáz ez ismerkedő dumának?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem gáz ez ismerkedő dumának? Nem érzi, hogy ennél önzőbb szöveg nem is létezik?

Figyelt kérdés
Egy társkeresőn, valakinek az adatlapján találtam ezt a mondatot, nyilván igen büszke rá: "Nem azért szeretlek, aki te vagy, hanem azért, aki én vagyok melletted." Hihetetlen számomra, hogy valaki hogy lehet ennyire önimádó és ostoba.
2010. okt. 3. 12:18
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekké tettél. Hiába növesztett

harminc csikorgó télen át a kín.

Nem tudok járni s nem ülhetek veszteg.

Hozzád vonszolnak, löknek tagjaim.

Számban tartalak, mint kutya a kölykét

s menekülnék, hogy meg ne fojtsanak.

Az éveket, mik sorsom összetörték,

reám zudítja minden pillanat.


Etess, nézd - éhezem. Takarj be - fázom.

Ostoba vagyok - foglalkozz velem.

Hiányod átjár, mint huzat a házon.

Mondd, - távozzon tõlem a félelem.


Reám néztél s én mindent elejtettem.

Meghallgattál és elakadt szavam.

Tedd, hogy ne legyek ily kérlelhetetlen;

hogy tudjak élni, halni egymagam!


Anyám kivert - a küszöbön feküdtem -

magamba bujtam volna, nem lehet -

alattam kõ és üresség fölöttem.

Óh, hogy alhatnék! Nálad zörgetek.


Sok ember él, ki érzéketlen, mint én,

kinek szemébõl mégis könny ered.

Nagyon szeretlek, hisz magamat szintén

nagyon meg tudtam szeretni veled.


1936. május


Az utolso versszakot ajanlom figyelmedbe. Tenyleg ne haragudj, nem szoktam leostobazni masokat latatlanba, biztos csak fiatal vagy tapasztalatlan vagy meg.

2010. okt. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
"ez bizony mindig így van." Már bocs, de az én családomban remélem nincsen így. mi azért szeretjük a másikat, mert amilyen ő, az kedves számunkra. Sőt, mi akkor is szeretjük a másikat, ha éppen annyira felbosszantott valamivel, hogy éppen egy dühöngő állat vagyok. Az idézett hülye szerint ilyenkor nem lehetne szeretni, mert hiszen éppen dühöngővé tett engem. Mindegy nem ragozom tovább, aki nem érti ebben mi fals, az nem is akarja érteni szerintem.
2010. okt. 3. 12:32
 13/41 anonim ***** válasza:
Ha hallgattal volna, bolcs maradtal volna, kedves kerdezo....
2010. okt. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:

Rosszul értelmezed,csak egy jó nő tud emelni a férfin,más nők csak lehúznak.

Rosszul értelmezed,csak egy jó pasi tud emelni a nőn,más pasik csak lehúznak.

Mindenkinek a magáét,van akinek a kevés is elég,vannak akiknek a sok is kevés.

2010. okt. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
Bocsáss meg én sem szoktam ostobázni senkit, most sem teszem. Ez vers pontosan a gyermek önzőségéről szól, aki az anyja egész figyelmét, szeretetét magának követeli és egy momentumra sem veszi figyelembe az anya igényeit. Ez egy gyerektől elfogadható, egy párt keresőtől nagyon gáz. A verset köszönöm, nem ismertem sajnos.
2010. okt. 3. 12:38
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kicsit idősebb leszel, és intelligensebb, rájössz majd, hogy a szeretet az egyik legönzőbb érzés.

Azért vagy együtt valakivel, hogy látsd, ki tudod elégíteni a vágyait, igényeit, és ebből magadat is értékesnek fogod gondolni. Ezen gondolkozz el.,

2010. okt. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
12:36 azért olvass még kicsit, kis kárörvendő.
2010. okt. 3. 12:39
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Ez a vers pont nem az onzo gyerekrol szol....tanulj, tanulj es tanulj, csendben, alazattal...
2010. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
Ez nem "mama" vers, hanem "Flora". Irodalom szakos vagyok...
2010. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Nézd nem írom le mégegyszer, hogy az én családomban a szeretet nem erről szól, hogy azért szeressük a másikat, hogy mi közben minél értékesebbek legyünk. Nem, dehogy, sőt. József Attila tényleg írt ilyet, de nem a szeretőjének, hanem az anyjának. Kis különbség.
2010. okt. 3. 12:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!