Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem gáz ez ismerkedő dumának?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem gáz ez ismerkedő dumának? Nem érzi, hogy ennél önzőbb szöveg nem is létezik?

Figyelt kérdés
Egy társkeresőn, valakinek az adatlapján találtam ezt a mondatot, nyilván igen büszke rá: "Nem azért szeretlek, aki te vagy, hanem azért, aki én vagyok melletted." Hihetetlen számomra, hogy valaki hogy lehet ennyire önimádó és ostoba.
2010. okt. 3. 12:18
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
A belemagyarázás igazán szép példáját láthatjuk az utolsó részéről. Kétség kívül szép megfogalmazásban, ha nem is J-A. szintjén. Aztán ugyan honnan jött az le neked, hogy "önmaga lehet"? A szövegből akár az általam idézettből, akár J.A.-tól az derül ki, hogy valaki képes lesz önmaga megszeretésére, egy másik személy hatására. Ennyi és nem több. ( illetve az általam idézett hülye, még lefixálja, hogy a másikat nem annak személyisége okán szereti)Ebben sehol sem található, még célzás szintjén sem, az "önmegvalósításra" történő utalás sem. És én lennék a troll? Nem ti, akik hetet havat összehordtok, kényszeresen?
2010. okt. 3. 14:00
 32/41 anonim ***** válasza:

Tudod elég sok lány/nő nem meri önmagát adni egy bizonyos pasi mellett, mert fél hogy a valódi énjét nem szereti."aki én vagyok melletted"-ebben a részben van.

De nincs kedvem most ezen vitázni, tépték itt már elegen a szájukat, mégsem fogadod el senki véleményét, úgyhogy vedd úgy hogy azt írtam hogy:Nagyon ügyes vagy hogy felfedezted, hogy ez a lány milyen ostoba, önző és egoista, és csak magát képes szeretni.

2010. okt. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim válasza:
utolsó: egyetértek teljesen.:)
2010. okt. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Ez Gabriel García Márqueztől idézet tudtommal:


Te quiero no por quien eres, sino por quien soy cuando estoy contigo. (13 líneas para vivir, "13 jótanács az élethez")


[link]


A vitába nem szólok bele, nagyjából leírták, amit gondolok, a József Attila-vers szerintem is nagyon illik ide. Csak jelezni akartam, hogy a gondolat nemcsak eszmeileg nem saját az illetőtől, hanem egy az egyben idézet.

2010. okt. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

"Nem azért szeretlek, aki te vagy, hanem azért....."


Hát nem, soha elfogadni nem leszek képes ezt a mondatot, mert ez iszonyatos parasztság, tekerhetik a kedves válaszolók akár balra, vagy akár jobb, attól még az marad. Rőtparaszt duma. Természetesen az újabb költő sem ezt írta, érthető okból, általában a költőkben finom lélek lakozik.

2010. okt. 3. 19:04
 36/41 anonim válasza:
0%
Én a kérdezővel értek egyet. A József Attila versből nekem is csak annyi jön le, hogy egy másik személy hatására meg tudod szeretni önmagad és ezért te szereted azt a személyt. Ez szép és jó, de az idézet nekem se tetszik. Én önmagáért szeretek valakit, azért szeretem, mert ő olyan amilyen és nem azt szeretem amivé én válok mellette.
2010. okt. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kerdezo, kezdelek unni. Legkozelebb ne kerdezz olyasmit, amirol ugyis szaz szazalekig meg vagy gyozodve. Addig meg olvassal sokat.
2010. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Hali!

Ítélkezés nélkül:

Számomra ez azt jelenti, hogy amikor megszeretsz valakit (azért, amilyen ő), akkor Te is megváltozol, szerelmes leszel, valakié leszel, és Ő a tiéd lesz. Ezt igazán lehet szeretni.

Szerintem ez egy szép idézet, nekem ez a duma bejön. De! Ha Neked nem tetszik, hát ne kezdj vele! Máshogy látjátok és ez így van jól. Az emberek különbözők.

Tehát a konkrét kérdésedre a válasz: Nem, nem gáz ez ismerkedő szövegnek szerintem, és szerintem nem önző szövegnek szánta, tehát nem is érzi annak. Mint ahogy én sem.

2010. okt. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Ráadásul a mondatban nem arról van szó, hogy saját magát szereti, hanem a másikat AZÉRT szereti, mert önmaga lehet, megváltozott, jobb lett stb. Én is megváltoztam a barátom mellett, jó irányba, és ezért még jobban szeretem, mert így végre önmagam lehetek mellette.
2010. okt. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Ady Endre: Vallomás a szerelemről


Hetedfél országban

Nem találtam mását,

Szeretem beteg, szép,

Csengő kacagását,

De nagyon szeretem.


Szeretem, hogy elbujt

Erős, nagy voltomban,

Szeretem hibáit

Jóságánál jobban,

De nagyon szeretem.


Szeretem fölséges

Voltomat e nászban

S fényes biztonságom

Valakiben, másban

De nagyon szeretem.

2010. okt. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!