Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban élők (5-10...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatban élők (5-10 plusz éve)! Amikor már teljesen meguntátok a másikat, ugyanúgy előjött az üresség, a magány érzése?

Figyelt kérdés

Nem tudom megérteni, nekem még nem volt, de úgy nagyvonalakban el tudom képzelni, hogy milyen lehet:


Szerető család, otthon feeling, biztonságérzet, tartozni valahová..

Van értelme egyáltalán? Azért, hogy elmondhassa magáról, hogy a gyerekei miatt dolgozik? És az amit csinál, az igenis hasznos és számít, akár maradandót szeretne alkotni, akár nem.

És természetesen azért, hogy ami a saját gyerekkorából hiányzott, azt meg tudja adni a gyerekeinek. Ne verje a gyengébbeket (gyerek, asszony), mert az ő apja olyan (is) volt stb...

Vagy majd amikor öreg lesz (már ha megéli), ne egy öregek otthonában, kórházban pusztuljon el egyedül, legyen akinek hiányozzon? Vagy azért, ha öreg lesz legyen aki ápolja (a gyerekei), mivel szerették őt?


"Élj úgy, hogy ne vegyenek észre ott, ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmész.”


(Victor Hugo)



2023. febr. 14. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
A gyerek, pénz, otthon mind fontos tényezők.
2023. febr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Mi bajod?
2023. febr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem unom. Okos,turelmes es a nok kedvence.

Gyerekunk meg nincs.

2023. febr. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem unom, azért vagyok vele 10+ éve.
2023. febr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#2 Nekem? Semmi. Csupán feltettem egy kérdést a párkapcsolatban élő, családos embereknek egy anonim oldalon, mert érdekel a téma. Tanulok. A kérdés adott, köszönöm a válaszokat.
2023. febr. 14. 22:36
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyre jobban szeretjük egymást, ahogy telnek az évek. Nincs unalom és üresség. Szeretet van, béke és törődés.
2023. febr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 7 éve vagyunk együtt, gyerek nincs (nem biztos hogy valaha akarunk). Egyáltalán nem unom, el sem tudok képzelni mást magam mellett, számomra ő csodálatos ffi.
2023. febr. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem unom. Ráadásul mindig azt érzem, hogy minden nappal egyre jobban szeretem.


Ha az általad felvázoltak lennének, mindkettőnk érdekében írom, hogy nem maradnánk együtt.

2023. febr. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

12 éve vagyunk együtt. Nem unom, sőt, azt hiszem kicsit újra fellendülő szakaszban vagyunk:P


Lehet érdemes lett volna kihagyni az idő meghatározását a kérdésbl, de igazából akkor sem sokat segít. Te egy halom gyereknevelési dologra hivatkozol, miközben maga akérdés párkapcsolati jellegű. A kettő nem összevonandó, más a szülői szerep és más a párkapcsolati szerep.


Talán (hogy számodra valami hasznosat is írjak) amire te gondolsz az akkor következik be, amikor "drágám" és "kedvesem"ből "apa" és "anya" lesz az ember. Mármint amikor a gyerek jelenléte nélkül is így szólítja egymást a pár. Ekkor ők nem tudnak visszalépni a párkapcsolati szerepbe, beszorulnak a szülői szerepbe.

De igazából sokak így élik le az egész életüket. Fiatalon párkapcsolat, aztán gyereknél szülői szerepbe lépnek és megszűnik a párkapcsolat. Aztán amikor kierpülnek a gyerekek, megrökönyödnek, hogy "hö, ki ez az ember? Most párkapcsolatban kéne lenni?". És az nem egyszerű, mert igen, akkor újra eljött az ideje a párkapcsolatnak. Illetve hát korábban is kellett volna művelni, de ilyenkor végérvényesen nincs menekvés előle.

De ez csak az én gondolataim pszichológiai előadások és néhány szülő párkapcsolatának végignézése alapján.


F29

2023. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
7 éve vagyunk együtt, egyáltalán nem unom.
2023. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!