Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan embert keresek, aki egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olyan embert keresek, aki egy párkapcsolat megszűnése után még mindig azt érzi, hogy az illetővel a legjobb barátját, beszélgetőpartnerét (és persze az intimitást, testiséget) veszített el, és a többi ember nem igazán köti le az érdeklődését. ?

Figyelt kérdés
Van másnak is hasonló tapasztalata, érez más hasonlóan?
2023. márc. 4. 11:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Az érdeklődésem középpontjában (8 mrd. emberből) a párom állt. Egyértelmű számomra, hogy a párom a legjobb barátom is. Mióta véget ért a kapcsolat, tehetségesen kitöltöm az időm, az életem programokkal, egyedül vagy más emberekkel. Tudok találkozni más emberekkel, beszélgetek is velük. De ez csak valami nyomorult pótléknak tűnik. Ha vannak körülöttem emberek, jó, ha nincsenek, úgy is jó. Érzem, hogy egyáltalán nem erre vágyom. Hanem azokra a beszélgetésekre, arra a kapcsolódási szorosságra. Érez valaki hasonlóan? Ha betegnek tűnik, amire vágyom, azt is elfogadom.
2023. márc. 4. 11:28
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Egyáltalán nem beteg, ez tök normális érzés.

Pl. én is ilyet keresek, amit leírtál. :)

2023. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Ez sokaknál így van ahol nem volt megcsalás, tányérdobálós veszekedés vagy bántalmazás stb.

Ez normális érzés főleg ha ő szakított veled és így te még nem tudtad elengedni.

Én is jártam így valakivel akivel mai napig jóban vagyunk, de nem szoktunk találkozni (hogy ne essünk vissza), gondolom neki már van valaki más.

Én házasságot akartam volna, ő meg csak ígérgette hogy elválik de sosem tette meg. Nem volt veszekedés csak szép csendben elbúcsúztunk egymástól. És ugyanígy voltam vele mint amit te is leírtál. 1,5 évig tartott mire jobban lettem.

2023. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk már 6 év telt a szakítás óta. Azóta már voltam másokkal, de senkivel nem volt olyan. Bár nem vígasztal nagyon, de ő is így érez. Szoktunk néha telefonon beszélni.
2023. márc. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mit akartam hallani. Ha valaki azt írja, hogy igen, ő is így érez, vagy hogy évek teltek el, és nem is jött más az életébe, aki így kitöltötte volna az űrt, vagy aki ennyire fontos lett volna, akivel ennyire jó lett volna beszélgetni, pláne elég vonzónak is találják egymás külsejét ahhoz, hogy ágyba bújjanak, ez elkeserít. Ha valaki pedig azt írná, hogy majd jön más, aki iránt ugyanígy érzek, azt meg nem hiszem el valószínűleg. Az nagyon nyomorult érzésnek és jövőképnek tűnik, ha azt elfogadom, hogy igen, ez volt az érzelmi életem csúcspontja és innen már csak lefelé visz az út.
2023. márc. 4. 12:09
 6/16 A kérdező kommentje:
1: te már keresel egy másik ugyanilyet? Elfogadtad, hogy azzal az illetővel vége és most egy ugyanolyan kapcsolatot keresel, egy másik személlyel? Én még csak ezt se érzem. Akkora élmény volt az a kapcsolat, vele, hogy eszembe se jut, hogy ugyanezt egy másik személlyel megvalósítani. Ha lehetne is, én magam vagyok az, aki ezt nem akarja. Nem kell másik személy, minek? Az sose lesz ő. Azt pedig egyelőre semmiképpen nem tudom elhinni, hogy ugyan nem ő lesz és nem is kell annak lenni, egy másik emberrel majd más élmények lesznek, ami ugyanolyan értékes lehet. A közelébe sem vagyok, hogy ezt elhiggyem.
2023. márc. 4. 12:11
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#5:

Nálatok miért szűnt meg a párkapcsolat?

Mert az nagyon nem mindegy. Sokan érzik így akiknek pl. elhunyt a szerelme.

Vagy ha nem történt semmi különös de a másik szakított veled mert megunta a kapcsolatot, de te még érzelmileg javában benne maradtál.

Általában tényleg az idő múlása szokta megoldani ezt a kérdést. Hogy ez az idő kinél mennyi az változó. Vannak akiknél hónapok de van aki évek múlva sem tud mással kapcsolatot kialakítani.

2023. márc. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

6.

Pedig tovább kell lépni, van bőven még a világon olyan, aki lehet hasonló. Nyilván nem ugyanolyan, hiszen nincsen 2 ugyanolyan ember.

De idővel ha te is akarod persze, túl tudsz lépni rajta.

Ha nem akarsz túllépni, az is egy döntés.

Ez a te kezedben van.

De szerintem érdemes. :)

2023. márc. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom (szubjektív vélemény), hogy baromi jó dolot ha a párod egyben az egyik legjobb barátod IS, de fontos, hogy ne csak ő legyen. Legyenek rajta kívül szoros barátságok akikkel hasonlóan megvan a szoros kapcsolódás. Persze nem lesz olyan intim, hiszen szexualitás nem lesz köztetek, de én a legközelebbi barátaimmal mindent, de értsd:MINDENT meg tudok beszélni. És ebben az a jó, hogy sok esetben ezek egyszerűbbek mint a párkapcsolatok. Sztem egy kapcsolatban nagyon sok tényezőnek kell "együtt állni" és sajnos könnyebben félrecsúszhatnak dolgok. Sajnos ezért van, hogy sokszor még a korábbi álompárok is szétmennek, a legjobb kapcsolatatok mehetnek tönkre nagyon hamar.


Egy barátságban ami csak barátság, lrhet nincs olyan szoros összefonódás, nincs szexualitás se szerelem, de ha ápolják, szerintem sokkal kisebb a valószínűsége, hogy tönkremegy. Ha át is alakul, kevésbé romlik meg.


Ezzel nem a párkapcsolatokat degradálom le, csak szerintem fontos az egyensúly. Nem szabad CSAK egy emberre helyezni a figyelmet, mert könnyen félremehet és akkor ott állsz, hogy egyedül vagy.

2023. márc. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ő nem akart annyit beletenni (amennyit én szerettem volna. Az se tisztázott még mindig, az én igényeim voltak túlzóak, vagy ő túl kevés). Azt se tudhatom biztosan, hogy neki is ekkora élmény volt-e a kapcsolatunk, lehet, hogy nem. Persze ez nem annyira fontos, hiszen ha igen, ha nem, nem tudok az információval mit kezdeni.

Lehet a leírtakra azt mondani, hát akkor nem is lehetett ez az életem kapcsolata, nem ő volt az igazi, hiszen ő nem akart annyit beletenni. Meg hogy majd jön valaki, aki úgy szeret, hogy mindent megtenne kettőnkért stb. Lehet. De én attól még, hogy valaki megbecsül(ne), úgy, de úgy szeret, meg lehozza a csillagokat nekem stb., attól én még nem fogom viszontszeretni, nem?

2023. márc. 4. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!