Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék jó társ, vigasz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék jó társ, vigasz lenni a páromnak?

Figyelt kérdés
A párom apja kórházba került. Elég komoly okok miatt. Nem tudom ilyenkor milyen viselkedést jó tanúsítani, mintha semmivel nem tudnék jót tenni. Volt már, hogy csendben maradtam nem piszkáltam, volt amikor próbáltam terelni a figyelmét, felviditani, hogy minden rendben, lesz, séta, ölelgetés, puszi minden volt már. Nem tudom tényleg ilyenkor mivel tud a legtöbbet segíteni az ember. Mindent hagyjak rá?
2023. ápr. 22. 07:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak legyél ott neki, és ha akar beszélni vagy vigasztalódni, majd szól. Sokszor jobban esik az embernek egy csendesen figyelő, értő jelenlét, mint a figyelemelterelő csacsogás.
2023. ápr. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet a baja, hogy kirángatni akarod, felvidítani, megváltoztatni. Ha csendben vagy, az is inkább vihar előtti csend, mert utána várható, hogy jön a piszkálás.

Nem kell elterelni a figyelmét, meg felvidítani. Az apjának épp komoly gondjai vannak, és te fel akarod vidítani?! Ez inkább érzéketlenségnek hat.

A leírás alapján ezt nem segítségnek veszi a másik, hanem azt érzi belőle, hogy azt szeretnéd, hogy ezt hagyja abba, és legyen végre normális, romantikus, stb.


A kapcsolatokban sokféle válság lehet. Az 1-essel értek egyet, társra van szükség, aki az ember mellett van a bajban is. Majd melletted lesz a jó dolgokban is, de most épp nem ez van.

2023. ápr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bízd rá. Biztosítsd arrol hogy mellette állsz ha bármiben szüksége van akár csak aki meghallgatja, nyugodtan szóljon.
2023. ápr. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak nem tudom az mennyire jó, ha csendben mellette vagyok.
2023. ápr. 22. 08:19
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha társ akarsz lenni, ilyenkor megérteni kell a másikat.

Ha ideges, akkor elviselni. Ha szomorú, csak megölelni, ott lenni vele. Ha beszélni akar róla, akkor beszélgetni, akár órákon keresztül, hajnalig is.

Ha ismered a másikat, tudod, hogy ilyenkor mire van szüksége.

Lehet, hogy mindenbe beleköt majd, többet veszekszik veled. Ilyenkor nem magadra venni, hanem elviselni. Stb. Ebben nehéz tanacsot adni, mert mindenki más. Neked kell őt ismerni.

2023. ápr. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

*Volt már, hogy csendben maradtam nem piszkáltam, volt amikor próbáltam terelni a figyelmét, felviditani,


A legrosszabb módót választottad.


-az embernek tudni kell úgy szeretni, hogy az adott ember totálisan befelé tudjon fordulni, és mégis megkönnyíteni számára az adott helyzetbeni létet.

Nem az a fontos, hogy te a lényedet bizonygasd, hogy mellette állsz, hanem hogy valóban mellette állj, és az adott pillanatban láthatatlan legyél. Ne legyél teher.

Azontúl, hogy az összes tehert át is tudod venni egy pillanat alatt-kivéve a lelkieket.

Tehát mire indul a kórházba az édesapjához, te már mindent előkészítesz, megfőzöl, összecsomagolsz, hogy mire indul már csak a kezébe tudd nyomni a dolgokat, hogy ezekkel a hétköznapi, de jelen helyzetben nehéz dolgok lekerüljenek róla.


Megszervezed a társad számára legkönnyebb létezést, és tőrődést a beteg emberrel kapcsolatban is.


És nem jópofizni próbálsz, meg figyelemelterelés, meg "igy szeretlek-úgy szeretlek" hanem fizikális valóságban, szinte levegőszerűen könnyíted a helyzetét.

2023. ápr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

6+ Ha a társad igényli és szeretné, hogy mellette legyél a kórházban,akkor mész vele, és segíted a beteget ott helyben ápolni (azért legyünk őszinték, egy férfi nem tudja a beteget úgy ápolni ahogy egy nő).


Lemosdatod a beteget, megeteted. Konzultálsz a nővérrel: tiszta ágyneműt intézel a betegnek-vagy beviszed.. gyümölcs, innivaló, egyebek. Picit kimentek a beteggel sétálni-mivel nagyon szép az idő.. stb. szóval összességében helyreteszed a beteg környezetét és élhetőbbé teszed nekik az adott helyzetben lévő létüket.

2023. ápr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

6+ És felkészültök ha mód van rá, és elköltözés előtt áll a beteg, hogy hazavigyétek, és otthon a szerettei körében tudjon az utolsó napokban lenni.

Ha kell vegyetek ki szabadságot. Hiszen nyaralni bármikor későbbi években eltudtok menni, de ez az ember most van ott veletek, és többet mnár nem lesz.

2023. ápr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
6+ Mivel látható, hogy a legrosszabb döntéseket hozod, érdemes tanácsot kérned, ahogy most is tetted, ha fogalmad nincs dolgokról így nagyon sok kellemetlen helyzetet ki lehet kerülni, és a dolgok csak jobbá válnak, mint ha csetlenél-botlanál, és hibát-hibára halmoznál-akkor amikor erre van a legkevesebb szükség.
2023. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
6+ Engedd, hogy csak ők ketten tudjanak búcsúzni. Nem kell egy harmadik-csak segítőnek-amikor szükségük van rá-de alapvetően a személyedet a háttérben tartod.
2023. ápr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!