Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban hogyan működik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatban hogyan működik jól a határok kijelölése?

Figyelt kérdés
Nem volt még párkapcsolatom, nem megyek bele a részletekbe, hogy miért nem, de most már így a húszas éveim második felére úgy érzem, hogy jó lenne, ha az életem ezen területén is tudnék végre előrelépni. Olvastam könyveket a témában milyen fajta gyerekkori sérüléseinkkel érdemes tisztában lenni meg a baráti társaságom nagyrésze is már komoly párkapcsolatban él, szóval hallottam már sztorikat, de érdekelne a gyakorlatban hogyan kezelik ezt felnőtt emberek. Mert gondolom nem így van, hogy már ismerkedésnél első randin megmondod a másiknak, hogy "szia, xy vagyok, ezek és ezek az elvárásaim, eltudod ezt fogadni?". Hanem inkább az elején csak kötetlenül, elvárások nélkül megpróbálod megismerni a másikat és látod adott témákra, helyzetekre hogyan reagál, amiből letudod szűrni kb mennyire vagytok egy hullámhosszon. Viszont előbb-utóbb csak eljön az a pont, amikor ki kell mondani, hogy igen nekem ez egy fontos dolog, nekem itt a határ, ezen kívül már nem szívesen mennék. Hogyan kell ezt jól megközelíteni? Végülis úgy olvastam az önazonosság határáig érdemes kompromisszumot kötni, de azon túl már nem.

2023. ápr. 22. 11:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hat én mindig úgy ismerkedtem, hogy volt a fejemben egy kép arról a parrol, aki jellemben hozzam illene.

Ha nem ilyen volt, akivel randiztam, akkor lezártam az ismerkedést. Nem álltam le megvaltoztatni, mert nem volt vele gond, csak nem passzoltunk volna össze hosszútávon.

Úgyhogy tapasztalatom szerint érdemes így ismerkedni, nem pedig kötetlenül és lesz ami lesz alapon.


24N

(Két éve vagyunk együtt, 1,5 éve együtt elunk, most költözünk saját lakasba, úgyhogy van egy kis tapasztalatom ilyen teren)

2023. ápr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

"szia, xy vagyok, ezek és ezek az elvárásaim, eltudod ezt fogadni?"


Én menekülnék egy ilyen után. Inkább ismerkedj kötetlenül.

Az ilyen kérdés már csak azért sm jó, mert hiába válaszol rá bármit is, a való élet fogja eldönteni.

2023. ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%
Persze el lehet képzelni elméletileg a határok, elvárások objektív megtárgyalását. De hat egy olyan folyamatos érzelmi szituáció, mint egy párkapcsolat az objektivitással pontosan ellentétes okból alakul ki normál esetben, mert érzelmi szubjektív viszony. Ezért az elmélet nem sokat ér.
2023. ápr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ugyanolyan fontos tudatosan is benne lenni egy kapcsolatban, mint érzelmileg. Különben baromira soha az életben nem fogsz tudni úgy kiállni magadert és a boldogsagodat előtérbe helyezni egy esetleges bántalmazó kapcsolatban, mint ha tudod, hogy végső soron az a lényeg, hogy te boldog legyél, akar egyedül is.
2023. ápr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Lehetnek azért olyan témák, amiket érdemes előre/mielőbb bedobni, pl gyerek, vagy ha ki akarsz majd költözni valahová. A kisebb súlyúak ráérnek pl a bejöhet-e a kutya a házba. Így konkrétumok nélkül ennél többet nem lehet írni.
2023. ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem elég csak nagy átlagban olyat találj aki bejön némileg külsőre, bensőre...

Az élet mindig felülbírálja az ember elhatározásait, terveit, jövőképét...

Fontos az is, hogy két ismertlen ember, egymást csiszolják olyanra, amilyet a másik szeretne....

Tehát hiába döntöd el, hogy te milyet szeretnél, olyat nem fogsz találni, neked kell olyat faragj belőle....

A másik probléma a szerelem, ha szerelmes leszel, legyen az egy szék, vagy akár egy asztal, nem fogod látni a fától az erdőt, erre való az idő, a tapasztalat, hogy számtalan elkövetett hiba után, végre felfigyelj azokra a dolgokra, jelekre amiket már tapasztaltál, hogy érezd és lásd, hogy ahogy viselkedik, ahogy bánik veled az nem jó, és nem tűrni, halasztani, nyelni, (mint az előző kapcsolatokban) hanem rögtön tenni ellene....(mondjuk ezért sem feltétlen jó, ha későn kezd el az ember komoly kapcsolatokba belemenni, mert nem lesz információd, megélt, átélt történések és tapasztalat nélkül kellemetlen dolgokban lesz részed).

2023. ápr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"A kisebb súlyúak ráérnek pl a bejöhet-e a kutya a házba."


Na látod, ez szerintem nagyon fontos.

2023. ápr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

6

Hat nekem bejött, pedig semmi rohadt nagy elvárásom nem volt vagy olyan, amit én ne tudtam volna.


Szerintem több értelme van keresgélni és nem találni valakit akit aztán foggal körömmel próbálok megvaltoztatni…

2023. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
31%

Első kérdésem: te valamilyen gép vagy?

Amíg logikai alapon gondolkozol egy érzelmeken alapuló kapcsolatról addig nyugodtan maradj csak egyedül.

2023. ápr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

🤣

Normális ember vagyok.

Tudod, miért van ennyi elfuserált kapcsolat? Mert mindenki csak az érzelmeivel van benne. Hagyjak magukat megalázni és kihasználni a “szerelem” (nem ez nem az, ez érzelmi függés és ragaszkodás) nevében.

Köszi, de én remekul el vagyok az ugyanígy gondolkozó párom mellett ♥️


24N

2023. ápr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!