Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ex-kérdéskör: Érdemes újrakezd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ex-kérdéskör: Érdemes újrakezdeni vagy sem?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha hosszú, de igyekszem a legtöbb alapinfot leírni:


1 év hosszú kapcsolatunk volt párommal, mielőtt hirtelen vitából származóan szakítottunk 3 hónapra olyan jellegű problémák miatt, mint:

Számomra élhetetlen volt a családja közelsége. Magyarán az, hogy állandójellegű közös családi programok, közös hétvégék velük.. Illetve, hogy a párom is még velük élt, eléggé önállótlan volt, ami szintén hozzájárult az én növekvő elégedettlenségemhez. (És ezzel együtt férfilag is leépült a szememben ..)


Az ő súlyos problémája velem viszont az (volt), hogy én szeretem a fiú baráti kapcsolataimat is, a barátnőim mellett. És főleg az, hogy maradtam meg volt-párokkal is beszélő, jó viszonyban, mert én ebbe nem látok rosszat, ha emberileg a felek jól kijönnek egymással, de párkapcsolatban nem működött.

De ha úgy hozza az élet, akár alakulnak is ki új barátságaim, ahol persze nem mindig egyértelmű a másik fél szándéka, azonban az enyéim mindig azok (és tök jó lenne, ha ez lenne mérvadó).


Szóval a 3 hónap alatt volt időnk arra, hogy eltávolodjuk a problémáktól. Ő például külön is költözött, talán nem is jár haza annyit a szülőkhöz, azaz elindult az élete. Én pedig “kiélvezhettem”, hogy görcsölés nélkül tölthettem időt klassz emberek társaságában.


És akkor most:

Felkerestük egymást, majd persze a másik nyakába borultunk, de kibukott, hogy ő nem fogja elviselni, ha én srácokkal kávézgatok, programozok, relative sokat beszélek, főleg az exekkel tilos, és az újonnan érkező srácokkal (kivéve ha pl új kollega, de utcáról, buliból, felszedős stratégia utjàn tilos).


Annyiból jogos a félelme, hogy valóban alakult ki a múltamban barátságból kapcsolat, akár úgy is, hogy kapcsolat végén már kommunikáltam a 3. féllel, (később barát majd leendő párommal), de olyankor már fél lábbal kint voltam az aktuális kapcsolatból, azaz nem a 3. ember miatt “léptem le”. Így fél, hogy ez megismétlődhet. Nyilván én is más ember vagyok, sok a tanulság mögöttem, nem mindig cselekedtem megfelelően, de nem vagyok bolond, hogy észnélkül megismételjem az összes ballépésem…


Szóval nekem hiányzik belőle az elfogadás, az alap bizalom felém, ugyanakkor nagyon tudom szeretni őt. De így picit olyan érzésem van, mintha le kellene hasítanom magamból, hogy ő elfogadjon engem és számára működhessen a dolog köztünk.. viszont akkor úgy érezném, hogy el kell nyomnom magamban fontos dolgokat..

Pedig ha elfogadna, azzal csak méginkább becsben tartanám és igyekeznék a lehető legkevesebb helyzettel “bántani” (amiket alapvetően normális dolgoknak tartok, mint a kávézás egy régi-új fiú baráttal).


Így most nem tudom, ezért külső véleményre lenne szükségem.


Csak időhúzás lenne folytatni, vagy esetleg érdemes nekem is tennem ő érte, mert talán ha most én engedek a “vágyaimból”, akár boldogok is lehetünk?


Valakinek hasonló esetleg? Működött e?


28/N



2023. ápr. 25. 11:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%

Minden nárci mellett is igy kezdik hogy leépítik a barátokat. Es minden nárci ezt el is éri.

Kisebbségi komolexusosak sehogy nem lesznek szerető szivű társak. Csak az mozgatja őket hogy a másiknak nem szabad semmit.

2023. ápr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Felesleges. Egy éves kapcsolatban ennyi probléma…
2023. ápr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen más értékrenden vagytok. Neki semmit nem kell elfogadnia, amit nem szeretne. Megjegyzem, én sem fogadom el a férfi-no baratsagot(mert egyszerűen nem ez a tapasztalat, nem hiszek benne), másrészt meg az exekkel ne barátkozzon. Oké, ha néha váltanak egy szia mizu, hogy vagy beszélgetést vagy írnak egy boldog karácsonyt, de a tartós kapcsolat nekem abszolút nem fér bele egy felnőtt kapcsolatba.

Túlságosan eltérőek vagytok, mindketten keressetek olyat, aki illik hozzatok es ne egymást próbáljátok megvaltoztatni, mert nem lesz jó vége.


24N

2023. ápr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Ezek olyan dolgok, amikben nem lehet kompromisszumot kötni, mert alapvető értékrendbeli eltérésekről van szó és amelyik fél enged, az konkrétan önmagát adja fel és ez sosem vezet egészséges kapcsolathoz. Kompromisszumot olyan dolgokban lehet kötni, mint pl. egyik kertes házban akar élni, másik lakásban, egyik heti 4x akar együtt lenni, másik 6x, egyik reggel szeret szexelni, másik este, érted, ilyen dolgokban simán meg lehet egyezni vagy alkalmazkodni a másikhoz, de a ti problémáitok nem tárgyalóképesek. Nem illetek össze, ennyi.


Ő nyilván nem fogja feladni a családját, ha ő úgy nőtt fel, hogy ennyire össze van nőve velük és neki ez a normális, te pedig nem fogod elengedni a fiú barátaidat egy pár hónapos kapcsolatért. Mindkettő teljesen érthető álláspont.


Hozzáteszem nekem se a családdal összenövés, se az ellenkező nemű barátok nem férnek bele egy párkapcsolatba, de épp ezért össze se jövök olyannal, akivel ezek miatt folyamatosan veszekedések lennének.

2023. ápr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ezt nincs értelme folytatni.

Nekem is van egy fiú barátom, akit régebb óta ismerek, mint a férjemet. Szinte minden nap beszélünk, itt volt az esküvőnkön is, a férjem is kedveli. De az, hogy exekkel barátkozzak, meg új fiúbarátokkal beüljek ide-oda, ez már nekem elég fura... Neked igényed van más férfiak társaságában is időt tölteni, ahogy le is írtad. Egy normális, jól működő kapcsolatba nem hogy ez nem fér bele, de igény sincs rá szerintem.

Mindenesetre próbálj olyat keresni, akinek így ez oké.

34N

2023. ápr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

3-assal teljesen egyetértek. Nem látom értelmét, mi szükség van ezekre a kávézásokra, meg egyebekre. Az illető férfi is azt fogja gondolni, hogy szabad vagy, és rád fog hajtani. Plusz ebből már gond is volt eddig.

Téged viszont zavart, hogy sokszor a családjával van. Ez is egy ellentmondás, mert nem megcsalt. (És nem, nem értek egyet azzal amit tett, mert tényleg legyen önálló. De azért családról van szó, nem ellenkező nemű barátokról.)


Nekem így kettős amit írsz, mert ő fejezze be a téged zavaró dolgokat, te viszont kárhoztatod amiatt, hogy őt zavarják bizonyos dolgok veled kapcsolatban. Ezt a részét nem értem. :)

2023. ápr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok féltékeny típus, de ha volt ilyen a múltadban és ilyen nyílt vagy más fiúk felé, hát ez engem is zavarna megmondom őszintén.

Ehhez jó pár évnek el kéne telnie, hogy tényleg bízni tudjak a másikban, ha ilyen típus. F/29

2023. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
#6 én 1 hónapig jártam olyan pasival, aki szerint már az is megcsalás, ha megnézek egy pasit vagy megölelem őket, ellenben az, hogy ő elmegy kettesben kávézgatni az új kolléganővel, teljesen elfogadható kéne legyen xD Ki is vágtam, mint macskát sz_rni. Vannak emberek, akik szerint nekik mindent szabad, a másik fél meg rá se nézzen a családtagjaira se…
2023. ápr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
8: Egyetértek. Egy jól működő kapcsolatban erre nincs sem időm, sem igényem. Még a barátokra is nehezen szánok időt, pedig kedvelem őket, de inkább vagyok a társammal.
2023. ápr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Exekkel pajtizgatni....ne csodálkozz ha így nehezen fogsz kapcsolatot találni. Ez az emberek kb 90%-ban esélytelen és nem fér bele. Nekem nőként sem. Plusz az hogy összejársz velük kávézgatni meg stb hát kösz de nem kérnék ilyen pasiból.
2023. ápr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!