Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülés utáni hetekben hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülés utáni hetekben hogy voltál a pároddal?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon sokat segített, főleg az első 2 hétben (császáros vagyok), azóta visszábbvett, de még mindig sok dolgot megcsinál. Viszont nem tudom mi van velem, mert kb 3 hét után úgy éreztem, hogy hagyjon békén, ne puszilgasson, ne öleljen. Nagyon rosszul érzem magam ez miatt, remélem hamar változni fog, mert szeretem csak be vagyok sokallva a dolgokkal, nem sokat alszok, enni se nagyon tudok.

Most 6 hetes a baba. Van itt még olyan, aki így volt? Mikor változott a dolog?


2023. máj. 16. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Tele vagy hormonokkal, amik kb. bármilyen irányba elvihetik az igényeid, érzéseid. Adj magadnak időt, most ez még teljesen normális.
2023. máj. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Fáradt vagy és stresszes. Kérj segítséget, hogy ki tudd pihenni magad legalább heti 1x. Akkor jobb lesz.
2023. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Hormonális gebasz, ami lehet elmúlik hamar, de lehet, hogy még egyév múlva is ellököd őt. Dolgozz rajta, mert a másik sincsen fából és nem azt mondom, hogy szexelni kell, de az intimitást fenn kell tartani.
2023. máj. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Én nagyon gyorsan regenerálódtam, bár nem császárral szültem. Terhesség alatt vérezgetés miatt szinte végig tilos volt a szex. Nagyon nehezen viseltem, bár a férjemmel ígyis voltak intim együttlétek. Ezért én sajnos a 6 hetes gyermekágyas időszakot sem bírtam ki. 5 hét után (ahogy elmúlt a gyermekágyi vérzés) mi már éltünk házas életet. Viszont az én kisbabám az első hónapokban evett, aludt. Az első 4 hónap alatt az összes éjszakát átaludta. Akkor kezdődött az éjszakai nyüglődés, amikor a fogai elindultak. Én azért így pihentem és ettem is normálisan azért. Pedig a férjem folyamatosan dolgozik, ő az elején sem tudta kivenni a részét a dolgokból. Hajnalban kel, este ér haza. Ilyenkor viszont átveszi a gyereket és nekem van minden este egy óra magamra - evés, fürdés, szépségápolási rutinok stb. Ha ennyire kimerítő neked ez az egész, én is azt mondom, hogy kérj segítséget! Biztos vannak nagynénik, nagybácsik és nagyszülők. Passzold le a bébit néhány órára és menjetek el vacsorázni, moziba vagy csak kicsit csavarogjatok! Közelebb hoz titeket egymáshoz! Hála istennek mi nem távolodtunk el a férjemmel egymástól. 10 hónapos a kislányunk és a szex is több, valamint lelkileg is jobban összekovácsolódtunk.
2023. máj. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én jól jártam. De valószínűleg sokan vannak úgy mint te. Időt kell adni magadnak. Egy kicsit légy egyedül is, amíg apuka vigyáz rá. Aztán ha megtudtok valakit kérni vagy épp alszik a baba, akkor egy két órát vigyázzon rá/ amíg ti kettesben vagytok. Beszélgessetek az érzéseitekről, mert kell. Az a 6 hét egy általános ajánlás. Lehet annál több és kevesebb idő is a felépülés testileg és lelkileg is.
2023. máj. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most ne ez legyen a prioritás, hanem hogy testileg felépülj, és ne ess bele a szülés utáni depresszióba, amitől eszméletlen nehéz megszabadulni, pláne hogy már az sem ideális hogy enni és aludni sem tudsz.

Ne aggódj, el fog múlni hogy nem kívánod a párodat, de az pont nem segít ha még ezen is idegeskedsz.

Ha jó embernek szültél, akkor neki is ez a legkisebb aggodalma.


Első a testi/lelki egészség, ez van...

2023. máj. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!