Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A negatív szülők ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A negatív szülők ennyire kihatottak volna a társkeresésemre?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok és a szüleim a külsőm miatt folyamatosan megaláztak.

10 éves koromig csontsovány voltam kilátszottak a bordáim tényleg csont és bőr voltam. Aztán hirtelen nagyon meghíztam és egészen közép iskolás koromig nem szépítem kövér voltam.

Minden nap elmondták a szüleim, hogy undorító, gusztustalan vagyok, sosem kellek majd senkinek és szégyen velem az utcára kilépni. Borzasztó volt minden nap ezt hallgatni elhitették velem nem érek semmit.

Később kiderült cukorbeteg vagyok és mostmár minden oké velem, fogytam 40kilót és ismerkedni is elkezdtem de sosem hiszem el ha valaki azt mondja, tetszel vagy csinos vagy mert még bennem van valamennyire az amit a szüleim mondtak nekem. Ezzel úgy érzem eltolom a férfiakat magamtól.

Tényleg ennyire kihatott az amiket a szüleim mondtak nekem, hogy még most is ezen rágódom?



2023. máj. 22. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Simán.

Ismerek hozzád hasonló sorsú embert, eléggé rottyon volt. Deeee végül pszichológussal rendbe tette az önértékelését és el tudta távolítani ezt a szülői bántást annyira, hogy ez ne legyen hatással az életére. Szóval simán lehetséges ettől megszabadulni:) Nyilván idő meg kemény munka, de szerintem megéri.

2023. máj. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%, hogy igen. Az első 10-15 évünk iszonyatosan meghatározó.
2023. máj. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én javarészt a rossz család miatt vagyok 28 évesen is pár nélkül, szóval jah igen
2023. máj. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Anyám taccsra vágott gyerekkoromban az ilyen beszólásaival. A húga kontrázott. Az apám sose védett meg. A felnőtt életem legnagyobbrészt azzal telik, hogy próbálom leküzdeni a gyerekkoromat. Csak a legdurvább: 3. gimiben jelentkeztem egyetemi előkészítőre. Mikor elmondtam otthon, anyám visszakérdezett csak nem gondolod, hogy még öt évig el foglak tartani? Szóval én akkor léptem le. Nagyon megértelek...
2023. máj. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4

Középiskola után én is eljöttem én nemis vártam tartsanak el, nem is tudtak volna de mégis azt mondom nem az anyagiakkal voltak a gondok.



Nagyon sokszor megaláztak és anyám sokszor elmondta mennyivel csinosabb ő hát jajj mit mondanak mások ő milyen jó nő mellettem bal bla bla.

Azt hozzá tenném, hogy egyébként a szüleim nem tökéletesek sem kívűl, sem belül ezért nem értem miért bántak velem úgy ahogy.

2023. máj. 22. 21:05
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ez a szüleid hibája egyértelműen. Most hogy már tisztázva van a múlt, és képes vagy a saját felelősségedként bánni magaddal és a testeddel, így foglalkozhatsz az önfejlesztéssel, edzéssel,önismerettel, határaid megtalálásával, stb... menj, próbálj ki új dolgokat.
2023. máj. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!