Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó ez a pénzügyi felállás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó ez a pénzügyi felállás a kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A párom többet keres,mint én, még is az ő összes fizetése elmegy 1-2 hét alatt a számláira. Így az én kis fizetésemből elünk. Nekem nincs semmilyen kötelező kiadásom,mint neki. Se telefonszámla, se lakás, se semmi ami neki lenne. Így nekem mindig van hónap végén is.


Csak annyi a bibi,h én nem engedhetek meg magamnak több alap dolgot,mint a többi kaja, vagy üdítő, vagy ruha. Esetleg hobbira költés. Mert rá megy a pénzem az ő alap dolgaira is.


Most elkezdtem félre tenni a bevételem 20%at amiről nem szólok neki. Csak ez eltitkolás és nem tetszik.

De nem tudok máshogy spórolni, h félre tudjak neki pl egy közös alabérletre, utazásra, esküvőre...stb.


2023. máj. 27. 22:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%
nem értem*
2023. máj. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%

"Közösségben való élésnél nem nyúlunk le még 0,1%-ot sem, hanem a fizetést fillérre letesszük a másiknak."


Na nehogy már a SAJÁT FIZETÉSEMBŐL ne tegyek félre annyit, amennyit én gondolok, merthogy az "lenyúlás". Nem azért dolgozom, hogy aztán én azt a pénzt "letegyem a másiknak".

2023. máj. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Mind2 en a szüleinknél lakunk, csak az ő szülei elvárják,h adjon a lakásba pénzt, az enyém meg nem.


Meg nem csinálhatom azt,h mindig közösen megyünk vásárolni és magamnak veszek dolgokat, neki meg nem.


Előtte az anyjából élt

2023. máj. 27. 23:31
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Most meg belőled.

Kell ez neked?

2023. máj. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
94%

#13 Értem.Mondjuk lehet neked sem lenne pénzed, ha fizetned kéne a lakhatásért.

Persze, attól ez még így nem jó felállás, csak meg is lehet valahol érteni.

Szerintem meg beszélned kellene vele, hogy ossza be ügyesebben a pénzét, mert te ilyen szinten nem tudsz beszállni anyagilag, legyen a dolog igazságosabb.

Minek is vásároltok közösen, ha mindketten szülőknél laktok?

Hol szoktatok többet lenni?Kinél mennyit vagytok?

2023. máj. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

#13 "Előtte az anyjából élt"


Ha otthon náluk elvárás, hogy fizessen bele a háztartásba, akkor nyugodt lehetsz benne, hogy nem az "anyjából élt".Csak gondolj bele logikusan, hogy a kettő üti egymást.Minek kérnének tőle a lakhatási költségekbe anyagi hozzájárulást, ha a szülei tartják el?Dehogy tartották el a szülei.Csak max te nem tudod hogy egyeztek meg a pénzről.

2023. máj. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Többet vagyunk nála ezért vásárolunk közösen.

Nem tud sporolni mert tényleg mindene kimegy másra, anelkül h bármit is venne magának.

2023. máj. 28. 00:12
 18/22 anonim ***** válasza:
51%

#17 Akkor vázolom a helyzeted.


A párodtól a szülei pénzt kérnek a lakhatásért, háztartási költségekért.Náluk vagytok többségében, így feltételezem a szülei még több pénzt kérnek tőle, amit lehet úgy a párod nem dörgölne szívesen az orra alá, ezért hamar elfogy a pénze.

Te ingyen laksz anyádéknál, de mivel a párodéknál szoktatok lenni, ezért te vásárolsz be mondjuk 2 hetet egy hónapból.

Most már úgy annyira nem látom hol a probléma.Max mondd neki, hogy próbáljon kicsit spórolni, hogy tudjatok kivenni majd lakást.

2023. máj. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
orrod alá*
2023. máj. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
O mindehhez mit szolt, amikor atbeszeltetek a kozos penzugyeket? Sikerult valamiben megallapodni? Ha igen, akkor azt tartjatok? Ha tartjatok, akkor szamodra is megfelelo? Ha belementel, akkor milyen szempontok alapjan dontottel igy? Megannyi kerdes, amire mar a kerdes kiirasa elott is valaszolhattal volna magadnak.
2023. máj. 28. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!