Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez egy teszt, hogy meglopom-e?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez egy teszt, hogy meglopom-e?

Figyelt kérdés

A barátom az a fajta kényesen precíz ember, aki pontosan tudja, hogy mit és mire költ. Az autójáról feljegyzései vannak, hogy például 2019ben 200e kilométernél fékbetétet cserélt, vagy 2019 auguszutsában mennyi volt a villanyszámlája stb. Nem azt mondom, hogy sóher, (mert nem az) csak mindenről statisztikát, elemzést meg előrejelzést készít.


Mindezzel élesen szembemegy az a szokása, hogy van otthon egy doboza, amiben a készpénzt tartja. Ha hazamegy akkor megszámolatlanúl bedobja gyürötten a pénzt a zsebéből a dobozba, ha pedig elmegy otthoról akkor csak belemarkol és akkor sem tudja pontosan, hogy mennyi pénzt visz magával, csak látszatra.


Mikor először megláttam a dobozt, hogy csak úgy hanyagúl bele van dobva legalább kb 300e ft, megkérdeztem, hogy miért itt tartja a pénzét, és mennyi van benne, azt válaszolta, hogy nem tudja mert soha nem számolja, csak beleteszi meg kiveszi.


Nem szokatlan ez, hogy aki pénzügyileg ennyire tudatos, az ne tudná, hogy mennyi készpénze van otthon?


Sokat vagyunk együtt, majdhogynem együtt is élünk, ha akarnám lenne rá lehetőségem, hogy benyúljak a dobozba és kivegyek pár ezret a háta mögött, de természetesen nem áll szándékomban.



2023. jún. 26. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném.
2023. jún. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is vezetem, hogy mennyi bevételünk és kiadásunk van. De azt, hogy mennyi készpénz van a kis tasakunkban, vagy hogy melyik számlán épp mennyi pénz van, azt nem. Azt tudjuk, hogy összesen mennyi pénzünk van éppen nagjyából, de hogy mennyi hol, az nincs feljegyezve. Minek? Nem az a lényeg, hogy térképet rajzoljunk a pénzhez hanem az, hogy tudjuk mennyink van.


Hazahozza és bedobja a dobozba. ja. Aztán gondolom felírja, hogy X bevétele lett. Majd belemarkol és zsebre vág valamennyit. És amikor a boltban fizet, akkor a végösszeget felírja, mint kiadás. Számít az, hogy az a pénz ami az övé az a zsebében vagy adobozban van? Nem.


Szóval ja, ez úgymond rés a pajzson, ha akarnád meg tudnád lopni, de elég valószínű, hogy megbízik benned és eszébe sem jut, hogy meg akarnád lopni. Mindenesetre lehet érdemes egy diszkrétebb helyet választania a készpénznek, ha már ilyen nagy összeget tart otthon, látávnyos helyen, egy helyen.

2023. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tudja, legalábbis ezresre pontosan, hogy mennyi készpénze van. Legfeljebb nem fillére pontosan.

Normális esetben olyannal vagy együtt, akiről nem is feltételezed, hogy lopna tőled. Bízik benned.


Mondjuk engem is zavarna, hogy csak úgy egy dobozban van a pénz. Én lehet, hogy vennék neki ajándékba egy kis, kulccsal zárható pénzkazettát. Már csak azért is, mert egy beázás vagy tűzeset esetén legalább ad egy minimális védelmet.

2023. jún. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem furcsa, fel sem merülne bennem, hogy teszt.

Én is vezetem minden kiadásom, az utolsó 100 forintig, de nem tudom, mennyi pénzem van otthon. Nagyságrendileg persze, de nem venném észre, ha egy tízezres eltűnne.

2023. jún. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Hihetetlen, hogy ti csajok bármibe képesek vagytok bármit belelátni... Ezen érdemesebb gondolkodni.
2023. jún. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem teszt.

A teszt az olyan, mint amikor munkanélküli voltam és az akkori párom beletett a mosógép dobjába 2 benedvesített papírpénzt és azt figyelte, hogy elteszem-e, vagy szólok neki, hogy mit találtam. Egyböl tudtam, hogy teszt, mert én soha nem hagyok a mosógépben semmit, az a szokásom, hogy két-háromszor megpörgetem a dobot, miután kiszedtem a ruhákat, hogy nem maradt-e benne semmi.

Vagy volt olyan, hogy kirakta a szemem elé a pénztárcáját a polcra, amit egyébként soha nem tett. Annyira egyértelmü volt, hogy centire pontosan tudja, hogy jobbról és balról mekkora távolságra van a tárca a polc szélétöl, hogy egyböl feltünne neki, ha hozzányúlok egy ujjal is.

Ez a tesztelgetés egyébként nagyon megalázó, kvázi azt feltételezi, hogy lopsz. Ezek még a kapcsolatunk elején voltak, de aztán nem is voltunk együtt túl sokáig.

2023. jún. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ki tudja? Lehet tudja pontosan mennyi van ott, este megszámolja, vagy még mielőtt berakná, ha te meg nem veszel ki belőle átmentél a teszten, de nem hiszem igazából én se, csakhát soha nem lehet tudni, úgyhogy nem írom, hogy tutira nem.
2023. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én letesztelném, hogy tesztel-e. Engem ez olyan mélyen sértene, hogy akár kész lennék szakítani ha kiderül, hogy tesztel a férfi akire rábíztam a testem, lelkem tolvaj vagyok-e. Elmondanám valakinek aki közel áll hozzám, hogy ki fogok venni a dobozból x összeget és átteszem valamelyik öltönye zsebébe. Így később nem foghatná rám, hogy csak lebuktam azért mondom, hogy én tesztelem és azért vettem ki a pénzt, hisz valakit beavattam kívülállót az összeg kivételéről. Ha kérdőre vonna a hiányzó pénz miatt felhívnám a beavatottat, kihangosítanám, hogy mondja el neki hol találja az összeget én pedig lépnék.
2023. jún. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem. Bennem fel sem merülne.

Praktikusnak hangzik, hogy egy helyen gyűjti, így legalább nem mossa ki mondjuk egy ruhazsebben, és mindig van nála készpénz is ha éppen kellene. Gondolom a megtakarításaihoz képést ez a pénz nminimális és nem akar külön energiát fektetni abba, hogy minden nap regisztrálja ezeket.

Autót nem minden nap javíttat az ember, az érthető.

2023. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is vezetem a kiadásaimat és bár, amikor összegzek, összeszámolom a készpénzemet is, ez tipikusan olyan, amit nem követek minden nap. Mivel szinte mindig kártyát használok, soha nincs készpénz nálam, ami "el tudna folyni". A készpénzhasználatom úgy zajlik, hogy elteszek egy fix összeget (pl. 20000) a pénztárcámba és onnantól kezdve tudom, hogy az előbb utóbb el fog fogyni különböző hétköznapi kiadásokra. Tehát gondolatban már a számláról való kivételkor elkönyvelem, mint vegyes kiadást. Emiatt nem szükséges pontosan tudnom mikor és mire költöttem, elég annyit, hogy milyen gyakran és mennyivel pótolom ezt a "folyópénzt" a számlámról.
2023. jún. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!