Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül de magányosan, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedül de magányosan, vagy kapcsolatban de problémákkal? Melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Van két ember. Együtt járnak pár éve. Saját bevallásuk szerint sem felhőtlen a kapcsolatuk, sokat veszekednek.

Azonban mindkettejük szerint kizárt hogy mást találjanak ha esetleg szakításra kerülne a sor. Magányosan márpedig egyikük sem akar élni. Rosszabb mintha lenne valaki akivel hetente van valami veszekednivalója.

Már nagyon sokszor próbálták átbeszélni a dolgaikat, időnként jól ki is jönnek, de folyton van valami amiből veszekedés lesz újra.

Ti miként döntenétek egy ilyen kialakult helyzetben?


2023. jún. 27. 14:49
A kérdező szavazást indított:
Egyértelmű: szakítás.
További kommunikáció és idő kell a megoldáshoz.
Inkább maradnék mint magányos legyek.
Egyéb/leírom.
21 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne egyedül magányosnak lenni? Én többet voltam szingli most 27 éves koromig, mint kapcsolatban, és semmi bajom nincs vele, sőt. Vagy jó kapcsolat, vagy egyedüllét. Rossz kapcsolatból azonnal menekülök. Ja és nincs olyan érzésem, hogy ne találnék mást, mivel kapós vagyok.
2023. jún. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Na de nem minden ki olyan mint te. Ez a két ember, ahogy írtam fentebb, magányos típus. 100% hogy nem találnak mást ha szétmennek. Ezzel kell kalkulálni.
2023. jún. 27. 14:57
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Inkább egyedül maradok végleg.

N

2023. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Problémák minden kapcsolatban vannak, akár hónapokon, féléeken átívelően is. Ez önmagában nem ok a szakításra. Dolgozni kell rajta, ennyi.


Ha meg nagoyn nem megy és tényleg rossz az egész (az egész!) akkor nyilván szakítás. Ha éhes vagy, akkor sem érdemes pl gyilkos galcát enni, nemde?:D Akkor miért kéne egy rossz kapcsolattal mérgezni magunkat?

2023. jún. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

#2

Nem, ez a ket ember total önbizslomhianyos, kapcsolatfüggő.


A magányos típus az pont hogy jobban szeret egyedül lenni.

Ezerszer jobb egyedül, nyugalomban, ahol szabadidődben azt és ugy csinalsz ahogy akarsz, mint folyton idegeskedni, hogy most mibe fog belekötni.

2023. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Azért ez nem ilyen egyszerű. Ez a két ember azért veszekszik sokat, mert nem szeretik egymást, csak jobb híján vannak együtt, vagy azért, mert ugyan szeretik egymást, csak rosszul kezelik a feszült szituációkat. Nagyon nem mindegy. Az első esetben nyilván hülyeség együtt maradniuk, a második esetben meg meg kellene tanulniuk a normális konfliktuskezelést.
2023. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
#2 ha nem találnék mást, akkor is inkább lennék egyedül, minthogy valaki heti szinten kiidegeljen.
2023. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Igen van igazság abban amit mondotok.

#5, igen csak közben meg megöl az egyhangúság, monotonitás, egyedüllét és a tudat hogy magad maradtál.

#6, azt hiszem elég konfliktusban van részem a párom mellett. Én egy nyugodtabb, csendesebb típusú ember vagyok, ő meg pörög és hirtelen haragú is. Nagyon nehéz vele zöld ágra vergődni, pitiáner dolgokon akad fent folyton. De attól még szeretem és azt hiszem ő is engem, habár nem vagyunk egymásba totál belezúgva.

2023. jún. 27. 15:45
 9/19 anonim ***** válasza:

Én is ilyen "sosem találnék mást" típus vagyok, mondjuk egyedülálló, és lényegében mindig is az voltam. Szóval ezt az oldalát az egész történetnek tökéletesen átérzem, tudom, mennyit számíthat ez a döntés szempontjából.

Számomra az a kérdés, hogy mennyire és milyen módon problémás ez a kapcsolat. Sarkítok, de ha bántalmazás van, különösen fizikai vagy alkoholproblémák, akkor inkább egyedül. Ha csak mondjuk nincs intellektuális összhang, azt lehet, megpróbálnám "pótolni" barátnővel, kollégával, rokonnal, emiatt még nem szakítanék.

2023. jún. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#8

"igen csak közben meg megöl az egyhangúság, monotonitás,"


De miért? Minden idődet magadra fordithatod, olvashatsz, filmezhetsz, a barataiddal lehetsz, csak gondolsz egyet es elmész bárhova, teljes kapacitással élhetsz a hobbidnak, hobbijaidnak. Senkihez nem kell alkalmazkodni, hogy ő ezt szeretné e, érdekli e, zavarja e, vagy teljesen mást szeretne.

Mondom ezt ugy hogy kapcsolatban vagyok, es sokszor baromira hiányoznak ezek a független időszakok, évek, pedig nagyon szeretem a párom.

N

2023. jún. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!