Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig zaklat egy zaklató?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig zaklat egy zaklató? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Mentális beteg. Több, mint 8 éve vége.(Ő lépett le.) Azóta nem találkoztunk. Eleinte keresett és még reagáltam rá néha, de kb.6 éve semmit. Az utolsónál meg is írtam neki, hogy nem tud rám hatni, soha semmire nem fogok reagálni, hiába keres. Kb.2éve nyugi volt.(Kapun voltak még indokolatlan csöngetések, de az nem bizonyítható, hogy van hozzá közé.) De most megint hívott. Sose lesz vége?

2023. júl. 1. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Szia, nem akarlak megijeszteni, de a héten Szlovákiában egy fiatal nőt, csaladanyat meggyilkolta a zaklatója. 2 éve zaklatta. Aki mentális beteg, beteg is marad, maximum kontroll alatt tartható, de hát sose tudhatod, mikor nem szedi be a gyógyszerét és kattan át neki....

Ha újra felkeresett, mindenképp jelentsd a hatóság felé, bár kérdés, akkor 8 éve, jelentetted e....

2023. júl. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Mindenképpen világosan írd meg neki, hogy hagyjon békén, nem szándékozol kommunikálni vele, ne írjon, ne keressen. Kerüld az érzelmileg túlfűtött szóhasználatot. Próbáld nem megfenyegetni, mert az nem használ. Húzd meg a határokat.


A mentális betegség nem egy nagy hűha. Csak akkor van probléma, ha nincs betegségbelátó képessége. Illetve az ilyen betegek közül csak nagyon kevesen agresszívak és veszélyesek. Egy nárcisztikus ember veszélyesebb mint egy parancsokat halucináló skizofrén.


Amikor felröppen egy hír, hogy mentális beteg követett el bűncselekményt, akkor egyből azonnal ugrik mindenki.

2023. júl. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem jeleztem akkor a hatóságok felé, mert nem féltem tőle. Soha nem bántalmazott fizikailag, soha nem volt agresszív vagy ilyesmi.

Nem hinném, hogy nárcisztikus lenne. Ő mondta, hogy szerinte van valami baja, de nem hiszem, hogy kezeltette volna. Szerintem borderline, az illett rá. Viselkedése szélsőséges. Eleinte túlidealizált, aztán a semmiből hordott le bármiért. Önbizalma kórosan alacsony. Notórius hazudozó, egy komplett életet hazudott, nem csak nekem, magának is.

Nem volt mivel feljelentenem, mert egyrészt ilyen gyakoriság nem számít zaklatásnak, másrészt soha nem volt fenyegető, vagy bármi. Semmi nincs a kezemben. Azzal senki nem foglalkozna, hogy néha random felhív vagy küld egy ártalmatlan üzenetet.

#2!Mint írtam, az már megtörtént. Nagyon tárgyilagosan leírtam neki, hogy ne keressen, mert nincs értelme. Nem használt, azután ugyanolyan gyakorisággal keresett. Annyi változott csak, hogy én tényleg soha többet nem vettem fel a telefont, nem írtam vissza semmit, már kaputelefont se veszek fel, nehogy véletlen ő legyen és reakciónak vegye. Később fokozatosan ritkultak a megkeresései, már több, mint 2 év eltelt az utolsó óta, azt hittem végre vége. És erre megint. Nem gondolom, hogy képes lenne bántani (nem magam miatt, hanem retteg a börtöntől, szóval elég szabálykövető), de azért valahol félelmetes, hogy jut eszébe valakinek akár az éjszaka közepén telefonálni úgy, hogy semmit nem tud a másik életéről. Lehet férjnél vagyok, 3 gyerekes családanya vagy bármi. De persze az is felmerül, mi van, ha tudja, hogy élek? Honnan?

2023. júl. 2. 10:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A kompulzív hazudozás az nárcisztikus vonás.

Ha személyiségzavara van, akkor nem valós mentális beteg (azaz a gyógyszeres kezelés nem működik önmagában) az, hogy elmondta van problémája, azt azért tette, hogy sajnáld. A személyiségzavarra intenzív pszichoterápiás kezelés szükséges, illetve a páciensnek együttműködőnek kell lennie, másképp nem használ.

2023. júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4! Tudom. Az egész kapcsolat arról szólt, hogy sajnáljam. Minden minden arra ment ki, hogy sajnáltassa magát, az összes hazugságát is úgy építette fel. Én már nem sajnálom, engem nem érdekel, hogy milyen betegsége van, az se, hogy jár-e pszichoterápiára. Én nem vagyok felelős érte, nem a gyerekem, nincs semmi közöm hozzá. Egyetlen dolog érdekel, hogy engem HAGYJON BÉKÉN. Nem akarom úgy leélni az életemet, hogy bármikor random felbukkanhat.
2023. júl. 2. 12:18
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon jó a mentalitásod! Az a legfontosabb, hogy ha keresne, hagyd figyelmen kívül. Előbb-utóbb rájön, hogy felesleges próbálkoznia.
2023. júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6! Pont ez volt az én elméletem is, nem reagálok és abbahagyja. De könyörgöm, 6 éve nem reagáltam SOHA SEMMIT. Tényleg semmit. A jelentkezéseinek a gyakorisága folyamatosan csökkent, mindig kicsit több idő telt el 2 megjelenése között, de basszus, több, mint 2 év után újra? Ez már tényleg kicsit ijesztő.
2023. júl. 2. 13:13
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem, sohasem lesz vége, a hatosnak pedig egyet se adj a szavára.


"előbb-utóbb rájön". A lószrt jön rá, már hat éve! vége, mégis zaklat.


Ha bekattan, akkor meg simán meg is ölhet, szóval jó lenne legalább egy távolaságtartásit kérni ellene - ha eddig nem történt.

2023. júl. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#Már 8 és fél éve vége, csak kb.1évvel utána újra megjelent és akkor kezdte a zaklatást. Nem találkoztam vele, de akkor még volt, hogy válaszoltam üzenetére vagy felvettem a telefont. Kb. 6 éve van a no contact.

De hogy kérjek távoltartásit? Már a vezetéknevére se emlékszem. Nem mondhatom, hogy tartsák távol, mert hátha pár év múlva megint felhív🤷🏼‍♀️ Tényleg már 2 éve nyugi volt. Nem tudom, mi történt most, lehet valami magánéleti változás. Fogalmam sincs, nem is érdekel. Csak zavar, hogy most nem tudom, folytatódik-e a javuló tendencia és újabb pár évig távol marad, vagy éppen bekattan és holnapután megjelenik.

Van elég problémám enélkül is, nem hiányzik még ez is. Mellesleg gyermekvállalás előtt vagyok. Az még nem is érdekelne, hogy engem hívogat, úgyse reagálok, de a gyerekemet nem akarom egy őrült elme szeszélyeinek kitenni.

2023. júl. 2. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!