Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám csak velünk szeretne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Édesanyám csak velünk szeretne nyaralni?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, 2 éve élek együtt a párommal. Komoly kapcsolat. Nővérem 33 éves, hasonló helyzetben.

Édesanyankkal jó a viszony, napi szinten beszélünk, sokszor találkozunk. Pár éve egyedül van, barátnői nem nagyon vannak,de aktív életet él. Egy ideje kicsit konfliktusos lett, hogy igénye, hogy sokszor találkozzunk így hárman a párjaink nélkül. Ami alapvetően nem lenne gond, szoktumk így kávézni, vacsizni, strandolni. Viszont nagyon ragaszkodik, hogy nyaraljunk együtt és csak hárman, mert feleslegesnek érezné magát, ha jönnének a párjaink.

Ezt én meg is értem, csak hát párkapcsolat és munka mellett nehéz ezt kivitelezni. A nyár most egy rohanás, minden hétvégén van már valami, esküvő, lánybúcsúk..stb. Nagyon nehéz az is, hogy a párommal pár napra el tudjunk menni, nem hogy egy hétre.

Én rosszul érzem magam, mert a barátaimnál alap, hogy családdal mennek közösen nyaralni, ahol ott vannak a párjaik is. Nehéz lavíroznom, mert nem szívesen mennék el egy hétre a párom nélkül, úgy hogy a közös nyaralást is nehéz leszervezni, de anyukámat se szeretném megbántani.

Párom megértő, de pl. az ő családi programjaikban mindig ott vagyok én is.

Ti hogy nyaraltok, vagy hogy szokás ez nálatok?

Köszi a válaszokat!



2023. júl. 20. 01:32
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
2%

Nem szeretnélek megijeszteni - de nem lehet, hogy a viszonylagosan "közelgő" halálát érzi??? (Az enyém 65 évesen hunyt el és 13 évig ápoltam.)


52 évesen kapott agyi stroke-ot.


Ha még aktívan dolgozik, elképzelhető, hogy a munkahelyi stresszt szeretné kipihenni. Próbál segítséget kérni Tőled, mert váltania kell, úgy érzi.


Ha nincs testvéred - és más rokon nem vállalja át - akkor hálátlan Sorsod lehet egy ideig.


Ui: sajnos közeli tapasztatom, hogy a családsegítő szolgálat sem biztos, hogy hatékonyan működik közre. Sőt... nekem most ellátottjogi képviselőnél kell reklamálnom diszkriminatív eljárás miatt.

2023. júl. 20. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
2%

Ez jelenleg a legsötétebb forgatókönyv (horrornak tűnik, de az Élet hozhat váratlan helyzeteket bármikor.)


Kívánom, hogy ne így legyen! Sajnos az ördög sosem alszik.

2023. júl. 20. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%

Meg kell neki mondanod, hogy nálad ez nem játszik.


Annyiban megértem anyud, hogy én nem szeretem az "idegen" embereket, azokkal szeretek időt tölteni, akikhez nem kell pluszban feltölteni a kis social batterymet. De mást tényleg nem tehetsz, minthogy megmondod.

2023. júl. 20. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
95%
Ex anyósom is ilyen tapadós volt. Neki mindenhova jönni kellett velünk. Bele untam, aztán közöltem vele, hogy nem körülötte forog kizárólag az élet. Azóta sem láttam. És szerencsére már nem is fogom.
2023. júl. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
79%

Anyucival biztos nem mennék, főleg nem ennyi idősen.

Anyukád egy nárcisztikus személyiség, önző, csak magára gondol és nem is érzi hogy nincs helye már ennyi idősen családi beltenyészet nyaralásra. Bocs ha nyers vagyok, ez az igazság.

Rengeteg csoport van, lehetőség barátokat találni, anyukádnak magának kialakítani a saját korosztályából kapcsolatokat.

Az rendben van ha néha kávéztok hármasban, de ennyi.

Nem is értem az ilyen szülőket akik lihegnek a felnőtt gyerekük nyakába, lehúzni a gyerekük kialakult családi életét. Csodálom hogy a párod tolerálja ezt, lehet hogy csak látszatból.

Két gyerekem kezdenek felnőttek lenni, inkább kifele önállósítom őket és nem várom el hogy engem nyaraltassanak meg szórakoztassanak.

Anyukádat csak saját maga érdekli és a saját jóléte, és mit anya, remekül beléd tudja rágni a lelkiismeretfurdalást.

Az mondjuk pont nem érdekli hogy alig tudtok kettesben lenni a pároddal.

Lehet lepontozni. Tudom nyers vagyok, de igaz.

2023. júl. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek az 5-össel.

Nem kell ennyire engedni minden kívánságának. Törődni vele, találkozni, meghallgatni, szeretni jó dolog, de nehogymár az anyád körül forogjon az életed...

2023. júl. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
78%
Anyukád nagyon önző! Nem arról van szó, hogy nem lehet minőségi hármasban időt tölteni, de a nyaralásról kizárni a párjaitokat...Fel kellene fogni, hogy felnőtt emberek vagytok, egyrészt ők is szükségképpen a család részei, ha tetszik neki, ha nem, hiszen hozzátok tartoznak, másrészt a legtöbb embernek se ideje, se pénze, igénye meg főként nincs arra, hogy nyaralószezonban egy hetet csak úgy az ő kívánsága szerint töltsön. Legközelebb mi lesz, majd legyen hármasban karácsony, meg szülinap? Nem azért vagytok, hogy őt szórakoztassátok, arról nem ti tehettek, hogy egyedül van, és nem, nem kell felesleges harmadiknak érzenie magát, ha valamelyikőtökhöz csapódna nyaralóként, mert semmi keresnivalója ott ilyen hozzáállással. Nektek is jár némi minőségi idő a párjaitokkal. Menjen a saját korosztályával barátnőkkel ötyés kirándulásokra, ha unja magát, vagy keressen párt!
2023. júl. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
85%

Elég világos, ami történt: anyukád egyedül maradt, s most társaság hiányában visszakívánja magának az elvesztett gyerekeit, akik időközben felnőttek. Vissza akarja pörgetni az idő kerekét, hogy újra a gyerekeivel lehessen, édeshármasban. Ha engedsz neki, akkor az élete végéig ezt fogja csinálni, és garantálom neked, hogy akármilyen megértő is lesz a mindenkori párod, egy ponton túl be fog telni a pohár és ez konfliktusokhoz vezet majd és el fog hagyni, mert ez lényegében a kirekesztettségéről szól már. Még az is a tűrhetőség határát súrolja szerintem, hogy a nyaralásra a párod mellett az anyukád is veletek tart, még ez sem biztos, hogy egy férfinak rendszeresen elviselhető. De az, hogy a párodat otthon hagyva az anyukáddal járj el rendszeresen nyaralni, már egészen biztosan tűrhetetlen lesz.


Egyszer olvastam valahol, hogy ragaszkodni kell a következő prioritási sorrendhez: első a társ, második a gyerek, és harmadik a szülő. S ha egy gyerek vagy egy szülő fel akarja rúgni ezt a sorrendet, akkor bizony fel kell vállalni a konfliktusokat is a sorrend megtartása érdekében. Ha nem így teszel, a párkapcsolatodat veszélyezteted.

2023. júl. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen egyértelmű, hogy a pároddal menj el nyaralni. Ha ezen felül jut idő anyukáddal elmenni, akkor jöhet ez szóba. Ha ebből konfliktus lesz, azt fel kell vállalni.

Amúgy ha fordított felállás lenne, már sorjáznának itt az "anyuci pici fia" típusú válaszok. És igazuk is lenne. Neked is le kéne már válnod az anyukádról és felvállalnod, hogy pároddal már egy külön család vagytok. Ha ezt nem teszed, arra rámehet a párkapcsolatod is.

2023. júl. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
33%
Csak egy nyűg lesz nyaralás alatt, teljesen normális a reakciód. oldja meg maganak
2023. júl. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!