Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfinek nehéz lenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfinek nehéz lenni?

Figyelt kérdés

Elég sokszor látom néhány netes platformon, hogy milyen nehéz nőként az élet és a férfiaknak mennyivel könnyebb minden. Aki pedig mást mer mondani, az automatikusan megkapja az incel kategóriát. Itt is jellemző, hogyha valaki leírja, hogy szerinte férfiként mennyi dolognak kell megfelelnie, akkor megmondják, hogy a belsővel van a baj és ne legyen dagadt, amúgy incel.


Most akkor valóban nehéz férfinak lenni és valóban rengeteg elvárás van feléjük? Miért gondolja sok nő, hogy a férfiaknak annyival könnyebb? Miért tagadnak le bizonyos elvárásokat a nők?

Volt pl. régebben egy kérdés, ahol több átlagos férfi is leírta, hogy nem nagyon megy nekik a párkeresés és pl. tinderen 1-2 match jön csak nekik össze. Női oldalról megkapták, hogy minden normális férfi talál társat, ha nem találnak, nem azok. Hiába írták néhányan, hogy normális férfiaknál is látják azt a problémát, hogy nem igazán kellenek senkinek, ezt sokan nemlétezőnek tekintették. Miért van ez?


Kiegészítésként idetennék egy videót. Ez alapján Szirmai is incel? Vagy tőle elfogadottabb a dolog? (A lényeges részhez ugrik a videó.)

[link]


Érdekes egyébként, hogy ezt valamiért leginkább a neten hallani. Ennek is mi lehet az oka?



2023. aug. 17. 13:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Ki mondta, hogy aki szerint nem könnyű a férfi szerepe a mai ivlágban, az incel?

A férfi és női nemek társadalmi problémáit a gender-tudomány taglalja.

Az incel lét meg egy társkeresési elakadás, semmi köze a kettőnek egymáshoz. Azaz nyilván összefüggnek valamelyest, de lássuk már be, ha én házas, szexuális életet élő férfiként az tmondom, hogy nehéz megtalálni a férfi helyét manapság, akkor incel lennék? De hiszen akkor nem kéne, hogy legyen szexuális életem, hisz az az incel...


Na érted...

Ne mosd össze a két témát, ostobaság.

2023. aug. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

"Ki mondta, hogy aki szerint nem könnyű a férfi szerepe a mai ivlágban, az incel?"

Jó pár ilyen válaszoló volt. Én is többször megkaptam, hogy incel vagyok, mert leírtam, hogy pl. nehezebb sok esetben a férfiaknak a társkeresés vagy hogy külső alapján elég nagyok feléjük az elvárások. Meg sem tudnám számolni, hány itteni felhasználó vágta hozzám, hogy incel vagyok.


Amit írsz, azzal teljesen egyetértek és nekem is ez az érthetetlen, hogy miért mossák egybe a dolgot.

2023. aug. 17. 13:13
 3/18 anonim ***** válasza:
Attól függ...
2023. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%

Ja, akkor te most egy kommentháborút akarsz újraszítani?

Get a life, bro:D

2023. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem, csak megakarom érteni a dolgot. Bár, van egy olyan érzésem, hogy ilyenkor az érintettek inkább elbújnak, de talán a többiek adnak választ.
2023. aug. 17. 13:15
 6/18 anonim ***** válasza:
30%

Kapni fogom a lepontozást, de na, megszoktam..


A férfi érték nélkül születik. Ha nem tesz valamit, egy elhízott, pénz nélküli senki, aki otthon ül egésznap akkor soha az életben nem kaphat meg egy nőt sem akit szeretne. Mi nekünk meg kell teremteni az értékünket, ami azért nagyon nem egyszerű. Akkor történnek ezek a hisztizős esetek, hogy "nekem semmi sem megy" amikor egy férfi nem fogja fel, hogy a hiba benne van és nem a társadalomban.


Nőnek lenni azért egyszerűbb az én véleményem szerint, mert értékkel születnek. Lehetsz egy 4/10-es is, bemész a szorakozóhelyre és kapni fogod a figyelmet. Viszont ugyebár nekik sem tejfel az élet, mert amíg nekünk meg kell teremteni az értéket, nekik meg kell tartani azt.


Szerintem a nagytöbbség egyetért abban, hogy egy tiszta, pure lánynak nem ugyanolyan az értéke mint egy ringyo párkapcsolati szinten.


Munkahelyi megmérettetésekről nem hiszem, hogy kellene beszélni, ott ugyanaz a helyzet, mindkét fél eléggé megvan szivatva. Alacsonyak a bérek, sokat kell gürizni stb.


Összefoglalva tehát, a semmiből várat építeni szerintem nehezebb, mint rendbe tartani azt a várat. Az analógiából kiindulva pedig szerintem nehezebb férfinek lenni mint nőnek, de sokkal nagyobb a reward, ha a top 10% férfi rétegbe tartozol.

2023. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 LuckyLevi ***** válasza:
Neked az.
2023. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

#6 Huh, ez komoly volt. Nem megbaszatni magad mindenkivel ugyan azon a szinten van mint férfiként a semmiből értéket teremteni, hogy emberszámba vegyenek.. Komoly érvelés. :D

A top 10%ba meg nem fogsz beletartozni akkor sem ha sikeres vagy, hisz ha nem úgy születtél hogy vonzó vagy, akkor párkapcsolati szinten továbbra is beszoptad.

2023. aug. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%

Azért felmerül bennem a kérdés a válaszokat olvasva:

A "sikeres férfi" kategóriába mindenképpen benne kell, hogy legyen az, hogy nagy sikere van a nőknél?

Úgy nem lehet sikeres egy férfi, hogy nincs párkapcsolata? (sem alkalmi kalandjai)

Úgy nem lehet sikeres egy férfi, hogy csak 1-2 kapcsolata volt egész életében, de az az elvárásainak pont megfelelő volt?


Szerintem az egy elég szűk látókörű felfogás, hogy a férfi csak akkor lehet sikeres, eredményes, ha a nőknél sikere van. Ez azt jelenti, hogy a férfi képtelen egyáltalán definiálni saját magát nő nélkül. Pl a Barbie Kenje is pont ezzel a problémával küzd, hogy ő csak Barbieval együt tértelmezhető. Szerintem ez zsákutca.

2023. aug. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
16%
#9 Valamit nagyon félreértettél. A sikeres férfi a belépő szint a nőknél. Nem fordítva.
2023. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!