Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Általánosságban kapcsolatnál,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Általánosságban kapcsolatnál, lakótársnál mit tudsz kezdeni, ha nem végzik jól a házimunkát?

Figyelt kérdés
Felmos, de nem tölti meg a vödröt vízzel félig és nem rak bele tisztítószert sem. Csak megforgatja a felmosórongyot a szoba közepén simogatva, hogy vizes legyen, széleken ott a dzsuva, a padló ragad utána. Ételmaradékos marad több edény minden mosogatása után. Nem törli fel a dolgokat, utána ragadnak. Rádobja a szemetet a kuka tetejére, hagyja megrohadni a dolgokat, teregetésnél nem figyel, hogy ránctalanul terítse ki a ruhákat, csak kibssza gyűrötten a teregetőre, meg ilyenek, hogy a kanalakhoz rakja a villát, minden szrt berak a fiókba, mert nem akarja megtalálni a helyét, stb.. Nem az van, hogy nem tudja hogy kell, hanem nem csinálja meg rendesen, és utána még neki áll feljebb, hogy ő is végez házimunkát, te meg úgy érzed, hogy nem, mire közli veled, hogy akkor csináld meg rendesen, de te nem akarod egyedül vinni a háztartást nyilván. Ha szrul csinálja negyedannyi időbe is telik neki, és negyedannyi energiába is és utána ugyanúgy dolgozhatsz. Minden más oké lenne, de ilyen. Mit lehet ezzel kezdeni? Nem érzed úgy, hogy magas elvárásaid vannak, ahogy a példákból is látszik, nem olyan, hogy vízkőfolt marad az üvegpoháron, hanem mondjuk pörköltmaradék egycentis.
2023. aug. 22. 11:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

10 eve elek lakotarsakkal, es az ilyesmivel nem sok mindent tudsz kezdeni.

Ha meglenne benne a kello empatia, akkor havonta ossze lehetne ulni es megbeszelni, ki hogy erzni magat, mi mukodik jol, mi nem. Nalunk csak ez valt be nagyjabol.

2023. aug. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

9es, nem is tudtam, hogy ilyenre van kifejezés, de EZ AZ!


Ez annyira az. Ilyen exem is van, ilyen lakótársam is volt, ilyen családtagom is van, és a gyerekem is ilyen! Csak ugye mind másban, és most felismertem a hasonlóságot, mint valami megvilágosodás. Mikor a gyerekem "nem tud rendet rakni" vagy nem tudja megírni a rendkívül könnyű leckéjét, vagy "nem tudta hol van" valamije, amit igazából nem is keresett. Az anyám, aki "nem tudja", hogy kell kezelni a távirányítót, a gépet, nem tudja hol vannak a dolgai, nem tudja befesteni a saját(rövid) haját, nem tudja megnézni a térképen, merre kell menni/mikor van nyitva(de amúgy a fél életét telefonon éli), az exem, aki "nem tudja mit kell csinálni", hogy elmenjek, hiába mutatom meg és nem csinálja, és a lakótársam ilyennel. Bazzeg ez mind ugyanaz, tudtam, hogy nem milyen bénák, csak velem akarják megcsináltatni a dolgokat/meg akarnak úszni dolgokat. Ha halmozottan van/volt jelen ilyen az életemben, az azt jelenti, hogy béna vagyok, hogy mindenki a kihasználásomra játszik?


Hogyan lehet kilépni ilyen helyzetekből a menekülést leszámítva? Nem segít, ha megmondom, hogy tudom, hogy meg tudná csinálni rendesen, mert azzal jönnek, hogy mindent beleadtak és nem hiszek nekik, mikor rohadtul nem! Na mindjárt nézem kicsit angolul.

2023. aug. 22. 14:50
 13/17 A kérdező kommentje:

Here are some ways to deal with weaponized incompetence:

Talk to Them About It. It's important to talk to the people upsetting you about how you feel. ...

Hear Them Out. ...

Set Clear Boundaries. ...

Hold Each Other Accountable. ...

Create Actionable Plans.


Jó hát ezek mind megvannak, max a gyereknél működnek néha.

2023. aug. 22. 14:52
 14/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha óvodásként viselkednek, akkor bánj úgy velük. Ha azt mondja valaki legközelebb, hogy ezt vagy azt nem tud megcsinálni, akkor ne megcsináld helyette, hanem mond neki, hogy kezdjen neki, te ott leszel és ha elakad, akkor szóban(!!!) segítesz. De nekik kell megcsinálni. Nyugodtan elmondod nekik, hogy senki nem úgy születik, hogy bármit is tud, hanem szépen megtanuljuk a dolgokat és nekik most jött el az idő, és még szerencsések is, hiszen te hajlandó vagy rájuk áldozni az idődet, hogy segíts. Igen, állítsd be úgy magad, mintha te tennél nekik hatalmas szívességet. Ne hagyd, hogy manipuláljanak, szépen pattintsd vissza.
2023. aug. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem ez munkahelyről ismerős.
2023. aug. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Sunshinedoll ***** válasza:
84%

Elgondolkoznék, hogy nem direkt csinálja-e, pont azért, hogy ezzel manipuláljon, hogy többé ne legyen ráosztva az adott feladat.


Le kell velük ülni, beszélni, ha máshogy nem megy, akkor úgy, mint egy gyerekkel, hogy Pistike, így kell felmosni.

Nekem is volt ilyen, hogy takarításnál a vízköves-fogkrémes fürdőszobapolcot nem mosta le, vagy a szemetest inkább csordultig pakolta, ahelyett, hogy levitte volna.

Megmondtam neki, hogy "nem tudom, lehet, nem volt róla szó, mikor beköltöztél, de a szelektív kukák itt meg itt vannak, légyszi ha látod, hogy már tele van, inkább vidd le, és ne tömd tovább tele, mert akkor meg nálam fog kiszakadni meg kiömleni a zsák és válogathatom kézzel a szemetedet"

Nem kell vádaskodni meg nemtudom, el kell neki mondani, mi a probléma.

Nekem lakótársaknál ez bevált, bár tény, hogy egyik sem volt olyan igénytelen, mint amit leírtál.


Párkapcsolatnál viszont elgondolkoznék, hogy akarok-e olyan emberel élni és párkapcsoaltban lenni, aki a) ennyire igénytele, vagy b) trehány munkával akar belemanipulálni, hogy én végezzem mindig a házimunkát.

2023. aug. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha minden kötél szakad, a szemébe lehet mondani hogy tudod hogy direkt csinálja, mert azt akarja elérni, hogy te csináld. Ezek a kisstilű pszichopaták ettől egy picit zavarba jönnek. Legalább egy pillanatra.
2023. aug. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!