Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valami érdekesség abban,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van valami érdekesség abban, ha egy fiatal, néhány éve házas nő nem a felvett, hanem a leánykori néven mutatkozik be?

Figyelt kérdés
Nem gondolok bele semmit, de egy egész kicsit furának tűnt…

2023. szept. 13. 23:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem -né a felvett név, hanem kötőjeles, elhagyta a férfi nevét :)
2023. szept. 13. 23:20
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Mi fura lenne benne? Az az ő neve.

Igen, a hivatalos neve megváltozott, de ez nem jelenti azt, hogy innentől kezdve őt informálisan is így kell hívni.


Sőt, elég fura szitukat tud okozni, ha a hivatalos nevéhez ragazkodik. Pl volt eg ykollégánk, Kovács Sándornéként mutatkozott be. Az újak konkrétan nem tudták hogy szólíthatják,e gyszerűen mert nem mondta el a nevét:D Annyit tudtunk róla, hogy a Kovács Sándor felesége. De valójában még ez sem volt igaz, mert kiderült, hogy már évek óta elvált Kovács Sándortól, csak épp nem változtatta vissza a nevét:D Kész röhej. Végül nyugdíjba ment, a mai napig nem tudom hogy hívják. Tök szar volt amikor megpróbáltad megszólítani de... mégis hog ykéne:D persze, bemutatkozásnál illett ovlna megkérdezni, hogy "és hogyan szólíthatlak?" de egyrészt aznap ő volt a 20. ember aki bemutatkozott, másrészt meg az ember nem készül fel arra, hogy bemutatkozás után meg kelljen kérdezni valakit, hogy hogy hívják:DD


Oké, a kötőjeles az más eset, persze. De azzal is volt kaland, hogy Szabó-Kovács Évát következetesen Kovács Évának szólították, mondván biztos az a leánykori neve, így informális... aztán kiderült, hogy baromira nem, az pont a férje neve, őt Szabó Évának hívják, csak hát a cs-sz betűtalkálkozás miatt jobbnak látták más sorrendben kötőjelezni a neveket.:D


Szóval a legjobb amit egy házas nő tehet, ha azt akarja, hogy a nevén szólítsák az az, ha a saját nevét mondja és annyi. Majd a bankban meg a Jenőnél a hivatalban mondja a teljes nevét és annyi.

2023. szept. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem jelent semmit. Nálunk is olyan kavarások vannak, aki nincs benne, az nem tudja, ki kicsoda.


Nálunk két városban is van iroda, így volt, akivel sokáig csak telefonon beszéltem, és ugyanilyen Sanyi néni helyzet volt nálunk is. Kovácsné és Katika ugyanaz az ember volt. Nekem ez 2 év után derült ki.

2023. szept. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Nincs. Én felse venném a pasi nevét...hacsak nem tetszik nagyon, de a sajátom maradna.
2023. szept. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Érthető indokok, még ha nem is arról van szó, hogy -né :)
2023. szept. 14. 06:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mások hogy vannak vele, de én nem láttam még olyan gyakorlatot, hogy bemutatkozás után valakit a teljes nevén szólítanak. Példa ha én bemutatkozom Kovács Ákosként, akkor Ákosnak fognak szólítani, ha Kemenesné Lecsek Dezdemóna vagyok, akkor meg Dezdemónaként fognak. Ha telibe felvettem másnak a nevét, akkor meg megkérdezik a keresztnevem ahogy fentebb írták és kész. Ez nem a csillagkapu c sorozat, ahol Tealcot játszunk.
2023. szept. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Több ismerősöm is kötőjeles lett, egyik sem mutatkozik be úgy, hogy végigmondja a nevét, hogy Kecskeméti-Szamosújváraljai Anasztázia...

Minden kötőjeles ismerősöm csak az egyik vezetéknevét használja hétköznapokon.

2023. szept. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem hülye vagyok, nyilván, a keresztnevet használom a gyakorlatban, csak nem tudtam, önmagában az első bemutatkozás során hogy “illik” mondani a nevet :)
2023. szept. 14. 08:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Én Kissné Nagy Margit formában vettem fel. Nagy Margitként mutatkozom be.
2023. szept. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

#2

Szólítható Sándornénak. Szerintem vicces🙂, vagy Kovácsnénak.


Az új kolléganőm így oldotta meg

-"Szia Alexandra".

-Mondom bocsi, be sem mutatkoztam,... vagyok

2023. szept. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!