Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem tűnik furának és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nekem tűnik furának és kettős mércének a nők felől ez az indok mindenre?

Figyelt kérdés

Szóval az az indok, hogy "mert félt". Ahol pl tipikusan láttam eddig a használatát, az mondjuk az a helyzet hogy szakításnál ghosting, eltünés. Sok nő ezzel magyarázza meg ha egy másik nő ghostingol, hogy mert félt, és mert a férfiak vadállatokká válnak stb és jogos. Ez még érthető is valahol, oké. Aztán a normálabb szakításnál hogy nem ad magyarázatot mi a baj, szintén a felmentés hogy mert félt mit mond majd rá a másik, meg hogy nem fogadja el. Oké, belefér, megértem hogy miért. Amikor a konfliktust hogy nem lehetett megbeszélni a párjával, még ha az normális ember is volt, mert a nő félt a saját álláspontját bemutatni, képviselni. Szomorú dolog, de valahol értem, oké. És még sorolhatnám a példákat, elég sok olyan dologra amire a férfiak azt mondanák hogy jellemtelenség, vagy sunyiság, arra sok nő azt mondja hogy azért tette amit és viselkedett úgy, mert félt a másiktól. Oké, értem én.

De akkor itt a másik oldal. Ugyanez a nő hogyhogy nem félt olyankor, amikor mindent kidobó öltözéket kellett felvenni és abba jönni menni teljesen önként? Vagy amikor idegen pasikkal kikezdeni, úgy hogy még ő kezdeményezett sőt mászott rá, ilyenkor hol van ez az úgynevezett félelem? Vagy amikor bajt kellett keverni, feszültséget szítani embereket összeugrasztva, mert épp nem fért a bőrébe és unatkozott, akkor hol volt a félelem? Vagy amikor olyan helyzet volt, hogy úgy érezte belerúghat valakibe, szídalmazhat embereket, vagy kibeszélhet, árthat nekik még ennél is komolyabb módon, olyankor nem félt?

Szóval nekem ez kicsit ellentmondásosnak tűnik. A mai nő nagyon sok esetben már nem fél, sőt, sokszor pont hogy vakmerőbb a férfiaknál, hiszen pontosan tudja hogy a női mivolta miatt nem érheti bántódás. Normális ember nem üt meg nőket, mivel az tabu, és jó okkal. De akkor mégis, amikor ugyanezen nők jellemtelenebb, gerinctelenebb húzásait kell megmagyarázni, miért kerül mégis elő a félelem kártya?



2023. szept. 17. 13:43
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
4%
A legtöbb nő imádja az áldozatszerepet és a lehető összes felelősséget hárítja. Jó példákat írtál, de még sokat lehetne sorolni.
2023. szept. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
95%
Ezt azért nem lehet ennyire leegyszerűsíteni, mert a nők nem egy halmaz, ahol mindenki ugyanolyan és ugyanúgy viselkedik, reagál dolgokra. Pl. én sajnos néha igenis félek és emiatt óvatos vagyok, de nem is szoktam kihívóan öltözködni, nem mászok rá idegenekre, nem keresem a bajt és senkit nem szoktam sértegetni. Szóval nincs kettős mérce. Amúgy kapcsolatnál se ghostingolnék soha, hiszen ott ismerem a másikat annyira, hogy tudjam mi a várható reakciója és mivel nem jövök össze idegbeteg alakokkal, így nincs is okom félni tőlük. Meg egy kapcsolatnál úgy érzem, hogy ez a minimum, ha le akarom zárni, egy idegennek viszont nem tartozom magyarázkodással, ha nem akarok vele ismerkedni.
2023. szept. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%

"Normális ember nem üt meg nőket, mivel az tabu, és jó okkal"


Mondjuk attól hogy ez az elvárt, még nincs feltétlenül így. Környezetemben normális egzitsztenciájú diplomás emberek közt is tudok több példát az ellenkezőjére sajnos. Olyat is ahol pl szakítás bejelentésénél durrant el a csávó agya.

2023. szept. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
88%
Én nem félek...azért tűnök el mer mégse tetszik az illető, de senkim se pár tali után hogy magyarázkodjak. A nem-ből sokan meg nem értenek.
2023. szept. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
1%
Na, a valós válasz újra lepontozva, a mellébeszélés meg fel. Ezzel mondjuk pont igazolva lett, hogy a nők többségének tényleg nem erőssége a felelősségvállalás.
2023. szept. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
61%
Szóval be vagy rágva egy vagy több nőre akit nyilvan legszivesebben megütnél, hiszen, nem veletlenül irtad bele a szövegbe hogy normális ember nem üt meg, gondolom ez okozza nalad a frusztrációt, feszültséget. Akkor tedd meg, de viseld a következményeit is. Vagy mi a gond, mit kellene csinálni azon kívül hogy ignorálod az ilyen nőket? Mert nyilván nem igaz hogy az összes nő ilyen csak most felsoroltal egy csokorravaló negativ jellemvonást.
2023. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

#2 ha te valóban így szoktad, akkor a ritkább, értelmesebb, és a tiszteletre méltó halmazba tartozol. És így nálad valóban nincs kettős mérce, de sajnos nagyon sok más esetben, másoknál meg van.

Itt az oldalon is megfigyelhető, hogy a női többség gyakran felmentéseket és kifogásokat generál a nőknek, már azelőtt is, hogy egyáltalán megismernék a valódi jellemét. Miket tett, hogy viselkedett az adott kapcsolatban. Hogy félt, miközben lehet tényleg a balhésabb, bajkeverő rétegbe tartozott. Mint sok másik nő.

Nekem is volt ilyen tapasztalatom több is, ahol arra volt minden visszavezetve hogy fél, de más dolgokat meg érdekes mód nem félt megtenni. Kifejezetten vakmerő, sőt ostoba ötleteket sem. És ha gondolom ő írna be egy kérdést, akkor elég sok nő kérdés nélkül egyből felmentené, és elfogadná a félelem kártyát is. Holott ez eléggé ellentmondásos és kiforgatott ilyen formában.

2023. szept. 17. 14:17
 8/47 A kérdező kommentje:

#6 Erre csak annyit tudok mondani hogy jó nagy hülye vagy, ha képes voltál ezt kihozni a mondanivalómból, engem ócsárolva. Vagy totál jellemtelen. Sose ütöttem meg nőt, nem is fogok, teljesen az elveim ellen való lenne.

És nem egészen arról szólt a kérdés hogy én ignorálom vagy sem. Hanem a nőket akartam megkérdezni, hogy akkor most ez az ellentmondás hogy is van. Mert az nem igazán járja hogy egyszer félős amikor neki kényelmetlen vagy nem tetsző dolog van, máskor amikor számára élvezetes és izgalmas, akkor meg bátor. Ez eléggé ocsmány és jellemtelen lenne így, ebben a formában.

2023. szept. 17. 14:20
 9/47 anonim ***** válasza:
95%
Kedves kérdező! Linkeljél már légszíves olyan hozzászólást vagy posztot amin ennyire kiakadtál. Akkor talán mi is látnánk az egyenlőtlenségeket, és érdemben tudnánk válaszolni. Koszi
2023. szept. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Már miért lennék kiakadva? Egyszerűen van egy jelenség ami feltünt, és most érdekel hogy akkor melyik is lenne a valódi. Mert az hogy valaki egyszer bátor másszor gyáva, az eléggé üti egymást. Az meg hogy az egyik válaszoló tényként állít rólam sértő hazugságot, és azzal támad, szerintem alap hogy nem hagyom rá.

Nincs konkrét poszt, ezek a dolgok élőben történtek, és sok más fórumon is láttam ilyenfajta védekezéseket. Itt gyakorin is, de nem mentegettem le őket. Ennyire ritkának tünne amit írtam? Azt akarod mondani, hogy te még nem találkoztál a jelenséggel?

2023. szept. 17. 14:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!