Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A filmekben az egyedüllét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A filmekben az egyedüllét miért mindig a kudarc szimbóluma?

Figyelt kérdés
Ha nézzük a filmekben legtöbbször olyan sablonosan mutatják be ezt a témát, mert a sikeres, pozitív szereplők ismertetőjele a boldog párkapcsolat, az egyedülállók pedig általában negatív karakterek. A való életben szerintem ez sokkal összetettebb, mert azok sem feltétlenül olyan boldogak, akik párkapcsolatban élnek és a közösségi médiában azt mutatják mennyire jól vannak, míg az egyedülállók közt is sok nagyon értékes ember van.

2023. szept. 19. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Mert az emberek szociális lények és a többség igényli a különböző emberi kapcsolatok (család, szerelem, barátság, stb.) jelenlétét az életében és ha ezek hiányoznak, azt kudarcnak éli meg.
2023. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Végső soron akkor leszel boldog, ha megtalálod az igazit. Persze összetett dolog ez és egy ideig jó szinglinek lenni, nekem is jó volt 18 évesen egy toxikus kapcsolat után, de a közel a 30-hoz már tényleg magányos és negatív voltam. Ha túl vagy a szar kapcsolataidon és elég idős vagy hozzá, akkor vágyni fogsz egy társra és tényleg nem tudsz boldog lenni egyedül, hacsak nem olyan típus vagy, akinek inkább teher egy másik ember, még akkor is, ha a szerelme az.
2023. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Ez a tipikus amerikai filmekben szokott így lenni. Náluk a népszerűség és az emberi minőség egy és ugyanaz.
2023. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem az emberi minőség független attól, hogy valaki párkapcsolatban él vagy sem. Az emberi kapcsolatok is sokfélék lehetnek és rengeteg egyedülálló van, aki pl karitatív munkájával több embernek tesz jót, mint más a családjának.
2023. szept. 19. 14:34
 5/15 anonim ***** válasza:
44%

De azért Te is szeretsz népszerű lenni ugye, Kérdező?

Még a negatív megítélés is lehet népszerűség növelő, különösen, ha azt kevesen tudnák ilyen-olyan, teljesen mindegy milyen okokból, utánad csinálni:)

2023. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vannak olyan filmek is, amelyekben az egyedüllét az abban szereplő figura magára találásának szimbóluma.
2023. szept. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Jah, pl. Robinson Cruso
2023. szept. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Én ezt úgy látom, hogy bár egyedül is lehet fejlődni, de párkapcsolatban (feltéve, ha ideális a párkapcsolat mindkét félnek) akkor sokkal könnyebb folyamatosan egy közös célért "küzdeni". Persze ez csak az én véleményem, magamból indulok ki, mert mióta a párom az életem része, sokkal többet elértünk együtt, mint külön-külön. Ha van egy motiváló közeg, amiben élsz, könnyebb boldogulni minden téren.
2023. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
A boldogsággal szerintem nem áll arányosságban a hírnév. Kapcsolatban meg az ember simán lehet boldogtalan.
2023. szept. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#8: "Én ezt úgy látom, hogy bár egyedül is lehet fejlődni, de párkapcsolatban (feltéve, ha ideális a párkapcsolat mindkét félnek) akkor sokkal könnyebb folyamatosan egy közös célért "küzdeni"."


A fejlődés meg a valamilyen célért küzdés szerintem két eltérő dolog. A fejlődés egy belül zajló folyamat, a célért küzdés viszont kifelé irányuló figyelmet igényel.

2023. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!