Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan gondolhat így házvételre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan gondolhat így házvételre?

Figyelt kérdés

Az egy dolog hogy ő a családi háttere miatt nem tudott annyi pénzt gyűjteni. Szerény összeget tett félre.


Nekem jóval több pénzem van, de egy része szüleim révén van, kb a fele.


Tudna több pénzt gyűjteni most hogy segítenek minket, ő is tudna plusz munkát vállalni olyanba tud dolgozni amit szeret, de ezt is csak kényelmesen csinálja es nem erőlteti magát.


Bezzeg ha lát neten olyan ingatlant ami kb jó lenne akkor lemondoan mondja hogy úgyse vesszük meg, nincs annyink.


Olyan érzésem van mintha tőlem várná az egészet.


Több éve vagyunk együtt.


2023. okt. 3. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Te hogy gondolod, amikor 2 hete még azon hisztiztél, hogy szakíts vele? Újabb kifogás...
2023. okt. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Már megint te?

Nem mindegy? Te azt se tudod, hogy vele akarsz-e maradni. Mondd meg, hogy szakítasz, aztán többet nem gondol erre.

2023. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem vagy ismerős, de ha így neked nem jó, akkor beszéljetek róla. Mondd el többet kellene azért hajtania magát, vagy egyszerűen szakíts vele.
2023. okt. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Te se a megoldásfókuszodról vagy híres.....


jaj jaj hogy gondolhat....


beszéld meg vele, és keressetek action item-eket, és azokat hajtsátok végre, vagy szakíts...


kit érdekel hogy azon nyivákolj, hogy hogy gondolja... ez nem konstruktív.

2023. okt. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Ez is egy hozzáállás, hogy sose lesz. Hát így biztos nem. Kérdezd meg tőle, hogy szerinte hogy lenne, és ő személy szerint mit tesz érte, hogy legyen?

Mert ne csak tőled várja a lóvét. Egyáltalán nem céltudatos, én így semmire se mennék az életben.

2023. okt. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én se mondanám magam céltudatosnak.

Dolgozok de nem szeretem és igazán nem tudom mik a céljaim és nincs tervem sem. Amennyit tudok elteszek és ami plusz munka jön elvállalom

2023. okt. 4. 09:44
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megismertem a férjemet, a mának élt és eltapsolta a teljes fizetését hónapról hónapra, pedig nem keresett rosszul. Én már az ösztöndíjamból is gyűjtögettem. Sokáig nem gondoltam, hogy majd egyszer ingatlanba tudom forgatni azt a kevéske pénzt, de végül így lett.

Nagyjából fél éve voltunk együtt, amikor leültettem és elmondtam neki, hogy tarthat anyagiasnak, meg követelőzőnek és bárminek, de ha nem változtat a hozzáállásán, akkor én nem tudok komolyan tervezni vele. Össze is vesztünk, tényleg anyagiasnak tartott, mintha csak a pénzére hajtanék (amije nem volt :D). Node valami történt, mert elkezdett kicsit jobban odafigyelni, ami odáig fejlődött, hogy neki is lett annyi megtakarítása egy év alatt, mint nekem a fél életem alatt... Összeraktuk és éppen csisszre elég volt egy önerőre. 8 éve vagyunk együtt. Még mindig elszalad vele olykor a ló, így néhány havonta jelezni szoktam, hogy sokat költ a semmire. Az évek alatt látja, hogy ebből szépen épülünk és nem azért csinálom, mert sóher vagyok és nem ihat meg a haverokkal egy sört. Jó, amúgy tényleg sóher vagyok valamelyest, de inkább a jusson is, maradjon is elvét követem. Az évek során úgy alakult ki a kettőnk kis gazdasági rendszere, hogy ez teljesüljön. A lakásból családiház lett, a nullából pedig két autó, amik bár öregek, de nekünk megfelelnek egyelőre. Volt egy vagány esküvőnk, gyerekünk született és nem kopik fel az állunk GYED mellett. Jut is, marad is, mert igyekszem mindenre gondolni. Ő erre képtelen és ezt nem rosszból mondom, tetszik neki, hogy látja az eredményeket és elismeri, hogy jobb ha néha rápirítok, de utál utánajárni, ügyintézni, könyvelni, számon tartani. Nem érdekli az egész.

Szerintem a legnagyobb bajotok, hogy nem veszi kézbe egyikőtök sem az irányítást anyagi szempontból és sok más párnál is probléma ez. Valami kompromisszum félére jutni kell...

2023. okt. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bírom amikor valaki azzal példálózik, hogy 8-10 éve hogy tudott lakást venni, vagy összegyűjteni hipp-hopp önerőre. Most próbálják meg ugyanezt, amikor 30 millió forint egy garzon panel.
2023. okt. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

8# 30 millió önereje mondjuk a tisztesség kedvéért legyen 9 millió forint. Ha ketten dolgoztok és mégcsak ne is keressetek kiemelkedően sokat, mondjuk mindketten nettó 350-350 ezret. Ebből 200 ezer forintot kényelmesen eltesztek havonta, sőt kapjatok mondjuk 13. havi fizut is, az +700 ezer forint. Évente összegyűjtötök 3 millió forintot, vagyis 3 év alatt megvan az önerő. Jelenleg 21 millió forint 20 évre havi 180 ezer körül mozoghat, vagyis kb. egyenlő egy bérleti díjjal. Ha a béretek abszolút nem is emelkedik, akkor is félre tudtok tenni továbbra is 3 milliót/év, de azért szokott, mindegy. Közben nyaraltok, tönkre megy a hűtőtök meg a tököm sem tudja, legyen valamivel kevesebb. 10 éven belül bőven ki van fizetve a lakásotok és újabb hitellel mehettek tovább. Katasztrófa, megcsinálhatatlan, komolyan...

Oké, családot alapítanátok néhány éven belül, így inkább 1,5-2 szobásban gondolkoztok, rászántok picit többet, legyen 15 év.

Egyedül nyilván nehezebb, számolj dupla idővel. Hajt a tatár?

Én is bírom, amikor valaki pampog, hogy nekünk milyen könnyű volt. 9 éve én nettó 156 ezer forintot kerestem pályakezdőként, 50 ezer forintért béreltem egy szobát Budapesten. Szerinted sosem keseredtem el a kilátástalan helyzetem miatt?? Mégis lett, mert AKARTUK és ha 5 ezer forintot tettem el, akkor annyit, de eltettem, nem csak telesírtam a netet, hogy dögöljön meg, aki 8-10 évvel korábban a válság után tudott bevásárolni. Vagy mit képzel az, aki 72(!!!) ezer forintért vette meg a lakását anno a 80-as évek végén!? Lett lakásunk, lett azóta magasabb fizetésünk is és lettek azóta sokkal magasabb ingatlanárak is, szóval nyugodj meg, amit a lakásunkon nyertünk, azt sokszorosan belepakoltuk a családi házunkba, mert ami 8 éve 30 millió volt, az most minden túlzás nélkül 80+. Viszonyításként: Amikor az a ház 30 volt, a mi lakásunk 16. Most, hogy a lakásunk 39-et ért, a házunkat 74-ért tudtuk megvenni sokkal kijebb, mint terveztük, mert a 80+ nem fért bele. Akkor marha nagyot szakítottunk mi?

Kell terv, kell ambíció és nyomni kell, nem siránkozva várni a sült galambot, ennyi.

Bocs, ez most nem feltétlenül neked szólt csak, de ez kikívánkozott!

2023. okt. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad van. Itt az akarás a lényeg. De azért iszonyat hogy anélkül nem nagyon mész semmire hogy 2 3 évtizedre ne adósítanád el magad
2023. okt. 5. 16:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!