Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha párom kibeszél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha párom kibeszél engem és a családom messengeren?

Figyelt kérdés

Néha-néha bele pillantok barátnőm telefonjába és a testvéreinek ki szokta beszélni édesanyám és engem is. Anyám nagyon jó fej, sokan szeretik és egy nagyon jó anyós jelölt. Páromnak néha ír, hogy hogy van, hideg lesz, ezért öltözzön majd fel, eső lesz és vigyen esernyőt stb. Párom ezt úgy kezeli, mintha őt hülyének nézné és alapvető dolgokat mond el neki, amiket magától is tud, pl ha hideg van, akkor nyilván fel fog öltözni. És testvéreinek ki szokta beszélni, hogy "a Gabi anyja ma annyira felb_szott", meg screenshotokat küld nekik az anyámmal való beszélgetésekről, hogy milyen hülyeséget ír és mennyire idegesítő, aztán kibeszélik és rajta nevetnek.

Én is szoktam téma lenni, pl munka után még beszélgetek munkatársammal 10-15 percet és ennyivel később érek haza, aztán írja a testvéreinek, hogy megint később jöttem haza és nem írtam neki, ő meg itt vár engem. Mennyire gyökér vagyok, hogy nem szólok neki. A testvérei meg mellé állnak, hogy mennyire egy figyelmetlen kretén vagyok, meg tanácsokat adnak neki, hogy menjen el ő is szó nélkül itthonról stb.

Rengeteg ilyen példa lenne, de a lényeg, hogy engem eléggé zavar, főleg az, hogy édesanyámat beszélik ki, aki egy rendkívül jóindulatú, figyelmes és rendes ember, aki csak érdeklődik néha párom után, hogy hogy van, de ő meg ezt totál nem így kezeli, hanem hülyének nézi őt.

Párommal jól kijövünk amúgy, de ez, hogy másoknak úgy beszél ki, mintha valami barom lennék a családommal együtt, ők meg így könyvelnek el engem, pedig nem is tudják, hogy nem egészen úgy van, ahogy ezt előadja.

Másnál esetleg fennáll ilyen probléma? Milyen megoldások lehetnek ennek a problémának a kezelésére? Elmondani nem szeretném, hogy belenéztem a beszélgetéseibe, viszont az se megoldás, hogy többet nem nézek bele, mivel akkor is már van tudomásom róla, hogy ez van. Tudom azt is, hogy nem túl egészséges a másik beszélgetéseibe bele nézni. Közel 10 év alatt 2x tettem ilyet. És ha akarnám se tudnám rendszeresen, mivel 24 órából 20-at a kezében van a telefon.



2023. okt. 14. 08:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Azt még elnézném, hogy rólam néha ilyeneket mond, de hogy az anyámat kiröhögik a testvéreivel biztos hogy nem.
2023. okt. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Bàrki kibeszélhet kiröhöghet engem de pont a páromtól pont nem vàrnám ezt.

Az nem a párom hanem beállhat a többi mellé a sorba.

2023. okt. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%
Én egy ex anyóst beszéltem csak ki egy barátnőmmel, de volt is okom rá, és hát igen hülyének nézi hogy ilyeneket mond neki hogy hideg van öltözzön fel, ezt kb 10 évesen kell utoljára mondani. Hasonló volt az ex anyós jelölt, úgy kezelte exemet meg engem is próbált mintha 5 évesek lennénk, tehát megfésülte a haját meg ráadta a zokniját, meg nem engedte el ha esett az eső, vagy ha nem volt meg a sapkája (én pl nem is hordok sapkát mínusz 5 fokban sem). Úgyhogy lehet neked jófej de hidd el nem az a természetes hogy így kezelik a felnőtt embereket.
2023. okt. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%
Ja és te szólj ha később érsz haza. Én is mindig mondom ha pl boltba megyek és emiatt csak 5 perccel is később érek haza. Nem azért mert félek tőle vagy ilyenek hanem hogy tudja mire számítson, elég szar hogy várja hogy te hazaérj végre mert 10 órája nem látott, te meg ezzel nem törődsz és annyit se vagy hajlandó írni, hogy kicsit kések. Alapvető kommunikációs ismereteid nincsenek.
2023. okt. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ezzel hogy esik az eső, öltözzön fel, csak próbál kedveskedni, meg úgy en bloc beszélgetni szerencsétlen nő.
2023. okt. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%

Tisztelhetnéd annyira, hogy jelzed, ha később érsz haza. Mondjuk 10-15 perc nem a világvége.

Anyukád szimplán kedves vele, próbál kommunikálni, nem félévente egy ünnepi köszöntést megejteni. Valamint nagyon aranyos tőle, hogy lányaként kezeli párodat. Én örülnék egy ilyen anyósnak. :) Nem szép, hogy kibeszéli, sőt, kigúnyolja. Tiszteletlenség. De ez sajnos a mai világban nem ritka. Mindenki screenshot-ol mindent és küldi tovább ismerőseinek.

Nem tudom, hogy ezt hogy lehetne vele megbeszélni, mert ha szólsz neki, hogy olvasod a levelezéseid, akkor tenni fog ellene, vagy vérig sértődik, hogy nem hagysz neki személyes teret és kutakodsz az üzeneteiben.

A helyedben, ha normálisan viselkedik személyesen anyukáddal, akkor hagynám, nem olvasgatnám az üzeneteit. Ezen a késős dolgon változtatnék. Picit figyelmesebb lennék vele, hátha ezáltal ő is kevesebben fogadná anyukád üzeneteit. Máshogy látna a világot kicsit. Lehet, hogy úgy érzi, elhanyagolod, mert nem írsz neki időben. Nem vagy vele elég figyelmes. Beszélgessetek inkább erről, hogy kinek mi hiányzik a kapcsolatból, kinek miben kellene változnia.

2023. okt. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
Dobd ki.
2023. okt. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
Elég egyoldalú a történet. :D
2023. okt. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Lehet egyoldalú így, de a beszélgetéseit, amiket láttam azokat nem tudom ide bemásolni sajnos. Azt látva talán nem lenne annyira egyoldalú a történet.

5 percért szólni meg szerintem nem normális. Hazafelé dugóba keveredek és araszolgatunk, már csak az miatt fél órával később érek haza. Araszolgatás közben meg nem fogok messengerezni. Néha probléma ez, néha nem, hogyha nem írok pár perc késés miatt, de általában nem probléma. Kedv függő.

Vele is megesik, hogy késik a vonat, egy barátnőjével beszélt és az miatt jött később, de nekem ez valamiért nem probléma. 1 óránál lehet, hogy ráírok, hogy minden rendben van-e, de arról is lehet a screenshot menne, hogy mit aggódok már és tök idegesíti őt ez. Volt már erre is példa, hogy nem tudtam hol van, írtam anyámnak, hogy neki nem mondott-e valamit, de neki se, aztán hívtam én is őt, meg anyám is, aztán erről is láttam egy beszélgetést a testvérével. Pont ez volt az, amire írta, hogy "nagyon felb_szta magát", mert hogy alacsony %-on volt a telefonja és nem nézegette.

De amúgy semmi probléma nincs köztünk, csak ez, hogy a messengeren meg mintha egy más ember lenne másokkal. Anyám meg nem 5 évesként kezel minket, csak pusztán kedveskedni szeretne nekünk. Olyan, mint amikor valakinek azt mondod, hogy vigyázz magadra. Érdeklődik az ember a szerettei felől és próbál segíteni. Én örülnék, ha nekem ilyen anyósom lenne speciel.

2023. okt. 14. 11:03
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem anyuddal el kéne beszélgetni, hogy fejezze be az aggodalmat, mert nem értékeli a barátnőd. Próbálj írni ha késsel és ha ugyanúgy elhord titeket, akkor szakíts! Én személy szerint anyukám miatt azonnal dobnám. Az sem semmi, hogyha te írsz neki merre van akkor elkezdi, hogy minek aggodalmaskodsz, de tőled elvárja, hogy rögtön írj. Egyszerűen tiszteletlen, önző és végtelenül rosszindulatú. Nekem ne kéne, de ha úgy érzed hogy érdemel egy esélyt, akkor hajrá.
2023. okt. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!