Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen mértékig szükséges egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen mértékig szükséges egy férfi védelme a nő felé?

Figyelt kérdés

Logikus, átgondolt válaszokra lenne szükségem, és nem indulatból, hevesen meghozott döntésekre.

Úgy gondolom, hogyha egy nőt a párja előtt érint meg egy másik férfi, első sorban érdemes szóvá tennie a pár férfi tagjának, hogy vegyen vissza az illető. Nem hiszem, hogy okos döntés azonnal ököllel menni neki, hiszen ha verekedés alakul ki, akkor abból a párra nézve is rendőrségi ügy alakulhat ki. Ha illetlen helyen fogja meg, akkor már lehet durvábban neki állni, de érdemes mellőzni a verekedést. Ha erőszakosan ér egy férfi a nőhöz, akkor értelemszerű számomra, hogy ott már fizikai beavatkozás kell. Egy beszólást (például : de jó s3gged van) szerintem érdemes szó nélkül hagyni, főleg ha egy primitív személytől érkezik (hiszen ha primitív, a szép szó nem hat rá, verekedni meg szintén nem kéne). Ettől függetlenül minimum vigaszt adni a barátnőnek. Ha a barátnő azt meséli, hogy tíz perccel és egy kilométerrel ez előtt egy férfi átkarolta és nem akarta elengedni, talán akkor is jobb inkább a nő érzelmeit támogatni, mint vissza menni és bele verni egyet az illetőbe, főleg mivel ha nem egyedül van, akkor sérülés lehet, azt meg a barátnő sem akarja. Tehát szerintem fizikai erőszaknak csak akkor van értelme, ha a barátnő fizikailag a jelenben történő helyzetben helytelen pozícióban van (fogdosás, bántalmazás).

Nem azt mondom, hogy a férfi ne álljon ki a nőért, viszont én az a típus vagyok, aki mindenbe is bele áll, és azt tapasztaltam, hogy primitív emberen a szó vagy nem fog, vagy verekedést eredményez, amiből én jövök ki rosszul (sérülés, tanúskodás). Szerintem fontos mérlegelni és gondolkodni. Nem tudom, van e bármi értelme annak, hogyha azt mondom a páromnak, hogy tíz perce egy faszi megfogta a fenekem, akkor ő megy, megkeresi, behúz egyet, majd vagy ő is vérző orral megy haza, vagy jön a rendőrség és beviszik.

Érdekel mások véleménye minden fentebb leírt szituációra, mikor érdemes fizikailag menni, és mikor érdemes inkább hagyni, és csak a nő mellé állni és azt mondani, hogy "sajnálom, hogy ezt élted át, gyere ölelj meg, h*lye ny0morék pasi)

25n


2023. okt. 20. 20:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Egya nem érdemes verekedésbe fogni, mégha le is üti a másik akkor se, többet ér a rendőrséggel. Egyedüli kivétel ha többször behúzott a másik.
2023. okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Önvédelem más dolog, de mégha téged is fogott meg erősebben se kell megütni a másikat, ellenetek használhatja.
2023. okt. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Kitana. ***** válasza:
71%

Erőszakosság esetén érdemes közbelépni, mert ott lehet szükség a férfi erejére.


“ Tehát szerintem fizikai erőszaknak csak akkor van értelme, ha a barátnő fizikailag a jelenben történő helyzetben helytelen pozícióban van (fogdosás, bántalmazás).” Igen, erre gondolok. Múltbéli események miatt már felesleges. Az meg egyenesen kiábrándítana, ha csak nyomulgatni próbálna valaki, de teljesen erőszakmentesen, és már ott pattogna a párom. Az ilyesmit egyedül is le tudom rendezni, amíg nem valami vadbaromról van szó.

2023. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem az a legbiztosabb megoldás, ha az ember lánya széles ívben kerüli az olyan helyeket, ahol a legkisebb esélye is van annak, hogy ott fenékfogdosásra hajlamos alja emberek előfordulnak.
2023. okt. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Őszintén megnyugtat, hogy más is hasonlóan gondolkodik hozzám és a páromhoz. Sokan próbáltak már meggyőzni, hogy rossz férfival vagyok. Én pont azért szerettem bele, mert mindig volt esze hozzá, hogy mikor kell annyiban hagyni, sőt, hogy tanítson, amikor én tettem magam kellemetlen helyzetbe (ilyen példa, amikor egy alja kocsmában akarta a legjobb barátnőm ünnepelni, hogy szingli lett, így mind oda mentünk,a párom is. Én elkószáltam pár percre, mert megláttam egy ismerőst, majd oda jött egy random idős úr, arcon csókolt. Szóltam a páromnak, aki közölte velem, hogy "kértelek, hogy ne menj sehova egyedül, hanem hívj magaddal. Mindig ez van, egy ilyen putri helyen egy szép lány egyedül mászkál")

Rendszeresen kaptam meg egy férfi rokontól, hogy a párom nem egy férfi, mert ezeket nem üti le, vagy alázza meg szóban. Egészen más szerintem, ha valaki egyszer beszól, meg ha követ és tolja a szöveget, akkor nyilván szólaljon meg a párom is. De hogy most ment volna az öreg után lepofozni, hát...

2023. okt. 20. 20:20
 6/24 A kérdező kommentje:
Egy másik ilyen eset volt, amikor a paaorm még otthon készült, én meg bementem egy bárba italt venni a barátnőimnek. Ott egy férfi átkarolt, szóltam, hogy azonnal eleged, ő pedig erőszakosan közölte, hogy nem, majd mikor kirántottam magam, leanyázott. Mire oda ért a párom, a bárt már lehagytuk. Meséltem neki és a szokásosat mondta : miért nem lehetett vagy őt várni, vagy az egyik fiút vinni magammal, és kert, hogy gondolkodjak el, hogy éjszaka miért is kell nekem csinosan öltözve így cselekedni. Na, ezt meséltem a rokonnak, első az volt, hogy vissza ment volna lebrszni egyet a részeg faszinak.
2023. okt. 20. 20:23
 7/24 Kitana. ***** válasza:
71%
5# Mondjuk a párod ezen reakciója is némileg red flag a számomra, de oké. Ha még engem bszna le amiatt, mert atrocitás ért, nem lennénk utána jóban szerintem :D Nem kell utána mennie megverni, de ennél normálisabban is lehet reagálni, pl nekem az lenne a normális reakció, ha megkérdezi, hogy jól vagyok-e, minden rendben? Aztán elengedjük a dolgot.
2023. okt. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Ellenben, amikor a párom előtt majdnem kaptam egy állast (nem nekem akartak jönni, de felém estek), akkor két másodperc alatt elém állt, félre lökött és ő vette fel az ütést.

Számomra a párom jár el helyesen, nekem ez a logikus, de közben azt kapom kívülről, hogy ez gáz?

2023. okt. 20. 20:25
 9/24 anonim ***** válasza:
54%
Oké, tiszta sor: lényegében te magad keresed a bajt, kérdező, azzal, hogy ilyen helyekre beteszed a lábadat. Akár a pároddal, akár egyedül.
2023. okt. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
7es, igazad van, de nem írtam le azért mindent. Ilyenkor persze hogy ott van, megsimogat, stb. Csak ezt nem láttam érdemes információnak leírni. Igen, ez is szükséges.
2023. okt. 20. 20:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!