Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiú aki tetszik, Hit Gyüleke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fiú aki tetszik, Hit Gyülekezete tagja. Lehet a kapcsolatban ebből problémánk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ha nem jó kategória akkor elnézést.

Történetem: több évig éltem egy rossz párkapcsolatban, amiből nehezen sikerült kilépnem. Pár hétre rá (igen lehet korai), meg ismerkedtem egy fiúval akivel háromszor randiztunk eddig személyesen és nagyon sokat beszélgetünk ezen kívül telefonon, írásban. A közös hang az első perctől kezdve meg van, már magamban el is gondoltam, hogy na végre, itt a herceg fehér lovon, ő az akire vártam. Tényleg mindenben más az előző kapcsolatomban lévő férfitől,aminek nagyon örülök viszont az utolsó randin tegnap este egy olyan dologról kezdett beszélni ami engem zavar, mert nem ismerem a témát. Kiderült, hogy a Hit Gyülekezete tagja, és nagyon ad a "szabályokra".

Mennyire szekta szerű ez a gyülekezet? Van valaki aki például olyannal él együtt aki tagja, de ő nem tagja és nem is tervezi? Próbáltam utána olvasni, de szeretnék egy tágabb képet kapni az egész gyülekezetről mielőtt a sráccal is beszélek erről. Mert erről úgy érzem fontos. Szóval véleményeket, tapasztalatokat szeretnék erről a gyülekezetről, folytassam-e így az ismerkedést?

Légyszi csak akkor írj, ha tudsz normális választ is adni.


2023. nov. 13. 07:12
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Tagadni fog mindent: semmi nem kötelező, mindenki kedves, elfogadó, szeretettel teli... Stb. Ha elég ügyes, a végén még te fogod rosszul vagy hülyének érezni magad.

Én nem különösebben sajnálom őket. Csak azokat a szerencsétlen gyerekeket, aki beleszületnek ebbe. Ők nem tehetnek róla. Egy felnőtt ember, sebezhető időszak ide vagy oda, de felelősséggel tartozik a döntéséért.

2023. nov. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
13%

Végül mi lett kérdező?


Egyébként sajnos a srácnak lehet ebből problémája. Általában sajnos az ilyen esetekben inkább a hívő fél az, aki "hitetlenné" válik a hitetlen társa miatt és ez akár az üdvösségébe is kerülhet. :/

dec. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Egy ideig beszéltünk még, találkoztunk. Próbáltam elfogadni, hogy ő más beállítottságú, privátban is beszéltem több emberrel és arra jutottam, hogy nem küldöm el egyből emiatt, ettől lehetne sokkal rosszabb is. Hát nem nagyon... A srácot teljesen beszippantotta az egész. Szenvedett, mert a vallása nem hagyta például, hogy egymáshoz elmenjünk, egyszer voltam nála, de azt mondta igazából ezt sem lehetne. Csókolózás után két napig letargiában volt, mert ő ezzel engem "tárgyiasított". Türelmes voltam, de látni, hogy valaki szenved amiatt, mert ember és mégsem viselkedhet emberként, ez valami szörnyű. Nagyon sajnálom, mert a gyülin kívül nem túl sok esélye van normális kapcsolatra. Én nagyon türelmes és megértő voltam, nem mondtam neki még azt sem, hogy figyelj ez nem normális dolog, mert nem is lett volna értelme. Teljesen átadta magát ennek a vallásnak, mindent csak a Biblia szerint csinál.

A pénzes dolog azt mondta nem kötelező. Volt egy családi esemény, mentünk templomba a családommal és nekem állt, hogy ott minden szobor és az nem is az igazság, és milyen dolog már, hogy a pap megcsókolja a keresztet stb, ő oda be sem jönne... Teljesen elutasít minden mást, amit nem az ő vallásuk szerint csinálnak.

Szó mi szó, szerintem nem egészséges világnézet. Tönkre teszik őket, nem hagyják, hogy emberként éljenek és ez őrli őket belülről. El sem tudom mondani, hogy ez a srác mennyit szenvedett a pár hetes ismerkedésünk során... Állítom, hogy neki rosszabb volt mint nekem, mégsem látja be, hogy valami nem oké. Én nem akartam a "megmentő" szerepet játszani, így nem lett belőle semmi.

dec. 30. 14:29
 24/29 anonim ***** válasza:
0%

Es esetleg arra nem gondoltal, hogy adsz a keresztenysegnek egy eselyt?


Marmint arra gondolok, hogy nyilvanvaloen elejetol fogva kritikusan nezted azt, amit csinal, ahova jar ahogy gondolkodik mikozben onkritikat a sajat allaspontjaidra nem gyakoroltal stb… esetleg nem fordult meg az benned, hoyg mi van ha te latod rosszul a dolgokat? Szerintem elmehettel volna vele a gyulekezetbe legslabb megnezni, hogy milyen. :/

dec. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Meg van az a rész, hogy ő be sem jönne a templomba?

Nem gondolom, hogy nem adtam magamnak esélyt és időt arra, hogy bele lássak ebbe a dologba.

És de, ha az ő szemszögből nézzük akkor én látom rosszul a dolgokat, ha az én szemszögemből akkor pedig ő. Ezt hívják más világnézetnek. Nem összeegyeztethető a kettő sajnos, nincs értelme húzni.

dec. 30. 23:41
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
Ezt en megertem, de en csak azt szerettem volna mondani, hogy teljesen mas tapasztalati uton benyomast szerezni egy adott dologrol, mint indirekt informaciok alapjan es szerintem megert volna egy probat az, hogy mondjuk elmesz vele a gyulekezetbe, picit megnezed milyen is az a kozosseg, hogy tetszik neked az ottani legkor stb.. de nyilvan most mar mindegy :/
dec. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

1. Tőlem az távol áll, hogy ilyen helyre menjek. Ez van.

2. Min változtatott volna? Akkor talán nem érezte volna magát rosszul egy csók után, mert elmentem a gyülibe? Vagy nem szenvedett volna ugyanúgy, hogy nem csinálhat semmi emberi dolgot? Semmin nem változatott volna ebből a szempontból.

dec. 31. 00:49
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
Rajta nem is valtoztatott volna de rajtad igen es lehet hogy ha elmesz vele, akkor akar szivesebben azonosultal volna az erzeseivel, ertekrendjevel es jobban megertetted volba oket es akar ki is tartottal volna mellette es tarsai. Azert nagyon sok lehetseges kimenetel lehetett volna de ezt mar ne firtassuk. Mindenesetre jobb barmklyen dontest hozni mint nem donteni szerintem, szoval ezen mar ne bankodj!
dec. 31. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
52%
Szektas es tudja , hogy ez beteg dolog. Szakember kellene neki es a csaladdal valo teljes kapcsolat megszuntetese.
dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!