Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiú aki tetszik, Hit Gyüleke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fiú aki tetszik, Hit Gyülekezete tagja. Lehet a kapcsolatban ebből problémánk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ha nem jó kategória akkor elnézést.

Történetem: több évig éltem egy rossz párkapcsolatban, amiből nehezen sikerült kilépnem. Pár hétre rá (igen lehet korai), meg ismerkedtem egy fiúval akivel háromszor randiztunk eddig személyesen és nagyon sokat beszélgetünk ezen kívül telefonon, írásban. A közös hang az első perctől kezdve meg van, már magamban el is gondoltam, hogy na végre, itt a herceg fehér lovon, ő az akire vártam. Tényleg mindenben más az előző kapcsolatomban lévő férfitől,aminek nagyon örülök viszont az utolsó randin tegnap este egy olyan dologról kezdett beszélni ami engem zavar, mert nem ismerem a témát. Kiderült, hogy a Hit Gyülekezete tagja, és nagyon ad a "szabályokra".

Mennyire szekta szerű ez a gyülekezet? Van valaki aki például olyannal él együtt aki tagja, de ő nem tagja és nem is tervezi? Próbáltam utána olvasni, de szeretnék egy tágabb képet kapni az egész gyülekezetről mielőtt a sráccal is beszélek erről. Mert erről úgy érzem fontos. Szóval véleményeket, tapasztalatokat szeretnék erről a gyülekezetről, folytassam-e így az ismerkedést?

Légyszi csak akkor írj, ha tudsz normális választ is adni.


nov. 13. 07:12
1 2 3
 1/29 Noren1989 ***** válasza:
86%

Lesz probléma belőle.


A jó hír, h engem ez nem érint.

nov. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
A Hit Gyülekezete nem vallási, hanem gazdasági csoportosulás, Németh Sándor remekül jövedelmező vállalkozása. Ha te is hajlandó leszel havi rendszerességgel "támogatni" őt (lásd: a jövedelmed 10%-át vita nélkül nekiadod), eljársz a sráccal a vasárnapi elmeroggyantásokra, akkor nem lesz gondod. Mármint a pasival, neked majd sz@r lesz, ha elmúlik a rózsaszín köd, és rájössz, hogy mennyi pénzt/időt pazaroltál el.
nov. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire szekta szerű ez a gyülekezet?"

Nagyon.

Legjobb barátnőm és családja odajár. Barátnőm még meg tud kímélni az ezzel kapcsolatos hülyeségeitől, de az értékrendbeli változás sajnos latszik rajta, mióta odajár.

Ha jót akarsz magadnak, NE!

Ízelítőül:

[link]

nov. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
82%
Lehet. A hitgyüli egy agymosó szekta. Megpróbálhatod megmenteni tőle a srácot, de nagyobb esély van arra, hogy ő fog belerángatni téged.
nov. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

2-es. Olvastam én is, hogy elméletileg a fizetésből le kell adni annak, aki tagja a gyülekezetnek. Kínos lesz, de következő személyes alkalommal rá fogok kérdezni, hogy ez nála is így működik-e.

Kicsit előre szaladok a gondolatban, de mivel már nem gyerekek vagyunk, gondolnom kell arra is, hogy ha esetleg közös gyermekünk lenne akkor tőle adja oda azt az összeget. Meg egyáltalán kérdés, hogy ezen a "szektán" kívül házasodhat-e valaki. Mert az fix, hogy én bármiféle ilyennek tagja nem leszek. Alapvetően nem lenne nagy baj, ha valaki 1-2 hetente gyakorolja a hitét és csendben imádkozik vagy mit tudom én. De nekem ezek az újszerű "vallások" nagyon bűzlenek.

nov. 13. 08:01
 6/29 A kérdező kommentje:

3-4.

Fogok erről vele beszélni, mert nekem is ilyen agymosásnak tűnik, pedig csak néhány szót említett róla. Bele rángatni engem nem fog, akkor hanyagoljuk egymást, ezért is próbálok utána járni, hogy mi is ez pontosan... :/

nov. 13. 08:07
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Nagynénémék hitgyülisek. Volt már nagy vita belőle, hogy oké, abban hisznek amiben akarnak, de ne kezdjenek már el térítgetni minket is, mert baromira nem érdekel.


Amúgy a család többi tagja vallásos, tehát nem idegen téma az istenhit, de ez még nekünk is sok.

(A vallás amúgy is olyan, mint a vélemény meg a sgglyuk. Van, fontos is számodra, de gusztustalan dolog csak úgy mások arcába tolni)


Szerencsére leálltak. Ritkán találkozunk, olyankor jófejek, de részemről ki van csukva, hogy egy ilyen mentalitású ember mellett létezzek.

nov. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%

#6! Azért tűnik agymosásnak, mert az is. És mint olyan, nem úgy rángatnak bele, hogy gyere, tönkretesszük az életed 😁

Azzal, hogy már most próbálod menteni, bízol benne, hogy kiderül, nem is olyan szörnyű, mint itt írjuk, azt mutatatja, tökéletes alany vagy arra, hogy belerángassanak.

Egyébként természetesen nem házasodhatnak kívülről. Az esküvőig nincs szex. Ha valamelyik tag párkapcsolatot akar, elviszi az alanyt(jelen esetben téged) és majd egy/több pásztor (értsd, agymosott öregasszony) eldönti, hogy Istennek tetsző feleségjelölt vagy-e.

#3

nov. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Aki ilyenben részt vesz, ott valószínűleg nem csak lehet, hanem lesz is probléma. Az ilyen szerintem nem összeegyeztethető az egészséges mentális léttel. (Illetve normál élettel.)
nov. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

8-as,köszönöm szépen, hogy megállapítottad a rátermettségem a gyülekezethez való csatlakozáshoz.

Nem, nem azért kérdezem, hogy rá jöjjek ez nem is annyira rossz... Azért kérdeztem, hogy rá jöjjek érdemes-e tovább ismerkednem, és lehet-e esély arra, hogy egy ilyen gyülekezetes és nem gyülekezetes együtt legyen valamint, hogy ez mennyire normális és egészséges. Véleményed lehet és köszönöm, de nem gondolnám, hogy degradálni kellene a másikat, úgy, hogy nem is ismered. Szeretnék egy minél tágabb képet kapni az egészről, mert még egy kattossal nem szeretnék összeállni. Ennyi 😊

nov. 13. 08:37
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!