Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy domináns nő milyen a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy domináns nő milyen a párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
nov. 14. 16:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Én úgy hallottam, hogy a domináns nő a párkapcsolatban recesszív.
nov. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem erről a nővérem jut eszembe, mindenben irányítani akar, csak az a jó, amit ő mond és mindenki hülye, akinek nem egyezik vele valamiről a véleménye.
nov. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom domináns...


Kezdeményezőbb, rámenősebb, aktívabb, ha pedig félrecsúsznak a dolgok, akkor erőszakosabb és manipulatívabb lehet.


De szerintem ez mindkét nemre igaz.

nov. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Hát ja, leginkább domináns, azaz "uralkodó, meghatározó, döntő, irányító" a szinonima szótár szerint.
nov. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Domináns, határozott, magabiztos, vezető képességű
nov. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

En szervezek a programokat,a lakas szereleset. Amit tudok megszerelek. Komplett szerszamos muhekyszobam van otthon.


Nem hivogatom a pasim,ha elmegy kocsmazni. Marad,ameddig marad. En addig megyek bulizni. Nem esek ketsegne,ha nelkule toltom a szabadidom.


Mindketten magunknak fozunk.

Vasarlast en intezem. Neha elkuldom egy listaval a pasim.


Mosast mindenki maganak intezi. A teregetest is magunknak. A ruha leszedeset is.


Szexet megbeszeljuk es egyeztetjuk az idejet. Nem veszekszunk rajta. Nem celozgatunk a masiknak. Egyszeruen vilagosan megbeszeljuk mikor akalmas mindkettonknek.


Postan en adom fel a csekkeket,en jelentem be az oraallasokat.


Nem celozgatok semmire,hanem kimondom erthetoen. A tipikus noi celozgatast es jelelhetest elitelem es utalom. Nem csodalom,ha konfliktust szul ,mert a pasi nem erti a noi jeleket.


Unneoeket is megbeszeljik. Ki mikor hova megy.


Nyaralast is megbeszeljuk,ki hova kivel megy. Mikor hova megyunk kettesben. Nem,nem tartom vissza attol,h elmenjen w barataivsl par hetre kuldoldre. (Amikor kulfoldin volt 1 hetig x hekyen egyik baratjaval,nem hivtam fek 1x se,utana ment masik baratjaval ,akkor se hivtam fel 1x se.) Vagy horgaszni ev kozben soxor tobb napra. El tudom magam foglalni alatta sajat prgramokkal. Nem igazan szoktam kozben felhivni,zavarni.


Ha ez problema vkinek,akkor menjel a jelelheto celozgsto nokhoz ,akik hivogagjak mikozben talalkozik a barataival vagy nem engedik el nyaralni hetekre a baratokkal vagy nem engedik el ceges tobbnaoos rendezvenyre hotelba balatonra.


N

nov. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

6. Ez nem domináns, hanem távolságtartó.

A domináns uralkodik a másikon, mindegy, milyen módszerrel... pénzeli, üzletel a szexxel, érzelmileg zsarolja (pl. kiszolgáltatott, beteg lesz, öngyilkossággal fenyegetőzik), persze lehet face to face vagy nyilvános is lealázás, megszégyenítés (bolt közepén vagy családi vacsorán leszidja, "megint" milyen béna volt), és körmönfontan is pl. elszakítja a barátaitól) ...de eléri, hogy az legyen, amit ő szeretne és a másik függjön tőle, lerombolja. Simán lehet valaki "fű alatt" is domináns, hogy annyira kiszolgálja a másikat, hogy az visszamegy csecsemőbe és elhiszi, hogy életképtelen lenne nélküle. Természetesen mindez mindig kettőn áll, hogy a másik mit enged, milyen játszmákban partner. A lényeg a hatalmi harc, a másik akaratának irányítása.

nov. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

7

Te valamit nagyon félreértesz.


A dominancia önmagában nem jelent se jót, se rosszat. Lehet valaki domináns úgy, hogy egy határozott személyiség, inkább ő kezdeményezi a dolgokat (első csók, első szex, összeköltözés, lakásfelújítás, gyermekvállalás stb.) Emellett kiáll a családja érdekeiért, küzd a kapcsolatért, bátorítja a párját stb.


És hát persze lehet úgy domináns, hogy uralkodó, manipulatív, kisajátító, vagy akár egyenesen bántalmazó.


Férfiak és nők egyaránt lehetnek dominánsak, jó és rossz értelemben is.

Amiről te beszélsz, az a pszichopátia.

nov. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A kezdeményező azért nem a domináns szinonimája. Mert lehet úgyis az, hogy elmondja, mit szeretne, de utána közösen döntenek, nem rábeszéli valamire. Persze tényleg minden relatív, mert egy döntésképtelen ember mellett, vagy akit meg kell védeni bárki óhatatlanul dominánsabbá válik. Hogy bátorítja a párját, hogy merjen mondjuk állást váltani viszont nem az szerintem, ez simán lehet felváltva vagy helyzettől függően.
nov. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9

Valóban nem szinonímák, de szerintem jelentős összefüggés van a kettő közt.


Azt mondtam, hogy egy domináns ember kezdeményező a kapcsolatban. Ez egyrészt nem jelenti azt, hogy a másik fél nem kezdeményez, továbbá azt sem, hogy a domináns fél erőszakkal legyúrja a másik torkán, amit akar, és nincs megbeszélés meg konszenzus.


Egy példa: Ha randizás alatt valaki felhívja a másikat a lakására, az kezdeményezés. De ez még sehol nem jelenti azt, hogy amint kattan a zár, azonnal leteperi és megerőszakolja a partnerét.

nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!