Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös,vagy külön kassza?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös,vagy külön kassza?

Figyelt kérdés
Ha a férfi többet keres, és többet eszik, akkor nálatok hogy működik a közös kassza?

dec. 4. 12:39
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Akkor nem várható el, hogy a nő ugyanannyit tegyen bele a közösbe, plána, ha kevesebbet keres, és nem eszik annyit.
dec. 4. 12:40
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Külön kassza és nincsenek anyagi viták.
dec. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Fizetésarányos megosztással.
dec. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Mi közös kasszán vagyunk, nem nézzük ki mennyit eszik, nem nézzük ki mennyit költ, elvégre minden közös.

Igaz, mi házasok vagyunk, szóval tényleg minden közös.

dec. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Úgy gondolom, az a legjobb, ha egy házasságban minden közös, amíg nagyjából 50-50% a kiadás. Nem vagyok garasoskodó, de ha pl egy férfi nettó 600-at keres és megeszik 120 ezret/hó, míg a nő 250-et keres és csak feleannyit kajál, akkor igenis ki kell kalkulálni egy olyan összeget, ami mindkét félnek jó.
dec. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Mi is házasok vagyunk de külön kasszán, a rezsi fele fele, egy héten 1x vásárolunk akkor meg egyik heten én fizetek másik héten ő.. nekünk így vált be eddig, aztán majd lehet egyszer közös lesz.

De így fix nincs vita hogy "Már megint mire költöttél 5000 forintot? Minek ez minek az?"

dec. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk egyszer azt csinálta a EX barátnőm (most már az), hogy amikor kértem tőle kölcsön, mert neki előbb jött meg a fizetése, mint nekem, akkor azt mondta, hogy külön kasszán vagyunk szívem ezt már megbeszéltük, majd mikor nyaralni mentünk VOLNA, akkor kérdeztem tőle, hogy akkor te a te részedet én az én részemet fizetjük, ugye? Erre azt vágta a fejemhez, hogy közös kasszán vagyunk, most ő miért fizessen bele?


Ezt én sem értettem anno, úgyhogy aki ezt nem érti, annak részvétem, mert én sem. :D


Megpróbálom levezetni. Amikor nekem kellett volna a pénz, akkor ő a sajátjából nem adott, de amikor már volt, akkor abból mentünk volna nyaralni, de ő ezt úgy akarta megoldani, hogy amit ő félretett pénze volt, abból egy forintot nem akart költeni, az én fizetésemet vette ő "közös" kasszának. Addig volt a barátnőm. A nyaralás már meg sem történt. ://


Vigyázni kell, mert vannak retek undorító lányok és nők, akik csak kihasználnak, vagy ki akarnak használni. Ezt időben észre kell venni.


A kérdésedre válaszolva pedig egyértelműen külön kassza! Azóta nem kockáztatok, pedig a jelenlegi barátnőm egy tündéri csaj, és belőle meg pont nem nézem ki, de sajnos az előző eset ráébresztett valamire.


Okos ember más kárán tanul, a buta a sajátján (ez voltam én), a hülye pedig semmiből sem.

dec. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok

Joh, igen, 6os válasz akapcsán jobb ha azért hozzáteszem: az összjövedelmünk 1 milla fölött van havonta. Szóval őszintén, pont nem izgat, ha időnként vesz olyan dolgokat amik szerintem fölöslegesek, vag yépp túlárazottak.

MOndjuk tegyük hozzá, meg is besézljük a legtöbb költésünket, ráadásul excel táblában tételesen vezetve van minden az elmúlt 5-6 évből.


De ha szűkén állnánk, akkor valóban lehet több súrlódás lenne, hogy már megint elment a pénz valami olyanra, amire szerintem nem kellett volna, vagy ilyesmi.

Ettől függeltenül közös a kassza. Pontosabban mindkettőnknek a saját számláinkon van a pénzünk, csak nem nézzük kiéről költünk épp, mert az csak olyan, hogy a jobb vagy a bal zsebünkből vesszük elő, a lényeg, hogy a miénk, nem enyém vagy tied.

De úg ygondolom, hogy ha a pár mindkét tagja egy bizonyos pénzügyi tudatossági szint fölött van, illetve az értékrendjük és igényszintjük is hasonló, akkor nyugodtan meg lehet osztani határok nélkül minden vagyont, mert nem lesz vita azon, hogy ki és miért és mennyit költött.

A gond ott van, hogy ha az egiyk fél pénzügyileg tudatos, amásik nem (vagy egyik sem) vagy ha tudatosak is, de eltér az igényszintjük/értékrendjük és az egyik alapszükségletnek tekinti azt, amit a másik nem, akkor ott lehet belőle vita bőséggel. AKkor jöhet a mindenféle arányosítás, vagy full különkasszázás. Utóbbival csak az a gond, hgoy ha tényleg korrektek akarunk lenni, akkor egy csomó használati tárgyból kettő kell, meg külön polc a hűtőn, kajairígység, stb... Ez azért elég macera eg ypárkapcsolatban.

dec. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én eddig nőként mindig többet tettem bele a "közösbe" és már baromira kedzem unni, hogy gyakorlatilag eltartom a pasikat.
dec. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kb én is ezt érzem. Mert a nő alapból is keveset eszik, fizeti gyakorlatilag a férfi kajáját.
dec. 4. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!