Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a közös kassza és külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a közös kassza és külön kassza előnyei, hátrányai? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
2023. júl. 14. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Próbáld ki mindkettőt és majd meglátod, hogy számotokra melyik jó.
2023. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kis keresetű pároknak együttélés során csak a közös kassza az opció.Ez azért legyen kimondva.

Aki válogathat a közös és külön kassza közt az egy olyan pár, akinek egyébként is külön-külön van annyi, hogy vígan megélnek.

Akire az első pont vonatkozik, annak kár is fantáziálni a külön kasszáról.Így nagy vonalakban ennyi.

2023. júl. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Külön kassza. Nem fogok minden költést megbeszélni a párommal és azt se akarom, hogy a beleegyezésemet kérje, mert akar venni magának egy cipőt.
2023. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Komoly párkapcsolatban nem is értem hogy kivitelezhető a külön.

Ha az egyiknek van, a másiknak nem, akkor csak az egyik megy repülőútra vagy csak az eszik a hamburgert, a másik meg nézi?


A kapcsolatok elején még nyilván valamennyire külön kell tartani, hogy ha mégis szakítás lenne akkor pénzügyi kérdések ne legyenek. De ritkán vesznek egymásnak autót 3 hónap után.

Több év távlatában hogy el se tudom képzelni hogy lehet teljesen különszedni. Egy helyre utaztok, egy helyen esztek, ha valaki tudja fizetni és a másik nem akkor az úgy hogy...?

2023. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem onnantól kezdve, hogy együttélés van, már értelmetlen a külön kassza, de amikortól már gyerek is belép a képbe, akkor aztán még kivitelezhetetlen is. Egyébként ha nincs közös élet, akkor nyilván a kassza se legyen közös.

Amúgy nálunk "vegyesfelvágott" van. Mindketten saját számlára kapjuk a fizetésünket, tehát ilyen szempontból nem közös, viszont nem azt nézzük, hogy a Jani keres X-et, a Juli meg Y-t, a Jani hobbijára ennyi megy el átlagban havonta, a Juli meg ennyit vásárol el belőle, hanem a család összbevétele mennyi, az összköltség mennyi. Illetve van egy külön számla, amiről a lakáshitelt is fizetjük, ahová minden hónapban mindketten utalunk, ez amolyan megtakarítási számlaként is funkcionál, de igazából ha nyaralni megyünk vagy valami, akkor nem innen fizetjük, csak így van és lóg a levegőben, és néha eszünkbe jut, hogy ó, azon is van pénz, de jó. Közösen tervezünk minden nagyobb kiadást, amikor spórolunk, azt is megbeszéljük, amikor nagyobb bevétel van és most kicsit kiadhatjuk a "bennrekedt" költéseket, azt is. Viszont van annyi előnye, hogy nincs engedélykéregetés, ha valakinek cipőre van szüksége, megveszi, ha meg akarjuk lepni a másikat, nem tűnik fel a fura kiadás, szóval ez amolyan köztes állapot, amikor van némi privát szféra is az anyagiakban, de azért közös is minden. Mondjuk ehhez az kell, hogy nem számolgatjuk minden hónapban a visszamaradó filléreket kenyérre, alap esetben mindketten jól keresünk (én most GYED-en vagyok, szóval annyira nem, de ez átmeneti szerencsére), szóval nem okoz problémát ha valamelyikünk szó nélkül vesz egy komplett új ruhatárat a gyerekeknek évszakváltáskor vagy rendel alkatrészeket a hobbihoz vagy akármi.

2023. júl. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a "vegyes" vált be. Együtt élünk (gyerek nélkül, nem is lesz), a költségeket, mint rezsi, kaja együtt fizetjük, ill. van egy megtakarítási számlánk, amire mindketten egyenlően fizetünk be, de ezen felül ami marad a fizetésekből, azt mindketten arra költjük, amire akarjuk, nem számoltatjuk el egymást. Én se szólok bele, hogy milyen szerszámot vesz magának, ahogy ő sem szól bele, hogy én mennyit költök a DM-ben. Ha pedig valami nagyobbra költünk, arra együtt szoktunk gyűjteni, pl. nyaralás, vagy klíma a lakásba.
2023. júl. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!