Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem lenne teljesen normális,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem lenne teljesen normális, ha így töltjük a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Január óta vagyunk egy pár a barátnőmmel, és május óta élünk együtt (az én házamban, szülők nélkül)


Ő dolgozna 24.-én is, de kivette szabadnapnak, nagy nehezen kiadták neki, hogy együtt lehessünk.

Egész pontosan nálunk "hagyomány", (5-6 éve) hogy a szüleim, és a testvéreim illetve az ő gyerekeik/párjaikkal a legidősebb bátyánknál összegyűlünk, és akkor ott van 3-4 óra körül "ebéd/vacsora" aztán este 7-8 magasságában mindenki hazaindul.

Ezt nagyon szeretem, nekem ez adja meg igazán a karácsony hangulatát, mondtam a barátnőmnek hogy ezt sosem fogom kihagyni.

Természetesen őt is szívesen látjuk, mindenki kedveli a családomból, és mondta hogy szívesen jön mert náluk is van ilyen családi összejövetel, de tavaly is dolgozott és akkor őt nem várták meg az ebéddel, de az azt megelőző karácsonynál este 7ig nem ettek mert az unokatestvére akkor végzett a munkában és őt megvárták, meg ott folyamatos áskálódás megy szóval nem szeret annyira oda járni.


Ezen kívül engem nem kedvel a családja, bár azt mondja hogy ez nem igaz, de én akkor is úgy érzem, és érteleszerűen nem szeretnék sem "idegenekkel" sem olyan emberekkel együtt lenni ezekben a meghitt pillanatokban ahol nem szeretnek.


Most viszont azt kérdezi, hogy hogy tudna rávenni, hogy mégis az ő családjához menjünk?Mert hogy most mégis ott szeretne lenni mert öregek a nagyszülei stb, és nem tudja még hány karácsonya lehet velük.

Mondtam, hogy sehogy, de nagyon egyszerű, én 7-8kor eljövök a bátyáméktól, és érte megyek majd oda.

Szétszakadni nem tudunk, egyszerre csak egy helyen lehetünk, én tökéletesen megértem ha ott akar lenni, én is a saját családommal szeretnék lenni a fent leírt okok miatt.

Nekünk még sok közös karácsonyunk lehet, akár saját családdal is.

Ezen viszont megsértődött, hogy de ő miattam vett ki szabadnapot, és velem akar lenni.

Mondtam hogy sehogy nem tud rávenni hogy oda menjek, és csak úgy leehtünk együtt ha velem jön.

De szerintem teljesen egészséges lenne ha a 24.-én külön töltjük arra a pár órára, főleg hogy friss a kapcsolatunk.

Bár őt érzem az igazinak, de ennél jobb kompromisszum nekem nem jut az eszembe.


Sajnos nagyjából ugyan az a mentrend a két családnál, szóval az sem opció, hogy itt 1-2 órát, ott 1-2 órát.


dec. 10. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem tudtok a mamikáitokról leválni, nem kell felnőtteset játszani.
dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A karácsony lényege, hogy a "mamikával" és a családdal legyünk együtt. Mi a probléma azon kívül, hogy végig sem olvastad a kérdést?
dec. 10. 19:03
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így teljesen érthető, hogy ha külön töltitek ezt a kis időt. Miért kéne olyan emberekkel lenned, akiket nem kedvelsz?
dec. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
Miért kéne 3-4 órát a családdal tölteni? Miért nem elég mindkettőtöknek 2 óra hossza? Egyáltalán miért nem együtt vagytok és másnap miért nem mentek a családhoz?
dec. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez most végülis rólatok szól, vagy a megfelelésről?

Lehet évenként váltogatni a Szentestét.

Vagy. Az a mienk. Az első nap az én családom, a második a párom családja. Azutan váltakozva.

Így nem lehet sértődés. Egyszerre nem lehet több felé szakadni. Az élet meg csak rólatok szól. Ha a parod meg ezt nem látja be. Az gáz!

dec. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

ez így uber gáz.....


miért kell ezen besértődni az nem értem. emberelje meg már magát másnap együtt lesztek és kész 1 nap nem a világ.

dec. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig úgy van, hogy a szenteste a SZŰK családé. Onnantól, hogy külön élünk a szülőktől, azóta úgy vagyunk egy család. Aztán 25-én és 26-án egyik nap az egyikünk családjánál vagyunk, másik nap a másikénál. Ez így van, amióta az eszemet tudom, tehát már a szüleim sem mentek szenteste egyik szülőhöz sem.
dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem itt abból lesznek problémák, hogy szerinted a családja nem bír és azért te nem is akarsz velük majd talizni. Karácsony ide-oda nem lesztek ti sokáig együtt.
dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%

Figyelj, én megértelek, mert szintén nagycsaládi karácsonyban nőttem fel, úgyhogy nekem is ennek van hangulata, ezt szeretem, nekünk nem jön be annyira a férjemmel, hogy csak mi és a gyerekek legyünk együtt.


És nekünk könnyű is viszonylag, mert én nem tartom már a családommal a kapcsolatot (ez független attól, hogy gyerekként szerettem a nagy családi karácsonyt sok rokonnal), szóval mi a férjem szüleivel, testvér3vel és gyerekeivel meg a saját gyerekeinkkel ünneplünk, DE(!) abszurd ez, hogy karácsonyozzatok k7lön együttélő párként.


Ha ilyen helyzetben lennék, azt mondanám, egyik évben ide megyek Szenteste, másik évben a másik családhoz. De ez, hogy mindenki menjen a családjához haza, és ti párként nem vagytok együtt, ez tényleg gàz. Majd ha gyereketek lesz, mi lesz? Az úgyis az anyjával akar majd menni.

dec. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Kitana. ***** válasza:
100%
Szenteste mindig ketten voltunk itthon az exemmel, a családokat csak az utána levő napokon látogattuk. De mindenhol mások a szokások, nekem speciel ez lenne a normális, mert a fő “családom” az aktuális párom, akivel együtt élek, tehát vele töltjük az első napot, utána lehet menni bárkihez bármilyen sorrendben.
dec. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!