Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Régebben tényleg minden jobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régebben tényleg minden jobb volt? Jobb volt az, hogy összeadták az embereket ami miatt több volt a házasság és jobbak is voltak a kapcsolatok?

Figyelt kérdés

Nagyon gyakran hallom ezt a régen minden jobb volt szöveget, de amikor arra gondolok, hogy anyám apám kapcsolata szar volt és ez tönkretette a gyerekkoromat akkor nem ezt látom, hogy ennyire jobb lett volna minden. Szüleim nem kedvelték egymást, apám nem is nagyon vonzódott anyámhoz csak azért voltak együtt, mert összeadták őket az lett a vége, hogy apám a lakásunkban lett öngyilkos, ami eléggé tönkretett lelkileg gyerekként. Barátaim társaságában ugyanezeket látom, nem volt annyira tragikus, mint az enyém, de ugyanezek a problémák előjöttek, összeadták őket és egy szar kapcsolat jött létre. Nekem jelenleg nincs barátnőm, sajnos hosszútávú kapcsolatom se volt még, csak rövidebb kapcsolatok és kalandok jöttek eddig össze, múltkor volt egy randim ahol visszautasított egy csajszi, ő nagyon tetszett nekem, de nem viszonozta. Fájdalmas egyedül lenni, de még mindig sokkal jobb, mint szar házasságban benne lenni. Engem ezért idegesít amikor azt mondják, hogy adjak lejjebb, mert biztos vagyok benne, hogy ők nem éltek át olyan szar dolgokat, mint én és nem akarok szar kapcsolatban sinylődni és tovább adni a gyerekemnek. Hogyha lesz gyerekem azt szeretném, hogy jobb élete legyen, mint az enyém és ne adjam át neki a sok traumát, hanem szeretném megszakítani a generációs problémákat.


Régen minden rosszabb volt én ezt mondom, nem volt sokkal jobb semmi sem. Én élvezem azt, hogy ez a társadalmi nyomás csökkent. Persze még mindig velünk vannak, mert ha elmondom valakinek azt, hogy nem volt még komoly kapcsolatom némely csaj elítél emiatt, de ha nincs benne együttérzés akkor annyit is ér és jobb is, hogy nem történt kettőnk közt semmi, mert nekem az a fontos, hogy tudjak őszinte lenni és kelljek neki szeressen úgy ahogy vagyok és ezt tudjam viszonozni.


jan. 24. 11:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A luzetek azok, akik a regen minden jobb volt szolast hasznaljak. Az elozo generacioban omet hivtak a rendszervaltas veszteseinek. Vissza akarsz menni az idoben? Mehetsz az amisok koze, napszamosnak. Megse allnak sorba naluk a csatlakozni vagyok, hanem dezertalnak abbol a vilagbol.
jan. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

Azért mondogatják az öregek, hogy régen minden jobb volt, mert régen fiatalok voltak. A fiatalság hiányzik nekik, nem a nyomor, csak nincs bennük elég önreflexió, hogy ezt belássák.


Antik szövegekben is megjelenik már ez a gondolat, hpgy bezzeg régne jobb volt. Abszurd elképzelés, hogy Kr.e. 300 óta folyamatosan romlik a társadalom.

jan. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
40%
Nem volt jobb egyáltalán, sokkal nagyobb volt a szegénység, két háborún estünk túl, még visszább halálos betegségek, rabszolgasors. Én nem tudom miért kell a múltat visszasírni komolyan. A szocializmus alatt nem mehettél ahová akarsz, dolgoznod kellett ha suliba nem jártál fiatal korod óta. Ma meg mehetsz ahová csak akarsz, millió munkalehetőség van. Olyan kényelemben vagyunk, hogy az már gáz. Nincs katonaság. Talán pont az kéne a fiataloknak, hogy rendet tanuljanak, mert elkallódik egy csomó és a jó világában picsog, mint pl. te.
jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%

3

Istenem... Amikor értelmes gondolatokkal indul a szöveg, aztán csak kikönyököl a boomer.

jan. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
25%
Boomer miért? Fejtsd ki lécci.
jan. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
Ez a "katonaság kéne a fiataloknak" ez tipik boomer szövegelés.
jan. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
32%

Érdekes hogy pont tegnap kellett munkatarsamtol végig hallgatnom ezt a vissza a sorkatonaságot,az összes mai fiatal semmirekellő stb dumát


A gáz csak az hogy míg a kedves boomer 8altalanossal robotol addig az egyik gyereke marketing szakon van egyetemen a másik egy luxushajon felszolgáló

Szóval elbol a csaladjaban többre vitték a mai fiatalok mint ő valaha


Plusz ez a sorkatonaság mania is erthetetlen nekem. Én pont nem latom hogy akik voltak olyan fene nagybetűs EMBEREK lennenek

jan. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Könnyebb volt, nem kellett gondolkodni, hogy na kivel érdemes ismerkedni, nem kellett a szakítás utáni szívfájdalmat érezni, nem kellett 100 nyomival első randizni és napi szinten órákat áldozni társkeresőkre. Na de ha megházasodtál és a férjed vert téged és a gyerekeket is, emellé alkoholista is volt, kötelezően vele kellett maradnod, no válás. Nekem pl jobb hogy az előbb felsoroltakat átéltem minthogy kötelezően benne maradjak a szarban.
jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Anyádat és apádat nem adták össze. Honnan szedsz ilyen hülyeségeket?
jan. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
26%
Én max. annyit tartok jobbnak pl. a szüleim idejéből, hogy nem voltak így elszállva az elvárások. Lehettél tökéletlen, egyszerű hétköznapi ember. Nem kellett minden téren és állandóan magas szintet hoznod. Nem volt baj, ha nem bassza ki a biztosítékot az IQ-d, nem vagy szupertájékozott és -művelt. Nem voltál igénytelen attól, hogy "csak" tiszta és rendezett voltál, míg ma már csupán ennyivel kis híján azonos kategóriának tekintenek egy hajléktalannal. Nem kellett tudnod érdekes hobbikat, izgalmas életet, komolyabb végzettséget és karriert felmutatnod. Nőként nem kellett tökéletes háziasszonynak, anyának, feleségnek és munkaerőnek lenned egyben, mindből elég volt valami közepes szint, illetve akkor sem repültél a kukába, ha valamelyik területen ideiglenesen kifejezetten gyenge voltál.
jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!