Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szokták mondani, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szokták mondani, hogy a hasonló a hasonlót vonzza ez tényleg így van? Nektek tényleg a hasonló a vonzó? Miért vonzó nektek ez?

Figyelt kérdés
Szerintem izgalmasabb az, ha van kettőnk közt különbség, így együtt kiegészíthetjük egymást, új lehetőségek nyílhatnak meg, személyiségfejlődésnek is jót tenne, mindkettőnket kimozdíthatja a komfortzónánkból. Számomra nem feltétlenül vonzó a nagy hasonlóság, nem a sok hasonlóság indítja be nálam a vonzalmat, sőt sok esetben inkább a testvéremet látom benne, mintsem egy potenciális partnert. Vagy én működik rosszul?
febr. 14. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem müködsz rosszul. Eddig nekem is olyan kapcsolataim voltak ahol hasonlóak voltunk.

A mostani párommal tűz és víz voltunk a kezdetek kezdetén. Én erősen szorongó, ő a társaság közepe. Én mindig otthon ültem, ő nem tudott megmaradni a fenekén. Kimozditott a komfort zónámból, már élvezem én is a kirandulásokat. Ő cserébe megtanulta hogy nem olyan rossz néha itthon lenni.

Rengeteg mindenben különbözünk, mégis nagyon jól összhangba kerültünk.

febr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Engem egyedült az nem zavar, ha a másik extrovertált, mivel én köztes vagyok, szeretem a társaságot, de magamtól ritkán jutnak eszembe a barátaim mert mindig bele vagyok merülve a saját dolgaimba, tök jó, ha a másik át tudja venni a programszervező szerepet.

Más esetekben viszont nem szeretem, ha másmilyen. Pl én nem vagyok idegeskedő, ne legyen ő se. Nem vagyok földhözragadt, ne legyen ő se. És sorolhatnám. Alapvetően teljesen elégedett vagyok magammal, nincs olyan terület, amiben totál más akarnék lenni, szóval nem érzem, hogy kellene valaki csak személyiségfejlődés céljából.

febr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hasonló érdeklődés, programok, lakhely, jövőkép nem árt ha hasonló.

Menne mindkét fél másfelé állandóan.

Van amiben nem lehetne kompromisszumot sem kötni.


Haz egyik zárkózott vagy visszafogott, vagy otthonülős meg hasonlók itt jó ha különböznek.

febr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem meg áldás a sok hasonlóság, ez az ellentétek vonzzàk egymást pontosan addig működik, míg fel nem száll a rózsaszín köd, utána ez fogja kinyírni a kapcsolatot. Sok válásnak is oka például.
febr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én szerintem olyan dolgokban amin múlik egy kapcsolat kell a hasonlóság, akár egyforma gondolkodásmód, de szükséges az ellentét is ugyanúgy kebesbe súlyos ügyekben szintén.
febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz olyan, aki mindenben egyforma, nyilvánvaló, de főbb dolgokban kell az egyezés, az állandó kompromisszum megöli az egészet és kényszer alá helyezi a feleket. Amit látok, azok a párok vannak tizen-huszonéve együtt, jól működve, akik hasonlóak, tetszik vagy nem tetszik az így van. Persze lehet kísérletezgetni, ha valakinek sok ideje van pazarlàsra...
febr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Abbol lesz a hugy meleg kapcsolat majd vallas mikor nagyon hasonlo a ketto fel. Jovkep meg egyeb sablon szovegek nagy marhasagok mert a legtobb esetben az egyik fel kamuzik de ivol ki jon es ennek is valas lesz a vege vagy megvaltozik a jovokep idokozben.. a kapcsolatok 99% nem tervezheto mert sok dolog tortenik az ido elorehaladtaval es az emberek amit ma igy par honap mulva mar maskepp gondolnak. Amit osszetarthat egy kapcsolatot a jo kummunikacio ( amihez lehet csiszolodni kell) es a szeretet a tobbi hiaba van meg enelkul szet fog esni az egesz.
febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nem a hasonló a vonzó. Pont azért, mert hiszem, hogy az ellentétek kiegészítik egymást.
febr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen kapcsolatokból van általában az, hogy az egyik fél túl domináns vagy papucs, vagy a nő hisztérika, a másik meg behodol. Programozni meg nem vagy alig lehet, mert abban sincs közös nevező. De ha nektek ez kell csináljátok...
febr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De miben hasonló? Nem mindegy, hogy személyiségről vagy életkörülményekről vagy tapasztalatokról beszélünk. Egy csomó minden miatt nem működhet egy kapcsolat, nem feltétlen rossz ha te introvertált vagy, a másik meg extrovertált, mert nem csak ez számít. Ha most mindketten introvertáltak vagytok, de full más az életstílusotok, értékrendetek, akkor nem valószínű, hogy együtt maradtok, pedig elvileg hasonlóak vagytok, hiszen mindkettőtöknek viszonylag sok egyedüllét kell és inkább otthonülősek vagytok.
febr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!