Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják, hogy ha az ember nem szereti magát akkor ő sem tud másokat szeretni és őt se fogják igazán szeretni?

Figyelt kérdés
Mindig hallom, hogy ha valaki nincs jóban önmagával az nem tud mást szeretni. Hogy jön össze ez a kettő? Magamat sose szerettem (öngyűlöletre neveltek), már haladok az elfogadásomban, de nem mondanám, hogy szeretem magamat. De másokat attól még tudok szeretni, mindig találok valami pozitívumot az emberekben amit lehet szeretni. Viszont tény, hogy én elég szerethetetlen vagyok, eddig minden kapcsolatom elején odáig volt értem a másik fél, szinte úgy érezték magukat mintha megfogták volna az isten lábát, aztán fél év után már totál közömbös lett és nemtörődöm . Mostani kapcsolatomban is egyre inkább így érzem. Már komolyan annyit mondták nekem ezt a dolgot az önszeretettel kapcsolatban, hogy kezdem úgy érezni, hogy emiatt futnak zátonyra a kapcsolataim, mert amúgy én tényleg mindent megteszek azért, hogy jó legyen a kapcsolat, de szinte mindig egyoldalú. Kifelé nem sokat közvetítek abból, hogy nem szeretem magamat. Miért ne lehetne szeretni valakit aki nincs rendben önmagával, vagy miért ne tudna egy ilyen ember szeretni egy másikat?
febr. 28. 05:00
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
40%

Ha az ember szeretet-figyeleméhes akkor a másik hiába töri magát szerelmesen, úgy, hogy szereti nagyon előbb utóbb oda jut, hogy kiszeret belőle, vagy akár meggyűlöli.

Nem elég amit nyújt, nem elég, hogy mennyi üzenetet küld el, hogyan beszél vele, nem tetszik az ajándék, nem tetszik, hogy mondani kellett neki mit vegyen születésnapra, nem jó, hogy másokkal is tartja a kapcsolatot, hogy nincs otthon vele, hogy a buliban beszélgetett a haverral/barátnőivel és így tovább. A másik lelkét beleteszi a kapcsolatba és akkor se elég, mert magát nem szereti az egyén!!!

A partnerével szeretné helyettesíteni az önszeretetet, de nem lehet!

Szerethet mást, aki nem szereti saját magát, de rendesen ki is használja a másikat ha hagyja magát, ha nem ébred fel, nem jön rá, hogy fölösleges az egész.

Nem őszinte szeretetről beszélünk és aki évekig a másiknak felel meg az sem szereti magát valahol.

febr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%
20, mondod ezt egy füligmosoly nőnek. A pokróc az pokróc. :)
febr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

"Amikor rosszpasszban van az egyik a másik is abban lesz ha nem vesznek erőt magukon."


Pont ez az, hogy aki gyűlöli önmagát az kifelé is azt mutatja, sugárzik belőle és a másik észreveszi, rajta csapódik le.

Ha van egy kis sütnivalója valahogy rászedi pszichológusra, ha nincs vagy nincs értelme akkor meg elhagyja!


Ultra mocskos dolog a másikat is lehúzni maga mellé a gödörbe, ha annak a másiknak sincs egészséges kereteken belül önérzete, önbecsülése akkor elveszi az önbizalmát is és ő is ott köt ki, mint aki eleve ki nem állhatja önmagát.


Egy depresszióssal, drogossal se teszi magát az ember ha nem hajlandó változtatni magán!


Ez ugyanúgy van azzal is, aki nem szereti magát.

Saját magát az ember nem tudja átvágni, a tudatalattija jelez neki, a teste, lelke.

Mást be lehet csapni, de örökké nem lehet ha nem hasonló gondokkal küzd, mint ő maga!

febr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Ok 10, de még azelőtt kell lezárni az ilyet mielőtt összejöttök, mert könnyen ott lehetsz hogy hopp 25 évesen lezártál vagy 50 kapcsolatot a nagy önszeretet miatt és teljesen kiégsz.
febr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
24, az lenne a jó, de te is tudod, az ilyen tulajdonságokat nem a kampányidőszakban fedik fel. Akkor senki nem lenne olyan lökött, hogy összejöjjön velük. Mivel a kérdező pedig hajlamos ilyenbe belefutni, inkább legyen több próbálkozása mint hogy belekeseredjen egyik ilyenbe. Azért is írtam, próbálja ki, milyen jó egyedül is lenni, nem kell mindenáron pár. Ismerje meg önmagát, ha már tudja, ő mit szeretne, nem is lesz már olyan vonzó azoknak akik csak cselédet keresnének valójában.
febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
16%
Nem fülig érő szájjal kell vigyorogni hanem mosolyogni és megkérdezni, hogy hogy van vagy egyszerűen, kedvesen hozzá szólni a másikhoz ha durrog akkor is! Nem neked kell átvenni a másik viselkedését. Zavarba ejtettem már ezzel sok embert mert ha nem vagyok gyöker, csak az előttem lévő sok birka volt, de a kivetített nyugalmamra, kedvességemre ugyan úgy kezdi el a másik is. A kapcsolatok is ilyenek. Bármennyire is hihetetlen.
febr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

26, akkor te Óz vagy, a csodák csodája!

Én sajnos csak egy átlagosan udvarias, kedves nő. Tőlem nem lágyul meg a kőszikla. Ezek szerint téged kellene kirendelni kocsmai verekedésekhez, azonnal mosolygó tündérekké válnának a delikvensek. Csupán a kivetített nyugalmadtól... :)

febr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Igen 27# ;) csomó praktika van. Türelem, kérdések kedvesen, kapcsolatban ölelés. Sokat segít.
febr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem tudom szeretni magam, akkor nem hiszem el, hogy más szeret. Nem tudja bizonyítani nekem, hogy valóban szeret. Féltékenykedni fogok, a kolléganője biztos jobban bejön neki. Itt is van ezer kérdés, amiben a kérdező leírja, hogy a párja mennyire érdektelen és rideg, de "szereti", vele akar maradni. Ez nem szeretet. Se amit ő érez, se amit iránta éreznek.


De amúgy ne hidd azt, hogy ez a kivétel. Több van ilyen emberből, mint normálisból. Rengetegen összekeverik a szeretetet más érzésekkel.

febr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

15. Úgy neveltek rá, hogy mindenkihez hozzá hasonlítottak. A családban minden unokatesómat felmqgasztalták, hogy ők ilyen jók, meg olyan jók én meg szar vagyok. Ők kitűnő tanulók voltak én meg csupa egyes meg kettes (csak általánosban, gimiben apám eltűnt az elétemből és kitűnő tanuló lettem). Ilyenkor ha elkezdtem tanulni, akkor nem volt elég tiszta a lakás és az volt a baj, hogy nem takarítok eleget (csak én takarítottam de amint felmostam apám direkt végigjárta sáros cipővel). Naponta kellett apumtól bocsánatot kérnem amiért megszülettem. Kövér voltam, anyu inkább photoshopolta a képeimet, hogy kinézzek valahogy ahelyett, hogy segített volna. Ha valami nem jól alakult az életükben az mindig azért volt, mert, hogy én megszülettem és a létezésem hiba.


Már nem maradok benne kapcsolatban ha nem jól bánnak velem. A mostanival is azon gondolkodom, hogy kilépek belőle. Nem alázkodom meg, ha nem jól bánik velem csak azért nem fogok neki tetszelegni, hogy szeressen. Igazából elvagyok én egyedül is, csak jó lenne egy társ. Mert az elején nagyon egymásra voltunk hangolva és mindig ez van, hogy valakivel tök jól elvagyunk, majd egyszercsak alábbhagynak a dolgok. Vele az elején pláne más volt, mindennap leste a telefonját, hogy írtam-e neki és várta, hogy beszéljünk. Nagyon jól bánt velem és én is vele. Most meg van, hogy egy nap ír 5mondatot aztán annyi.

febr. 28. 14:22
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!