Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják, hogy ha az ember nem szereti magát akkor ő sem tud másokat szeretni és őt se fogják igazán szeretni?

Figyelt kérdés
Mindig hallom, hogy ha valaki nincs jóban önmagával az nem tud mást szeretni. Hogy jön össze ez a kettő? Magamat sose szerettem (öngyűlöletre neveltek), már haladok az elfogadásomban, de nem mondanám, hogy szeretem magamat. De másokat attól még tudok szeretni, mindig találok valami pozitívumot az emberekben amit lehet szeretni. Viszont tény, hogy én elég szerethetetlen vagyok, eddig minden kapcsolatom elején odáig volt értem a másik fél, szinte úgy érezték magukat mintha megfogták volna az isten lábát, aztán fél év után már totál közömbös lett és nemtörődöm . Mostani kapcsolatomban is egyre inkább így érzem. Már komolyan annyit mondták nekem ezt a dolgot az önszeretettel kapcsolatban, hogy kezdem úgy érezni, hogy emiatt futnak zátonyra a kapcsolataim, mert amúgy én tényleg mindent megteszek azért, hogy jó legyen a kapcsolat, de szinte mindig egyoldalú. Kifelé nem sokat közvetítek abból, hogy nem szeretem magamat. Miért ne lehetne szeretni valakit aki nincs rendben önmagával, vagy miért ne tudna egy ilyen ember szeretni egy másikat?
febr. 28. 05:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
43%

Csak egy hülye közhely, aminek nincs sok köze a valósághoz (mint a közhelyek felének).


Persze létezik hogy valakinek eltorzitja a másokhoz való hozzáállását az öngyűlölet, meg az is, hogy beéri a rossz kapcsolatokkal, hiszen azt hiszi hogy nem érdemel jobb bánásmódot, de az élet ennél ezerszer komplexebb.

febr. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
19%

Azért sem állja ez meg a helyét, mert Mo.-n nagyon sokan nagyra vannak önmaguktól. Itt is rengeteg kérdés/komment van narcisztikussággal kapcsolatban. Tehát van, aki szereti/imádja önmagát, aztán mégis mások távolodnak tőle.

Tehát?

febr. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
63%
Pl ha korbe veszed magad olyan dolgokkal amit szeretsz akkor abba szivesen csatlakoznak masok is. Ami nem szereti magát meg az életét abba meg nem
febr. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
70%
*aki
febr. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
67%

2 az őnimásat nem egyenlő avval hogy szereted magad.

Kérdező, ha nem is mutatod ki másnak egy idő után leesik. A jó kapcsolatokhoz kell a jó önismeret, ha utalod magad akkor tévesen ítéled meg magad.

febr. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nincs így. Amit viszont megfigyeltem, hogyha valaki nem szereti önmagát, könnyen lép be olyan kapcsolatba, ahol.nem szeretik, idővel úgy bánnak vele, mint a kutyával és képes évekig benne vegetálni (amíg nem szakítanak vele).
febr. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem szereted önmagad, akkor visszahúzódó is a viselkedésed valószínüleg ami neked normálisan hat. Nem mutatsz semmit, de mégis ott lehet az, hogy a másik lát valamit benned ami zavart okoz a másikban. A tartóskapcsolatokban ha öszinte a dolog, egy idő után önmagad látod. Ahogy viselkedsz vele. Ugyan azt kapod vissza. Ha szereted magad, nyugodt, kiegyensúlyozott és bátor vagy. Mersz lépeseket tenni a másikfelè. Akkor a másik is mer közeledni, engedni, kimutatni, veled haladni tovább.
febr. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem tudod magad szeretni, akkor tisztelni sem , így a kapcsolataidban teljesen alárendelődsz. Csak a másiknak élsz. Gondolom csak ő van neked senki más. Ez nagyon zavaró tud lenni. Ezért kell az önbecsülés, önbizalom. Azon pedig dolgozni kell. Te nem látod magad kívülről. Azt hiszed, hogy jó, amit csinálsz, de totál nincs így.
febr. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
51%

Azért, mert ha nem szereted saját magad, nem látod be, hogy változtatni kéne magadon akkor az életben bármilyen szituációban, kapcsolatban ez negatív hatással bír. Bizalmatlanság, féltékenység, hisztik, önbecsüléshiány, önbizalomhiány, szorongás, depresszió stb.

Hiába szeret téged valaki nem hiszed el neki hiszen "téged nem lehet szeretni" és a rossz hozzáállással "gondoskodsz" róla, hogy kiszeressen belőled el elhagyjon, vagy szeret ő, de akkor is szakítás lesz a vége.

febr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
70%
Azt a bizonyos tükröt sokan félreértelmezik. Nem azt kapod vissza amit adsz, hanem azt tükrözi vissza a másik ahogy magadról vélekedsz. Alárendelődsz, mindent elnézel, a tükör pedig mutatja, neked a semmi is elég, lekezel, használ a másik. Egészséges kapcsolatban ki mersz állni magadért, szólsz ha valami fáj, rosszul esik. Ha nem veszik figyelembe az érzéseidet, kéréseidet, de elvárás a másiktól tömegével érkezik, akkor gond és félelem nélkül zárod le a kapcsolatot. Nem kaparsz egyre jobban, nem ásod el magad.
febr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!