Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagiak, külön vesz házat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagiak, külön vesz házat?

Figyelt kérdés

A parommal 2 eve vagyunk egyutt, eljegyzes par hete tortent. Emiatt szoba kerult, hol fogunk majd letelepedni csaladot alapitani.


Olyan dolgot mondott, ami bar szerintem jogos a reszerol megis velem szemben nagyon nem oke.

Neki van egy mini lakasa amit elszeretne adni, max 30-35M kapna erte es ugy gondolja abbol a penzbol egyedul vesz egy csaladit valahol es majd odakoltozunk. Persze azt ki kell pótolnia tehat hitelt vesz fel vagy csaladjatol ker penzt es torleszti. Szoval 100%-ban o tulajdona lesz.

Ugy gondolom persze ertheto, ha o betesz 30m akkor az en kis 4-5m megtakaritasom meg amit kapnek szuleimtol tamogataskent 5m (ajandek nem visszafizetesre) az semmi a 35-hoz kepest. (Fogok majd orokolni egy lakast, de az meg nagyon messze van szoval az jelenleg targytalan en nem tudok mit penzze tenni)


Viszont en nem szivesen alapitanek csaladot olyan hazba amihez semmi kozom jogilag. Valamint mi kozoskasszat akarunk hazassagtol azaz kozos minden kereset. Igy nem tudom, hogy fogja a hitelt levonni a sajat izngatlanjahoz. Vagy annyit en is vegyek ki a kozosbol magamnak? De akkor az mar nem is kozos.

Úgy erzem velem szemben ez nem szép, nem akarok olyan helyzetebe kerulni, hogy egy vita soran azt halljam menj el a házamból. Meg ugy jarni-kelni, hogy azaz o tulajdona es nehogy kart tegyek barmiben.. biztosan lenne ebbol vita.


Mi ilyenkor a jo megoldas? Hogyan lehet ezt ugy megoldani? Ki hogyan csinalta ezt?


márc. 18. 13:44
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
56%

Hát, joga van hozzá.

Azt tudod tenni, hogy a megtakarításodat nem fizeted a házába, hanem behitelezel egy lakást, kiadod albérletbe és törlesztgetsz.

Mai világban én se vennék közösen senkivel. Ha szêtmentek, így mindkettőtök biztonságban lesz.

márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
87%
Hátha benned felmerülnek azok a gondolatok, hogy hozzád fogja vágni azt, hogy menj el az ő házából, meg úgy fog járni-kelni, mintha az ő tulajdona lenne (ami amúgy így is lesz) téged kisemmizve, megalázva, kiszolgáltatva, akkor én a helyedben 20x meggondolnám, hogy hozzá e menjek és szüljek neki, mert akkor rohadtul nem ő a te embered. Csak mondom!
márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
50%
Bele gondolva ha nekem lenne rá pénzem én is saját házat vennék. Miért irassam oda a nevét a másiknak? Plusz úgy látom ezt házasság előtt akarja megtenni tehát ő egy biztos pontot akar ami megmarad neki akkor is ha elváltok. Szerintem a mai világban ahol a házasságok nagy része válással végződik nem egy rosaz gondolat. Neked van megtakarításod plusz ajándékba is kapsz még akkor ne legyen az problémád ha el kell menned onnan van miből elmenned. Amúgy javaslom ezt a házasság előtti szerzett pénzed ne rakd a közösbe. Csináltass másik számlát vagy kösd le mit tudom én de legyen spórolt pénzed. Ha ő így akkor te is így.
márc. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
48%

Nézd meg a válási statisztikákat és rájössz, hogy miért akarja egyedül. Plusz tedd hozzá azokat az embereket, akik nem tudnak elválni, mert az anyagiak nem engedik és össze vannak kényszerítve.

Inkább te is tegyél félre magadnak lakásra, mert semmi nem garantálja, hogy öt év múlva is együtt lesztek.

márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
16%
Ő gondolkodik jól te meg élősködni akarsz még ha nyíltan nem is vállalod. Arra játszol higy esetleges válás esetén még jól meg is kopaszhasd.
márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Ertem ezt a reszet en is, hogy valas stb. De akkor meg minek osszehazasodni? Ha ugyis arra keszulunk, hogy válni fogunk par ev mulva? Meg akkor minek szuljek neki gyereket, ha csak arra gondol, hogy neki legyen haza biztos ami biztos?

Amugyis lenne haza, mert egyke es o fogja orokolni szulei utan egyedul.

márc. 18. 14:01
 7/40 A kérdező kommentje:

5, amint latod nem vagyok nincstelen en sem. Ha eloskodni szeretnek akkor vagyonosabb ferfival lennek.

A problemam az, hogy a kozos csaladi haz ahol tervezzuk az eletunket azt 100%-ban egyedul fizetne hitelbol amellett, hogy kozoskasszan vagyunk.

Ugy gondolom, ha ezt nm sikerul megbeszelni talan jobb, ha nem is hazasodunk.

márc. 18. 14:03
 8/40 anonim ***** válasza:
38%
Nem készültök arra, de elég valószínű, hogy megtörténik. Kérdzed meg tőle. Én se közösködnék senkivel. Legyen mindenkinek saját pénze, háttere. Az én családomban mindenki elvált, én nem osztozkodom 🤷
márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
50%
Akkor ne házasodjatok, nagyon egyszerű.
márc. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
91%
teljesen megértem a kérdezőt. teljesen jogos igény, hogy akit életed társának nevezel és összekötöd vele az életedet (vagy legalábbis egy jelentős szakaszát), azzal a lakásbiznisz közös biznisz. és akkor a kiszolgáltatottságról és motivációról nem beszéltünk. (szerintem egyszerűen nem tekintesz annyira az otthonodként egy lakásra, amiben nincs tulajdonrészed).
márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!