Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ez így igazságos elosztás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez így igazságos elosztás pénzügyben? (Külön kassza)

Figyelt kérdés

Párommal 1 éve élünk együtt. A másik albérletben míg éltünk, úgy osztottuk fel a költségeket, hogy ő fizette a lakást ami 100 + rezsi= kb 130ra jött ki, tv-t, telefon számláját. Én a háztartást, élelmiszerek, tisztító szerek, meg ugye a tankolás, mert nekem van jogsim akárhová megyünk én tankol ok. Kb majdnem ugyanannyira jöttünk ki.

Viszont mi meg kaptunk egy önkormányzati lakást ahol 50 ezret fizet ő a lakásra plusz a villany ami kb 6 ezer szokott lenni. Viszont a felállás maradt ugyanaz. Ő ugyanazokat fizeti és én is. Mondtam neki, (már az előző lakásban is javasoltam) hogy fizessük felesbe a lakást es a háztartást is, mert úgy igazságos szerintem es én is jobban félre tudnék tenni. De ő azt mondta, hogy nem mert így ő majd félre tesz (azóta sem tett félre semmit) közös nyaralásokra néha segít a bevásárlásban majd (nem segített még) es így jó lesz. Igaz, hogy én jobban keresek kicsivel, de akkor sem így tartom fernek, de az is lehet kicsinyes vagyok. Én 330at keresek (adómentes vagyok), ő 280at (25 év feletti).

21/L



márc. 11. 14:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazságos, te is tudod. Ha nem akarja fizetni a felét mindennek, menjen isten hírével.
márc. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Minimum hogy a felét fizesse ki. Nem a te bajod hogy ő keres kevesebbet.
márc. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem.


Javasold neki a következőt.

Csináltok egy közös WISE vagy Revolut számlát ahova mind a ketten minden hónapban automatikusan ugyan annyit fizettek be, ami fedezi a mindennapi életeteket. A maradék pedig mehet arra amire csak akarjátok. Így nem lesz veszekedés belőle.


Megegyeztek például abban, hogy 200e forint a közösbe tett pénz/fő és abból éltek. A maradék meg az amivel azt csináltok amit akartok.

márc. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy kicsinyes. Ő csak dumál, hogy majd "segít" - a saját élelmezésében?? - aztán nem segít.

Fele-fele, nyugodtan.

Én feladom az albérleti díjat, csekkeket, aztán mondom, mennyi a fele összeg, a párom ezt odaadja.

Vásárolni meg van egy pénztárca, amibe mindketten ugyanannyi pénzt teszünk, ha elfogy, újra feltöltjük.

márc. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog hogy nem kóser az egész ügy, de nekem hatalmas csalódás lenne így egy férfi.

Te tartod el.

Ha egyedül lennél most, akkor 60 lenne a lakás és csak 1 személyt kellene eltartanod, magadat. Szerintem 100 at félretennél minden hónapban….

márc. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Még az 50/50 is gáz lenne, a pasid legalább 4 évvel idősebb nálad, hát mit csinált eddig a pénzével, hogy most rajtad spórol?

Én nem egyezkednék, hanem csomagolnék, eddig is lehúzott téged, most még jobban lehúz téged. 21 éves vagy, ne pazarold az idődet egy ilyen olcsójancsira.

márc. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Valaki világosítson már fel, hogy egyesek hogy a fenébe kapnak önkormányzati bérlakást, nálunk a 4 gyerekes családnak sem adnak és sor van, a sorban előttünk 35 igénylő van 10 éve....
márc. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%

Aki már most csomagolna menjen már valahova :D Minden megbeszélés kérdése, ülj le vele beszélni , mond meg neki ,hogy ez így neked nem jó .

Együtt éltek fifty-fifty és még csak az elején vagytok effektív, minden a kommunikáción múlik .

márc. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
8-as, felnőtt férfinak külön kommunikálni kell, hogy ne a pályakezdő barátnője kontójára spóroljon? Mit kell ezen külön megbeszélni? Eddig is ígérgetett a pasas jobbra-balra, nem tartott be belőle semmit, most a költözéssel még nagyobb egyenlőtlenség alakult ki. Szerinted ő nem tudja? Dehogynem, csak nem érdekli, mert neki ez így baromi kényelmes, meg biztonságos, a kérdezőt meg nagy ívből letojja (évek óta). Na, ezért nem beszélgetnék vele semmit, mert normális embernek magától van ennyi esze.
márc. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

"Valaki világosítson már fel, hogy egyesek hogy a fenébe kapnak önkormányzati bérlakást"


Úgy, hogy évekig próbálkoznak, alacsony keresettel. Egyértelműen kamu a kérdés.

márc. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!