Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Néhány ember idióta, hogy azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Néhány ember idióta, hogy azt hiszik, unalmas lenne egy párkapcsolat, házasság, ha a férje felesége ugyanolyan lenne, mint ő, ezt egy cikkben, olvastam egyetértesz velem?

Figyelt kérdés
márc. 18. 16:28
 1/6 A kérdező kommentje:
ez az alapja egy jó párkapcsolatnak és egy jó házasságnak, vagyis az azonos elvek és azonos értékrendek, valamint az azonos erkölcsi morálok és azonos erkölcsi normák stb.
márc. 18. 16:29
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a páromnak azonos az értékrendje, azonosak az elvei, és azonosak az erkölcsi normái, mint nekem, attól egyáltalán nem lesz "ugyanolyan", mint én.
márc. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
márc. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 Miért?
márc. 18. 17:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elv, értékrend stb téren mi egyformák vagyunk, és ez tényleg nagyon hasznos. De hogy két példát mondjak, gyökeresen eltérő gyerekkorunk volt, illetve egyikünknek sokkal kevesebb önbizalma van mint a másiknak.
márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha teljesen ugyanolyan lenne mint én, az valóban borzasztó unalmas lenne. Ennyi erővel akkor minek kellene társ, összejövök magammal! :D De szerintem is fontos, hogy a számunkra leglényegesebb dolgokban jó legyen az összhang. Meg hogy sok, sokféle hasonlóság legyen. De kellenek, és üdítően hatnak, a kapcsolat fűszerei lehetnek megfelelő mértékben és arányban a különbségek is.


Nálunk pl. sok ponton eltérő az érdeklődési kör, így általa olyan dolgokra lesz egy kis rálátásom, amikkel magamtól soha nem foglalkoztam volna, szélesedik a látóköröm.


A gondolkodásmódunk sok ponton egyezik, de azért vannak különbségek, néhol árnyalataiban még értékrendi különbségek is. De mindketten tisztelettel kezeljük ezt, így ezek által is csak izgalmas új szempontokkal gazdagodtam.


Meg vannak ideális kiegészítések is. Pl. én túl szorongó vagyok, ő meg már ártalmasan laza, ketten együtt kicsit helyre rántjuk egymást. :D Én túl sokat agyalnék magamtól az érzéseimen, ő meg nagyon eltemetné a sajátjait, ebben is segítünk egymásnak.


Egyébként, ez szerintem barátságokra is igaz, nekem legalábbis azokban is ez a felállás az ideális. Sok hasonlóság, üdítő különbségekkel.

márc. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!