Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetértesz Csernus Imre szavaival? Ha nem érted, mit nem értesz?

Figyelt kérdés

"Az a kulcsmozzanat, amikor ráébredsz arra, hogy a másik a szőke herceget játssza, de valójában csak egy büdös lábú kisparaszt. Szóval hazudott nekem. De - ha én felnőtt vagyok - nem haragudhatok rá ezért. Hát miért hittem el neki, hogy ő a szőke herceg? Miért akartam elhinni? Ez a fő kérdés. Abban a pillanatban, amikor ezt a kérdést képes valaki feltenni magának, megszabadul a belső feszültség jelentős részétől."


---


"Két lehetőséged van: vagy bátran beleállsz magadba, vagy elkezdesz háborúzni magaddal. Lehetőség szerint ne háborúzz, legfőképpen ne önmagaddal! Ha azt hazudod önmagadnak, hogy jól vagy, rendben vagy, felnőtt vagy, miközben ez nem igaz, háborút folytatsz önmagad ellen. Akkor a saját szeretetéhségedet úgy fogod kompenzálni, hogy loholó kiskutyává változol a másikkal szemben. De ebben a pillanatban véged is van."


---


"Ha valaki nem figyel oda, a megtanult szülői minta le fogja darálni. Ebben nincs semmi meglepő."


---


"Az első lépés az, hogy eldöntöm: nem játszom tovább az arcom. Bonyolult? Nem. Nehéz? Nem. Csak hát az emberek nem egyszerű lépésekben gondolkodnak, hanem egy adott pillanatban az jár az eszükben, hogy mit fognak csinálni majd két hét múlva. Ez nonszensz! Azzal kéne foglalkozni, hogy aktuálisan mit érzek, és mit fogok tenni a következő pillanatban. Akinek ez túl nehéz, az soha nem lesz boldog. Ennyi."



2023. jan. 6. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én például nem az van, hogy nem értem ezeket, hanem nekem ezek nem mondanak semmit, mivel nem az én életemről szólnak. Ezeknek a mondatoknak semmi közük hozzám. Ez a fő oka annak, hogy nem érzem, hogy nekem bármit kellene kezdenem egy vadidegen ember előfeltételezéseivel, meg az általa felvázolt képzeletbeli szituációkkal (amelyek közül velem ebben az általa ábrázolt formában egy sem történne meg, mivel én más szabályrendszer alapján működöm).
2023. jan. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez miert nem 4 kérdés?
2023. jan. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csernusról annyit, hogy rám nagy hatással volt 10 évvel ezelőtt. Aztán rájöttem, hogy ő a saját életét sem oldotta meg, ezért nem tud tanácsot adni. Mert csak az tud segíteni, aki a saját életében is megoldotta a problémákat. Ezt az embert az első felesége(?) megszúrta késsel, a második vagy harmadik meg úgy hagyta el, hogy "nem bírja tovább". Azóta sem tűnik úgy, hogy boldog, kiegyensúlyozott élete lenne valakivel. És így osztja az észt.. Ma már inkább az az érzésem, hogy amikor beszél saját magának beszél, saját magának próbál tanácsot adni. Összességében ő ábrándított ki a pszichológusokból, mert tökéletes példája, hogy a semmire adja elő az űber magabiztost.
2023. jan. 7. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Az első idézettel nagyon nem értek egyet és nagyon károsnak is tartom. Honnan tudná bárki, hogy a másik hazudik? Az élet nem egy film, ahol követjük a kataktereket hazáig, és látjuk az igazságot, a motivációjukat. Senki nem akarja, hogy hazudjanak neki, átverve lenni az egyik legszarabb érzés. Mindenkire gyanakodni kell? Senkinek nem szabad egy szavát sem elhinni?


Ha te - akárki, aki olvassa - őszintén szerelmet vallasz valakinek, mit szólnál, ha csak forgatná a szemét, meg legyintene, hogy "persze, persze, nem hagyom ám, hogy átverj".


És ha mégis mindenki paranoid lenne, akkor meg Csernuskának azzal lenne baja.


Belső feszültséget az nem fog oldani, hogy mások bűneiért magamban keresem az okot.

2023. jan. 7. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csernus egy rakás beképzelt senki a szememben. Szerencsére a párkapcsolatom 15 éve nagyon jól működik. Vajon Csernus képes lenne erre?
2023. jan. 7. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csernus akarva vagy akaratlanul, mítosszá vált. Az Ő gondolatmenetén haladva bárki, aki kicsit is hajlamos meghallgatni egy másik ember problémáját lehet pszichiáter.

Kérdező ki is fejtette ezt a kérdésében. "Ha nem érted, mit nem értesz?", vagy lehetne akár a "Ha csinálod, miért csinálod?", a "Ha nem teszed, miért nem teszed?".

2023. jan. 7. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én rühellem az ilyen látványosan előadott pszichológiai bullshiteket. "Büdös lábú kisparaszt." Miért is?!? Mivel is lehet ilyen jelzőt kiérdemelni?


Csernus tipikusan a lelkisérült nőkre specializálódott pszichopata, az olvasói pedig leginkább elcseszett nyomorultak.

2023. jan. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-esnél a pont.
2023. jan. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!