Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Huszonéves, egyedülálló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Huszonéves, egyedülálló lányokhoz szól a kérdés: hogy viseltétek, amikor a (legjobb) barátnőtök bepasizott, és alig jutott rátok ideje?

Figyelt kérdés

Húszas éveim közepén járok, egy éve nincs már senkim. Igazából előtte sem nagyon volt olyan igazán komoly kapcsolatom, inkább csak próbálkozások. A barátnőm hasonló cipőben járt, neki se volt komoly kapcsolata, és rengeteg időt töltöttünk együtt. Most viszont lett neki egy kapcsolata, mindennap találkoznak. Én egyrészt nagyon örülök ennek, hogy a barátnőm talált valakit, másrészt viszont nagyon nehéz is ez. Most alig tudunk találkozni, és nehéz elfogadnom azt, hogy most már a párja a legfontosabb az életében. Tudom, hogy ez a természetes, és fordított esetben biztos én is hasonlóan cselekednék. Mégis rosszulesik, bár tudom, hogy a barátnőmnek fontos vagyok azért, csak egyszerűen most már másról szól az élete.


És bevallom, irigylem is őt, mert nekem meg elég zavaros a szerelmi életem, most főleg elég rossz periódusban vagyok ezen a téren.


Még annyi, hogy rajta kívül van még két jó barátnőm, nekik is van kapcsolatuk, de ott talán azért nem olyan feltűnő ez, mert velük régebben is kevesebbet találkoztam, mert nekik általában mindig van valakijük. Míg az emlegetett barátnőmmel napi kapcsolatban voltunk, mert tök hasonló volt a helyzetünk sok éven át (ilyen "örök egyedülállók" voltunk mindketten).


Hangsúlyozom, hogy nem haragszom rá, nincs is miért haragudnom, hiszen teljesen természetes, amit csinál. Csak rosszulesik mégis, hogy mindig én keresem, és ha "épp beleférek" az idejébe, akkor találkozunk. És ezt kezdem már megalázónak érezni. Érdemes lenne beszélni vele erről? Vagy ne akarjam elrontani a boldogságát ezzel? (Még friss a kapcsolata.) Nagyon nehéz kérdés ez szerintem, lelkiismeret-furdalásom van amiatt, hogy irigy vagyok rá... de hát emberek vagyunk, az vesse rám az első követ, aki még soha nem irigykedett a barátnőjére. :)


2010. dec. 4. 10:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Pasizz be te is, és akkor 4-esben találkozhatnátok... az lenn ám csak az igazi :)
2010. dec. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, arra én is gondoltam, hogy egyszerűbb lenne a helyzet, ha nekem is lenne valakim. De írtam, hogy most olyan életszakaszban vagyok, hogy nem merek újabb kapcsolatba belemenni, annyi csalódás ért már. Csak azért meg nem akarok bepasizni, hogy ne fájjon annyira a barátnőm hiánya. :)
2010. dec. 4. 10:28
 3/19 anonim ***** válasza:
Akkor keress egy olyan barátot is aki többet tud veled lenni.
2010. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Úgy értem, barátnőt.
2010. dec. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igen, erre is gondoltam, de nem tudom, hol tudnék 25 évesen új barátságokra szert tenni. Ezek a barátságok, amiket írtam, régi, stabil kapcsolatok, évek óta tartanak. Egyébként még egyetemre járok, olyan szakra, ahol 90% fiú, ráadásul idősebb is vagyok náluk sokkal, mert később kezdtem a szakot. Jól elvagyok velük is, van fiúbarátom, haverjaim, de azért ezek a kapcsolatok nem pótolhatják a legjobb barátnőt.


Olyanok is írjanak, akik szintén ilyen helyzetben vannak vagy voltak, hogy ők ezt hogy élték meg.

2010. dec. 4. 10:36
 6/19 anonim ***** válasza:

Én ilyen helyzetben voltam. Nehéz volt, valóban, de muszáj türelmesnek lenni, és megérteni, hogy barátnődnek is új a helyzet, friss a szerelem és a kapcsolat.

Nem írtad, mennyi ideje vannak együtt, de a mi esetünkben kb. 3-4 hónapig tartott, hogy nem mentünk együtt sehova, kevesebbet is beszéltünk, de nem haragudtam, mert állunk annyira egymáshoz közel, hogy akkor is tudtam, nem vagyok kevésbé fontos a számára, csak egy ideig most a párja lesz figyelmének kizárólagos tárgya:)

Később magától megoldódott minden, jóba lettem a fiúval is, és barátnőmmel is megbeszéltük a dolgokat. (Meg váratlanul én is szerelmes lettem, és csodák csodája: egy ideig én is kevesebbet találkoztam Vele, na bumm:D )

Remélem segítettem valamit:)A lényeg a türelem és a megértés, ha igazi barátnő, nem fog ez olyan sokáig tartani.

2010. dec. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, nálunk is én voltam az, aki többet kereste őt, de ez nem baj, legalább látta, hogy a helyzet ellenére és törődök vele, meg nem vagyok sértett, és ez pozitívan befolyásolta a dolgokat:)
2010. dec. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Most már ott tartunk, hogy rendszeresen nem veszi fel a telefont, elfelejt válaszolni az sms-re. Értem én, hogy ha szerelmes, akkor teljesen elvarázsolt az ember, biztos nem direkt csinálja, de akkor is rosszulesik, hogy még csak vissza sem jelez.


Szerintetek beszéljek vele erről? Jobb szeretem az őszinte szót, de lehet, hogy csak megbántanám ezzel. Mi ilyenkor a teendő?

2010. dec. 15. 22:20
 9/19 anonim ***** válasza:

beszélj vele, azér ha találkozni nem is ér rá, sms t irni ráérne. fiu vagyok ugyan másik oldalrol nézem a szitut, de én is hanyagolom a haverokat mióta barátnőm van, és azóta ha ráér hétvégén akkor inkább ő is velem van, mint a barátnőjével. de attol még msn n telón tartjuk a kapcsolatot haverokkal is.

am ilyen durván ilyen helyzetben gimiben voltam, ottani haverok becsajoztak, énmeg unatkozhattam mer le se szarták a fejem. de 20on felül azér lehetne odafigyelőbb, hogy a baráti kapcsolatokat is ugyahogy ápolja

2010. dec. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem mindig aztmondják a barátaim, hogy hanyagolom őket mióta barátnőm van, pedig ugyanannyit találkozunk...

Igaz legtöbbszőr a barátnőmmel megyek, de ők is szólnak, hogy ne felejtsem vinni :)


Ez nem valami berögzött dolog? Hogyha valakinek párja van hanyagolja a barátokat ha igaz, ha nem?

2010. dec. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!