Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 30-40 évvel ezelött tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

30-40 évvel ezelött tényleg nem volt szabad lépni a lányoknak egy fiúnál? 17L

Figyelt kérdés
Az olvastam nemrég, hogy a nőknek régebben, 40 évvel ezelött tilos volt odamnni ahhoz a sráchoz aki tetszik neki! :O Kérdem én, ez tényleg így volt? :O De hiszen ez hihetetlenül hagzik! Sőt! Ilyen elnyomósdi hülyeségnek, ami meggátolja a lányt abban hogy megtalálja párját... -_- Én nem tudtam erről a hagyományról eddig, örülök hogy nem abban a korban éltem ahol ilyen hagyományok betartása miatt nem mehettem volna oda egy fiúhoz aki megtetszik. A mostani barátomhoz is én mentem oda még 7 hónappal ezelött és én kedeményeztem, akkor még egy percig se gondoltam volna hogy régebben ez tilos volt... :S Eddig volt, hogy a srác, de volt hogy én kezdeményeztem az eddigi kapcsolataimnál, sose volt ebből cirkusz, az lépett aki akart. Kérdem én, nem mindegy hogy ki a kezdeményező? -_- Most mit kellett ezen így cifrázni akkor, hogy "Jaj, te jó ég, a LÁNY lépett a fiúnál!" A barátnőim közül is van néhány aki maga lépett, mégis hosszú hónapok óta boldogok a párjukkal. :) Csakugyan létezett régen egy ilyenn hagyomány szerűség még a múlt században? Nem tudom elhinni. :S
2010. dec. 14. 13:15
 1/7 szamóca. ***** válasza:
80%

30-40 évvel ezelőtt a nők egy egészen más helyzetben éltek. Kutyát nem érdekelte hogy mit akartak. Azt képzeld el hogy a modern feminizmus előtt egy nőnek pl "ciki" volt élvezni a szexet! nem arra ment ki. Azért voltak a nők, hogy a pasinak jó legyen, és aztán le volt sz*va nagyívből hogy nekik milyen volt. Nem mehetett oda egy sráchoz? egy icipicit mégrégebben meg sem krédezték hogy tetszik-e neki az adott fiú. Sőt, a nőknek ezek a dolgok eszébe sem jutottak.

Aztán jött a háború, rájöttek hogy ők is emberek, jött a feminizmus, a szexuális forradalmak és most itt tartunk. már élvezhetjük a szexet, válaszhatunk partnert, sőt kezdeményezhetünk is.

A nő a múlt században asszony volt, anya, és a háztartás vezetője. a férjéért élt, és eszébe sem jutott ez az önállósdi, egészen addig mig a hábárú alatt rá nem jött hogy ő is tud ilyesmit...

2010. dec. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Most önigazolást vársz?


Tőlem nem kapsz. Tökre nem érdekel, manapság mi a divat. nekem férfi kell, egy férfi meg nem tutyimutyi, nem gyáva, mer lépni. Egy ügyes nő meg anélkül is fel tudja hívni magára a figyelmet, hogy odamenne hozzá és randira hívná.

2010. dec. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Igen, és még előtte évezredekig ez ment.

De ne szóld ezt így le. Ma például a szexben van rengeteg tabu. Simán el tudom képzelni, hogy 40 év múlva teljesen normális lesz, hogy ha tetszik valaki, akkor szexeltek egyet és kész. Ma ezt tartjuk elképzelhetetlennek, hát szerintem kb ugyanúgy álltak hozzá régen a nők kezdeményezéséhez, mint ma mi ehhez.

2010. dec. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

12:35


Szomorúan halllom ezeket a szörnyűségeket. :S :( Mi az, hogy nem élvezhette a szexet? Ez katasztrófa! HÁLA ISTENNEK én már nem egy ilyen hányadék világban élek, kedvemre odamehetek ahhoz a fiúhoz aki tetszik. Ez így helyes szerintem! Miféle hagyomány lehetett ez, jó ég... :S :(

2010. dec. 14. 13:31
 5/7 szamóca. ***** válasza:

akkor ez volt a norma. ha ott élsz, eszedbe sem jut ilyesmi, a nők bodlogak voltak abban a szerepben is, hiszen nem tudták hogy létezik más, és votl lehetőségük ö9nmegvalósításra csak egészen másképpen. ebből alakult ki egyébként hogy a lezbikusság sokkal elfogadottabb mint a b*ziság, de még pár év és az is eljut idáig. Ezekkel a dolgokkal nincs baj, megszokjuk és normává válnak.

egyébkétn nem biztos hogy ez a marha nagy szabadság jó nekünk hosszú távon, persze az ellenkezője sem. majd meglátjuk:) egyébként ennél sokkal szörnyűbb dolgok is nehezedtek a nőkre mint hogy nem mehettek oda kedvükre akárkihez.

2010. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Non-verbális kommunkició is volt 30-40 éve!!

Mások voltak a szabályok de a játék ugyanaz csak kreatívabnak kellet lenni. (pl: ismerkedésnél magázódtak)

2010. dec. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mi az, hogy nem élvezhette a szexet?"

Nem illett, hogy élvezze. Nem az volt a dolga, hanem odatartani a férfinak magát, aztán gyereket szülni. Örüljön a gyereknek! Tudod, az anyaság örömei.


De kosár régen is volt: szép nagy. Olyat kapott a férfi, aki rossz helyen kopogtatott.

2010. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!