Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik az érvei azoknak akik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik az érvei azoknak akik kitartanak a "férfi lép, nő kéreti magát" hagyomány mellett?

Figyelt kérdés

Szeretném megtudni azon emberek válaszát, akik kitartanak és szeretik ezt az ősi hagyományt, hogy pontosan mik is az érveik e tradíció megtartása érdekében! A hagyomány éltetői az alábbi dolgok miatt szeretik ezt az egészet?


1. Úgy gondolja, hogy ez hozzátartozik valakinek a férfiasságához és nőiességéhez, "a férfi legyen férfi és hódítson, a nő pedig nőiesen kéresse csak magát"!


2. Ragaszkodik hozzá hogy megmaradjon ez a hagyomány, ha már több ezer éven át megmaradt.


3. Nőként jól esik neki látni hogy egy férfi igyekszik elnyerni a kegyeit.


4. Élvezi ezt a "játékszabály".


5. A nő így ki tudja kiszűrni hogy melyik férfi képes érte igazán megdolgozni, melyik férfi szeretné valóban a lányt.


6. Elmenne a "vadászat" a férfi részéről amit sajnálna az illető.


E hagyomány kedvelői! Ti még milyen érveket tudtok felsorolni?


2010. dec. 15. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Rám ezek jellemzőek azok közül, amiket leírtál:

1: Bár, én nem a "kéresse magát" kifejezést használnám, hanem a "ne adja oda magát az első szép szóra". Egy nő szerintem akkor igazán "nő", ha hagyja, hogy a kívánt férfi kiélje rajta a vadászösztönét, és körbeudvarolja. Persze nem kell éveket váratni, de ne adja oda magát az első randi után.


3: Jó látni, ha érdeklem a férfit, és nem csak egy "d*gásra" kellek neki, kész értem energiát feláldozni.


5: Ez talán a legfontosabb. Én mindig hosszútávra tervezek, és aki nem képes udvarolni, áldozatot hozni, attól hogy várjam, hogy majd férjként, és apaként felelősen, viselkedjen, ami ugye nagyobb lemondásokkal, áldozatokkal, energia befektetéssel jár.


6: Szerintem ez is igaz, mert a férfiak többsége (nem mind, de nagy részük) többre becsüli azt, akiért kicsit küzdeni kellet, mint aki egyből odaadta magát.

2010. dec. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A mai világban, szerinted a férfiak többsége udvarolgat hosszú hónapokat? Minek, hogy aztán a nőnek fél év után eszébe jusson, hogy mégse kell neki a férfi, és másra meg rögtön rácuppan? Személyes tapasztalat. Többet tőlem el ne várja senki hogy én majd udvarolgatok neki ennyit. Ha bjövök neki bejövök rögtön, ha nem akkor meg b*ssza meg az isten, nem szórakozok én feleslegesen. Puszi
2010. dec. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Képzeld igen, a mai világban létezik ilyen férfi. Neked volt egy rossz tapasztalatod, rendben van, de ettől nem lesz minden nő olyan, amilyet leírtál. Magamból indulok ki, én csak annak hagyom, hogy udvaroljon, akivel kapcsolatot tervezek, feleslegesen nem "hülyítek" senkit, mert gusztustalannak gondolom. Én szeretem, ha udvarolnak nekem, és nem akarnak rögtön megdönteni, és a befektetett energiát bőven megtérítem a kapcsolatban. Szóval ne vegyél minden nőt egy kalap alá, mert hibázol ;)
2010. dec. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Rendben, örülök, hogy te így gondolod. De az ilyen Nők mint te, ám nagyon kisebbségbe szorulnak remélem tudod. Itt a GYK-n persze mindenki szent, ha lenne hibájuk (és persze van mindenkinek) akkor sem látják, foglalkoznak vele.
2010. dec. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy kisebbségben vagyok, de attól még létezem :D És nem szeretem, ha a játszadozós r*bikkel egy kalap alá vesznek, ezért írtam, hogy van kivétel. A nevelés, vagy a média, esetleg együtt teszik, hogy a lányok többsége olyan, amilyen, ez szomorú. És nyilván mindenkinek vannak hibái (én például borzalmasan ügyetlen vagyok, ha valahol el lehet esni, valamit össze lehet törni, tuti sikerül), és senki sem szent.
2010. dec. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Osztom a véleményed, de figyeld meg, hogy egy lány sem fogja írni, hogy ő bármikor is szórakozott volna pasikkal. Véletlen mindenki szent és becsületes, jól nevelt leányzó lesz. :)
2010. dec. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De, 1-2 lányról már hallottam, aki be is vallja, hogy tényleg csak szórakozik.


Kérdező: nem kell ehhez érv. Csak, mert.

Mondjuk önmagában még nem is lenne gond az ilyen hagyományőrző nővel - de akkor ugye másban is őrzi a hagyományt? Mindenben alárendeli magát a párjának, a férfi szava a döntő, a nő pedig megelégszik az anyaszereppel?


Mert ha nem - ha csak ott őrzi a hagyományt, ahol neki jó, és mindenütt felrúgja, ahol nem - az nem valami erkölcsös dolog.

2010. dec. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért a "régi" udvarlás nem pont abból áll, mint ma. Nem az apa szava a döntő, hogy kihez menjen a lánya, a lányra nem kell éveket várni. Én pl. inkább "hagyományőrzőnek" tartom magam, tehát első a család, a háztartás, a gyermek ellátása, és csak utána a karrier. Viszont elvárom, hogy a partnerem udvaroljon nekem (pl. vegyen néha virágot, nyissa ki az ajtót, ne akarjon rögtön megfektetni), és hogy egyenlőként kezeljen: hallgassa meg a véleményem, a család ügyeiben közösen döntsünk. Azért régen sem volt 100%-kos a férfiuralom, nem véletlen tartja a mondás, hogy a nagy történelmi személyiségek mögött mindig volt egy nő...
2010. dec. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ma 09:55. Persze, hogy állt mögöttük nő, mivel nem bzik. Attól mert valaki nagy ember, nem lehet felesége? :D
2010. dec. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak én vagyok értetlen, de a mondandómból hol szűrted azt le, hogy nem lehet felesége? Pont azt mondom, hogy több "nagy ember" is konzultált a feleségével, mielőtt döntést hozott, tehát nem volt teljesen alárendelve a nő.
2010. dec. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!