Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mell ellenőrzés. Nem szabad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mell ellenőrzés. Nem szabad félni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Két éve érzek kisebb csomókat a melleimben. (Lehet, hogy mindig is ott voltak, de előtte nem foglalkoztam ezzel.) Nem rögtön a felszín közelében, hanem eléggé belül. Eddig azt hittem (Igazából biztos voltam benne.) hogy azok kellenek oda, hogy nincs baj velük. De ma egy katalógusban olvastam a következőt: "Amennyiben a mell tapintása során akár fájdalommentes, akár fájdalmas csomót, duzzanatot észlelsz, azonnal menj orvoshoz! Ez az egyik jele az emlőráknak." Nem az volt az első gondolatom, hogy orvoshoz rohanjak (De rögtön a második már ez volt.) véleményeket szeretnék, akár rosszat, akár jót, csak valamit.
2011. jan. 4. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Menstruációs ciklusod mely szakaszában végezted az önvizsgálatot? Ezt azért kérdeztem, mert az emlőben lévő mirigyek egészséges szervezetben is lehetnek göbös tapintatúak, a peteéréstől a menstruáció végéig megduzzadhatnak, érzékennyé és fájdalmassá válhatnak. Ez teljesen normális biológiai folyamat, a menstruáció elmúltával a kellemetlen tünetek megszűnnek.

Fiatal korban ritka a mellrák, ha előfordul akkor is kis százalékban és általában jó indulatú. Amúgy szerintem nem kell félned, nem hiszem hogy daganatot találtál.

De ha aggódsz keress fel egy nőgyógyászt.Remélem tudtam segíteni.23L

2011. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 nielindi ***** válasza:
nem feltétlen mellrák, de bármi lehet pl: ciszta. menj el orvoshoz mindenképp.
2011. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mielőtt megjön, előtte egy héttel már érzem akkor is ha kicsit jobban megnyomom, ilyenkor fájdalmas is sokszor. Mikor elmúlik a menstruáció még egy kicsit érzékeny ha nagyon nyomkodom. Később pedig már keresnem kell, és olyankor egyáltalán nem fájnak, semmilyen negatív érzés nincs. Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 4. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!