Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tapasztaltatok-e már magatokon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztaltatok-e már magatokon "vénusztrafóbiás" tüneteket?

Figyelt kérdés
Jól írtam: vénusztrafóbia. Magyarul a szép nőktől való fóbia, félelem. Három kapcsolatom volt eddig életemben, valamennyien csinosak, szépek voltak - majd ugyanennyien annak módja szerint meg is csaltak. Mivel főiskolás vagyok, gyakorta elő-előfordulgatnak az iskolában szebbnél szebb lányok, de egyszerűen nem tud érdekelni. Konkrét tünetek: akarva akaratlanul is át kell keljek az utca másik oldalára, ha szembejön velem egy szép lány; esetleg utánafordulok, és megjegyzem magamban szép sorrendben: 1. "hú de jó nő", 2. "áh, ez tuti nagyon kapós nő", 3. "mindegy, az ilyeneknél esélyem sincs, és amúgy sem győzném őket pénzzel". Folytatnám: termekben sosem ülök szép nő mellé. Társas beszélgetéseknél (pl. utcán) nem igazán szeretek a társaság szebb női tagjaival társalogni. Sőt, továbbmegyek, határozott megjelenésem, tartalmas beszélőkém egyszer csak hirtelen csődöt mond, némává varázsolódom, és esetenként meghúzódom a "háttérben". Ez a "fóbia" csak kimondottan csinos, ún. "cicababa" kategóriájú nőknél fordul elő. Hmmm... Vödör vizet a fejemre?
2011. febr. 2. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
ezt inkább úgy hívják hogy önbizalomhiány
2011. febr. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Ugyanebben "szenvedek", ezt a vénusztrofobiát valahol viszont elsütöm.

Félsz a lányoktól, mint én, van ilyen.


Bátorság


21f

2011. febr. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogy elakad a szavam még nem gond, de úgy érzem minden izmom megfeszül, nem tudok rendesen mozogni se, ideges leszek, félek, és az hogy felé se nézek sem segít semmit. (ha nevetni hallom meg még rosszab, úgy érzem rajtam nevet, néha meg is hallom hogy tényleg...)
2011. febr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A szép lányokban/nőkben/hölgyekben van egyfajta túlbuzgó önbizalom, amitől vagy magabiztosabbnak, vagy önteltebbnek látszanak. Előbbi még nem is lenne probléma, ami gyakori, az inkább az utóbbi. Magatartásukkal, megjelenésükkel nem azt sugallják, hogy "srácok, nézzetek meg, mennyire jól nézek ki", hanem azt, hogy "srácok, esélyetek sincs nálam, ne is próbálkozzatok". ...és ezt sajnos nem csak én látom így!
2011. febr. 3. 14:01
 5/6 anonim ***** válasza:

És miért nem jó neked egy nem cicababa!!! Aki téged úgy szeret ahogy vagy, olyannak amilyen vagy... s csak annyit kell tenned, hogy minden nap önmagadat adod..


Mhm?

2011. febr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is jó nő vagyok, de csak akkor, ha lekerül rólam az a sok ruha, amit ilyenkor magamra aggatok :) Ugyanis nem rakom ki mindenem mínusz 10 fokban is, csak azért, hogy megnézzen pár pasi, és növeljem ezzel az egomat. Akik közelebb elmennek mellettem, így is megnéznek a szép arcom miatt, hiába öltözködök úgy, mint egy fiú ilyenkor(snowboard dzseki, bakancs, sapka, sál, kesztyű...). És az ilyen lányok láttán az embereknek lehet nem az az első gondolata, hogy "hú, de megbäsznám", hanem "jé, de aranyos". Az ilyen lányokat keresd inkább, az ilyenekre figyelj, ne az agyonmázolt műpicsäkra.
2011. febr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!