Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm nagyon vallásos és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm nagyon vallásos és sok dolgot számomra elég érdekesen lát ami okoz néha némi kellemetlenséget. Mit tegyek? 17F

Figyelt kérdés
A barátnőmmel már 4 hónapja járok és nagyon szeretjük egymást. :) Ő viszont nagyon vallásos és ez néha tud okozni kellemetlenségeket... :S Példáúl mindig mond asztali áldást (én nagyon zavarba jövök és nehezen tudom eldönteni mit is kell mondanom olyankor), imádkozik éjjel, van hogy példákat hozz fel a bibliából, nem nézhetek meg vele semmiféle akció vagy dúrvább filmet (jóformán nagyon leszűkül így a kör, mert van hogy vígjátékot sem szeretne nézni, csak mert olykor-olykor lehet benne számáta sértő poén) stb... És nagyon nehéz alkalmazkodnom az életviteléhez. :( De mivel a párja vagyok, kötelességem. Mit tudtok javasolni, hogyan tudnám elsajátítani azokat a dolgokat amiket ő ennyire kedvel, hogy jobban hozzáférhessek a barátnőmhoz?
2011. febr. 11. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem illetek egymáshoz amúgy...
2011. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Járjatok együtt templomba, az is egy közös pont.

+ Sokkal inkább elsajátítod a nézeteit. Nem kell velük egyetértened, de ha ismered őket megismered jobban a párodat is :)


+ Tudod hogy mire mit reagál stb stb :D

2011. febr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti nem járnék templomba a barátnőm kedvéért se. Elunnám az életem ott.
2011. febr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha szerelmes lennél, el mennél te is :D


Egyébként csomó előnnyel jár ha ilyen mélyen vallásos a csaj, pl tuti nem csal meg :P

2011. febr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

17:13


Igen, én is erre gondoltam, a hűség. :) Amúgy nagyon érződik rajta hogy ő ezt komolyan gondolja, mert igen, jár vasárnaponként templomba, de képzeljétek, a családjából egyedül ő ennyire vallásos. :S Pl. a szülei nem mennek templomba stb... És amikor az első pettingünk volt, azt mondta hogy "Úgy éreztem magam Veled mintha csak a paradicsomba lettünk volna! Köszönöm ezt a szép élményt!" :,D Szerintem ez nagyon rendes volt tőle. :) Meg úgy ámblok, nagyon szelíd, csak nagyon ritkán mond ki csúnya szót és bár kissé zárkozott elöttam nagyon meg tudott nyílni. :) Éppen ezért szeretnék a vallásán keresztül még közelebb kerülni hozzá (Nem szeretnék keresztény lenni, de nem is kell telljes mértékben egyet érteni az egésszel)

2011. febr. 11. 17:18
 6/10 anonim ***** válasza:

khmmm, a vallás az a pont amit legtöbben nem tisztáznak házasság előtt és ezért nagyon sok megy tönkre. a legtöbb házassági tanácsadó szerint ezt mindenképp tisztázni kell. tudom, nem mondtál házasságot vagy ilyesmit dehát elvégre ez a célja/lényege...

meg nem lehet annyira vallásos csaj hogyha nemhívővel jár (szerintem elég nagy butaság részéről)

2011. febr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ha keresztény ,akkor az nicsen megtiltva neki hogy ilyes féle filmeket nézzen ,hisz énis az vagyok ,meg sok ismerősöm ,de sehol nem hallottam hogy ezeket elkellene tiltanunk az életünkből ,az hogy jár misére ,jól teszi.

Amúgy meg az ilyennek örülni kéne ,nem sok ilyen keresztény ember van :D

2011. febr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Az asztali áldás szövegét két perc alatt megtanulhatod ha megkéred őt rá. Akciót meg horrort nézhetsz egyedül. Igazából csak alkalmazkodj szerintem ha vele akarsz lenni. A legtöbb dolog azért nem olyan vészes, meg ahogy látom a szüzességét sem akarja a házasságig őrizgetni, úgyhogy én nagy gondokat itt nem látok.

Elsajátítani úgy tudnád hogy megkéred hogy tanítson meg pár dologra, mert érdekel téged.

2011. febr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A vallással szerintem egyáltalán nem függenek össze a fura szokásai. Véleményem szerint csak erre fogja, vagy te fogod erre akaratlanul is a problémákat.
2011. febr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Toximan válasza:

szia.

Hát figyelj az nem teljesen jó ha ennyire ilyen a kapcsolat. persze megértem a hívő embert de ez már tulzás szerintem hogy filmet sem nézhettek mert olyan van benne:/ A legtöbb filmben pl vannak olyan megszólalások ami hitsértő tud lenni. Meg ha pl szeretkezés közben is ilyet mond neked hogy úgy érzi magát mintha a paradicsomban lenne...nos sztem ez már kicsit beteges rögeszme. lekell ülnöd vele és megbsezélni és az elöttem hozzá szoló is irta hogy lehet nem illetek össze. Ha frusztrál tégedd ez a dolog akkor gondold át magadban. üljetek le, beszéld meg vele. lehet hogy valami baja van belül ideg alapon a lánynak és a hit világba menekül. ezt nem lehet tudni. mindenesetre beszéljetek erröl. Remélem témába tudtam vágni ezzel.

2011. máj. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!